Sport w TV

Finał Ligi Mistrzów w TVP1

Juventus Turyn zmierzy się z Realem Madryt w finale Ligi Mistrzów. Królewscy mają szansę, by 3 czerwca w Cardiff jako pierwsza drużyna w historii wywalczyć Champions League drugi raz z rzędu. Juventus na triumf w Lidze Mistrzów czeka natomiast od 1996 roku.
 
Zarówno Real, jak i Juventus w tym sezonie zapewniły sobie tytuły mistrzowskie w swoich krajach. Teraz zagrają o Puchar Europy. Królewscy i Juve zmierzyli się ze sobą w finale w 1998 roku – wówczas ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze z Madrytu. Ostatnie spotkanie lepiej wspominają jednak turyńczycy, którzy wyeliminowali Real w półfinale Champions League w sezonie 2014/15.
Mecz w Cardiff będzie wyjątkowe dla Zinedine’a Zidane’a, trenera Królewskich, który w przeszłości był zawodnikiem Juve i Realu. Teraz może osiągnąć kolejny historyczny sukces z drużyną z Madrytu. – Juve wciąż jest w moim sercu. Dzięki temu klubowi stałem się lepszym piłkarzem i człowiekiem. To będzie cudowny finał przekonywał “Zizou” po wygranym przez jego drużynę półfinałowym dwumeczu z Atletico.
Królewscy strzelili w tej edycji Ligi Mistrzów 33 gole, a Juventus stracił zaledwie trzy bramki. Starcie w Cardiff może również zadecydować o tym, kto dostanie Złotą Piłkę – wiele mówi się o tym, że głównymi kandydatami do zdobycia tej prestiżowej nagrody będą Cristiano Ronaldo i Gianluigi Buffon. Triumf w finale Champions League przybliży jednego z nich do zwycięstwa.
Juventus – Real Madryt 3 czerwca o godz. 20:45, na żywo w TVP1 i SPORT.TVP.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *