BadaniaMediaTVN Discovery Polska

Fakty TVN liderem programów informacyjnych w Polsce w H1 2022

Codzienny program informacyjny FAKTY TVN – emitowany na kanałach TVN oraz TVN24 BiS – był niekwestionowanym liderem swojej kategorii w pierwszej połowie 2022 roku. W H1 2022 FAKTY osiągnęły skumulowany udział na poziomie 21,9% w widowni komercyjnej (TVN SHR: 19,74%; TVN24 BiS SHR: 2,14%) – tym samym serwis informacyjny TVN był najchętniej wybierany przez widzów 16-49 spośród wszystkich programów tego typu dostępnych na polskim rynku. W analizowanym okresie emisje FAKTÓW na kanale TVN osiągnęły najwyższe wyniki oglądalności w styczniu – zarówno w grupie komercyjnej (SHR: 20,9%), jak i wśród wszystkich widzów (SHR: 20,7%).

 

W pierwszej połowie 2022 roku, FAKTY były serwisem informacyjnym pierwszego wyboru dla Polaków w grupie demograficznej 16-49.

Flagowy serwis newsowy TVN Warner Bros. Discovery zakończył H1 2022 z udziałem na poziomie 21,9% w komercyjnej grupie widzów. Tylko na kanale TVN program FAKTY osiągnął 19,7% SHR w widowni 16-49 w pierwszym półroczu tego roku – w tej grupie widzów stacja TVN24 BiS zanotowała w tym czasie udział na poziomie 2,1%.

Spośród pierwszych sześciu miesięcy tego roku FAKTY największą widownię gromadziły w styczniu – w czasie emisji programu na kanale TVN nadawca odnotował udział na poziomie 20,9% w grupie komercyjnej, a wśród wszystkich widzów 20,7%. Na kanale TVN24 BiS główny serwis informacyjny był najczęściej oglądany w marcu – gdy osiągnął udział w widowni na poziomie 3,4% wśród wszystkich widzów 4+ oraz 2,6% w grupie 16-49.

W H1 2022 każde wydanie FAKTÓW w stacji TVN oglądało średnio ponad 2,3 mln osób. Serwis informacyjny na kanale TVN24 BiS w tym okresie zgromadził średnią widownię liczącą blisko 400 tys. osób. Najwięcej oglądających na kanale TVN miało wydanie FAKTÓW wyemitowane 17 stycznia 2022 roku – oglądało je tego dnia ponad 3,1 mln osób. Na kalane TVN24 BiS największą popularnością cieszyło się wydanie serwisu z 6 marca – obejrzało je niemal 700 tys. widzów.

FAKTY TVN należą do czołówki najlepszych programów informacyjnych w Polsce. To marka sama w sobie, która oznacza rzetelne dziennikarstwo i obiektywne informacje. Widzowie darzą serwis zaufaniem, co potwierdzają dane oglądalności.

Codziennie o 19:00 prowadzący przekazują co ważnego aktualnie dzieje się w przestrzeni politycznej, ekonomicznej czy kulturalnej. Dziennikarze FAKTÓW to gwarancja sprawdzonych wiadomości, szybkiej reakcji, relacji z najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata. Zespół tworzy ponad 20 reporterów i korespondentów zagranicznych, którzy pojawiają się zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego. A wszystko po to, żeby będąc w samym środku wydarzeń, bezkompromisowo – często zadając niewygodne pytania – dotrzeć do prawdy i sedna każdej sprawy.

Codzienne wydanie FAKTÓW można oglądać nie tylko przed telewizorem, ale także online za pomocą platformy player.pl oraz poprzez aplikację mobilną TVN24 GO. Na markę FAKTÓW składają się też: „FAKTY o świecie”, „FAKTY po południu” czy „FAKTY po FAKTACH”, emitowane zaraz po głównym wydaniu, w których prowadzący wraz z zaproszonymi gośćmi komentują najistotniejsze tematy dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *