Zapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Julie Delpy i Ethan Hawke wyjeżdżają na wakacje do Grecji, Peter O’Toole zostaje wysłany na Bliski Wschód, a Paul Dano postanawia walczyć o prawa do opieki nad córką.
 
Wieczór kinomana – „Lawrence z Arabii”. Cz. ½ w piątek, 26 maja, godz. 20:25. Cz. 2/2 godz. 22:10. TVP Kultura.
Młody oficer brytyjski Thomas Lawrence (Peter O’Toole), pracownik wojskowego wywiadu, zostaje wysłany na Bliski Wschód. Lawrence, który jest rzecznikiem uniezależnienia się Arabów, skłania ich do otwartego wystąpienia przeciwko Turkom.
Bilet do kina – „Dla Ellen”. Sobota, 27 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Prowadzący niezwykle rozrywkowy tryb życia Joby Taylor (Paul Dano) postanawia walczyć o prawa do opieki nad córką Ellen (Shaylena Mandigo).
Panorama kina polskiego – „Jesteś Bogiem”. Poniedziałek, 29 maja, godz. 20:20. TVP Kultura.
Piotr Łuszczak – „Magik” (Marcin Kowalczyk), Sebastian Salbert – „Rahim” (Dawid Ogrodnik) i Wojciech Alszer – „Fokus” (Tomasz Schuchardt) to trzej kumple z Mikołowa i Katowic. Zakładają grupę „Paktofonika”, która staje się głosem pokolenia i na zawsze zmienia oblicze polskiego hip-hopu.
Panorama kina światowego – „Ilo Ilo”. Środa, 31 maja, godz. 22:45. TVP Kultura.
Singapur lat 90-tych ubiegłego wieku, czas azjatyckiego kryzysu ekonomicznego. Rodzice dziesięciolatka zmagają się z problemami finansowymi i małżeńskimi. Poświęcają chłopcu coraz mniej czasu. Filipińska służąca zaprzyjaźnia się z chłopcem i zaczyna przejmować rolę jego rodziców…
Filmy, które zmieniły Amerykę – „Przed północą”. Czwartek, 1 czerwca, godz. 20:20. TVP Kultura.
Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke) są w związku od dwudziestu lat, a od kilku – małżeństwem. Wspólne wakacje w Grecji skłaniają ich do rozmowy o swoim związku i problemach z nim związanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *