Filmowy początek roku w TVN7
Długie zimowe wieczory są doskonałą okazją do nadrabiania filmowych zaległości. Sprawdźcie, co możecie zobaczyć na antenie TVN7 w styczniu.
Incepcja 1 stycznia
Dom Cobb jest zdolnym złodziejem, najlepszym w niebezpiecznej dziedzinie ekstrakcji, czyli wykradania cennych sekretów z głębokiej podświadomości podczas fazy marzeń sennych, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy.
Rzadkie umiejętności Cobba uczyniły go pożądanym graczem w nowym zdradzieckim świecie korporacyjnego szpiegostwa, ale również międzynarodowym zbiegiem i kosztują go wszystko co kiedykolwiek kochał. Teraz Cobb dostaje szansę odkupienia. Jedno ostatnie zadanie może przywrócić mu jego dawne życie, ale tylko jeśli uda mu się dokonać niemożliwego – incepcji.
Frantic 3 stycznia
Harrison Ford i reżyser Roman Polański mogą zaliczyć thrillery do swoich najlepszych dokonań. “Frantic” to, według dziennikarza USA Today Mike’a Clarka, “perfekcyjny duet najlepszej gwiazdy z reżyserem suspensu”.
Ford wciela się w rolę amerykańskiego lekarza, którego żona (Betty Buckley) nieoczekiwanie znika w Paryżu. Aby ją odnaleźć, musi stawić czoła obcemu językowi i obcemu miejscu, obojętności policji, nadgorliwości biurokratów oraz prowokującej, tajemniczej nieznajomej (Emmanuelle Seigner), która ukrywa przed nim część prawdy.
Naciągacze 5 stycznia
Fałszerz Roy i jego protegowany są o krok od sfinalizowania dealu życia, kiedy nieoczekiwany przyjazd nastoletniej córki Roya kompletnie dezorganizuje ich życie i stawia pod dużym znakiem zapytania powodzenie ich planu.
Matrix 7 stycznia
Thomas Anderson (Keanu Reeves) wiedzie podwójne życie – na co dzień pracuje w koncernie Meta Cortechs jako programista, prywatnie jest genialnym hakerem, działającym pod pseudonimem Neo. Pewnego dnia nawiązuje z nim kontakt tajemniczy Morfeusz (Laurence Fishburne) – człowiek, który obiecuje, że odkryje przed nim prawdę o rzeczywistości, w której żyją.
Neo przystaje do grupy Morfeusza i powoli sam dostrzega, że w jego dotychczasowym życiu coś było nie tak, że cały czas ktoś nim kierował. Matrix był nominowany i nagradzany przez wiele organizacji filmowych. Najważniejsze nagrody – Oscary zdobył w czterech kategoriach; za montaż, dźwiękowe efekty specjalne, wizualne efekty specjalne i za dźwięk.
Azyl 11 stycznia
To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego.
Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Matrix Reaktywacja 15 stycznia
Ostatnia bezpieczna przystań ludzkości, metropolia Syjon zostaje skazana na zagładę. Zaledwie kilka godzin dzieli miasto od ataku zaplanowanego przez armię maszyn. Obdarzony niezwykłą mocą wybraniec, Neo (Keanu Reeves) postanawia ratować ludzkość.
W tym celu musi powrócić do Matriksa w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W wyprawie towarzyszy mu Trinity (Carrie-Ann Moss). Oboje szukają Wielkiego Architekta, który stworzył Matrix.
Pierwszy człowiek 18 stycznia
Damien Chazelle i Ryan Gosling łączą siły w historycznej opowieści o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969.
„Pierwszy człowiek” to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości.
Matrix Rewolucje 21 stycznia
Neo był bliski dotarcia do celu swojej podróży, do poznania prawdy o sobie i o Matrixie. Dowiedział się też, że nie jest jedynym Wybrańcem, którego przeznaczeniem była droga ku poznaniu prawdy. U progu swego celu Neo musiał się zatrzymać wbrew własnej woli. Po stoczonym pojedynku zapadł w śpiączkę i znalazł się pomiędzy Miastem Maszyn a Matrixem, na ziemi niczyjej, niczym na stacji przesiadkowej. Trinity (Carrie-Ann Moss) pozostaje wierna uczuciom do ukochanego i nieustannie czuwa przy Neo. Natomiast Morfeusz (Laurence Fishburne) próbuje pogodzić się z odkryciem, którego się nie spodziewał. Być może Wybraniec, któremu poświęcił wszystkie swoje siły i nadzieje jest tylko kolejnym systemem kontroli stworzonym przez twórców Matrixa. Atmosfera niepewności towarzyszy też ludziom broniącym Zionu i atakującej go armii maszyn, gdy te obie siły muszą stoczyć ze sobą ostateczną walkę. Ludzie nie mają środków pozwalających im na podjęcie równej walki, ale mają nadzieję na przetrwanie oraz walecznych i oddanych sprawie ochotników. Gdy wydaje się, że można opanować jeden nieprzyjazny wobec Zionu żywioł, pojawiają się nowe niebezpieczeństwa.
W czasie, gdy Neo coraz bardziej opada z sił, jego alter ego, zbuntowany program, Agent Smith (Hugo Weaving), staje się coraz potężniejszy. Uwolnił się i zmutował, aby zagrażać nie tylko Neo, ale wszystkim systemom; Miastu Maszyn, ludzi i Matrixa. Wyrocznia (Mary Alice) po raz kolejny, tym razem ostatni nawiązuje kontakt z Neo, aby udzielić mu wskazówek. Neo wysłuchuje jej słów uważnie, chociaż wie, że to tylko kolejny program, i że słowa Wyroczni mogą być kolejnym trickiem wprowadzającym go w błąd. Wśród powszechnego fałszu i obłudy pozostaje jedna droga poznania, która prowadzi przez własne doświadczenie, bez względu na to, jak wielkie niesie ona ryzyko. Niobe (Jada Pinkett Smith) zachęca Neo i Trinity do podjęcia ryzykownej wyprawy, na którą nikt dotąd się nie odważył. Neo i Trinity wychodzą na powierzchnię i ruszają prosto do utożsamiającego zagładę Miasta Maszyn. Tam Neo staje twarzą w twarz z władzą absolutną, uosobieniem siły i zła. To spotkanie prowadzi do zawarcia układu, który stanowi jedyną alternatywę i nadzieję dla ginącej cywilizacji. Świat skończy się tej nocy i dopełni się przeznaczenie Wybrańca, którego los pozostaje na zawsze nierozerwalnie związanyz dopełniającym go w niezrozumiały, ale i ostateczny sposób Agentem Smithem.
Piekielna głębia 24 stycznia
Doktor Susan McAlester (Saffron Burrows) jest szefem laboratorium Aquatica, w którym prowadzone są badania nad rekinami. Jeden z programów badawczych prowadzony przez Susan budzi powszechne kontrowersje. Susan uważa, że białko znajdujące się w mózgu rekinów może mieć zbawienny wpływ na pacjentów z chorobą Alzheimera. Susan uparcie dąży do przeprowadzenia eksperymentów na mózgach rekinów mako. Wiele osób z jej otoczenia próbuje odwieść ją od tego zamiaru, przeczuwając, że eksperymenty mogą skończyć się tragicznie. Carter Blake (Thomas Jane), światowej sławy autorytet zajmujący się rekinami, wręcz domaga się, by Susan zaprzestała dalszych doświadczeń.
Rekiny mako i tak są już wyjątkowo silne i potężne, manipulowanie w ich kodzie genetycznym może przynieść nieprzewidywalne rezultaty. Susan nalega, by pozwolono jej kontynuować badania. W celu zdobycia dodatkowych pieniędzy zaprasza na pokład swego dryfującego laboratorium głównego sponsora doświadczeń – Russella Franklina (Samuel L. Jackson). W chwili, gdy w obecności gości i obserwatorów Susan przeprowadza swój eksperyment, zwierzę odzyskuje przytomność i atakuje zgromadzonych. Jednocześnie zaczyna szaleć tropikalna burza. Aquatica i uwięzione na jej pokładzie osoby zmierzają ku nieuniknionej zagładzie.
Śmiertelna głębia 28 stycznia
Halle Berry wciela się w postać Kate Mathieson, znanej podróżniczki, dokumentalistki życia rekinów i profesjonalnej instruktorki nurkowania. Po dramatycznych wydarzeniach z przeszłości i bliskim spotkaniu z żarłaczem białym, powraca na głębokie wody z niewielką grupką turystów i biologów morskich.
Gdy ich statek rozbija się podczas szalejącego sztormu, Kate będzie musiała zmierzyć się ze swymi demonami i znaleźć drogę ucieczki, zanim pojawią się ogromne i mięsożerne drapieżniki.
Szukając sprawiedliwości 31 stycznia
Brooklyn, dzielnica z którą od dzieciństwa związany jest Gino, była kiedyś oazą spokoju. Było tak dopóki nie pojawił się tu Richie ze swymi ludźmi i handlem narkotykami. Od czasu, gdy Richie osiedlił się na Brooklynie i zaczął prowadzić swe interesy, nikt już nie czuł się tu spokojnie. Początkowo, Gino próbował zwalczać nielegalne procedery legalnymi metodami, lecz gdy na ulicach Brooklynu coraz częściej wybuchały strzelaniny i obecność gangów stała się zbyt uciążliwa, Gino zaczął zastanawiać się nad innym, skuteczniejszym sposobem rozwiązania nękającego wszystkich problemu.
Miarka przebrała się, gdy w strzelaninie z gangsterami zginął jego najlepszy przyjaciel. Wówczas Gino stracił cierpliwość. Nie bacząc na procedury, jakie obowiązywały go jako policjanta, postanowił rozpocząć bezwzględną walkę z przestępcami. Zaczął stosować ich metody. Żadnych skrupułów, żadnej litości. Aby osiągnąć swój cel, Gino gotów był na wszystko. Wiedział, że jeżeli jego rodzina i on mają pozostać w tym mieście, to na ulicach musi zapanować porządek. Nawet jeśli miałby tego dokonać sam, przepędzi stąd gangsterów.