Disney+MediaZapowiedzi TV

Finałowy odcinek „Szoguna” już dostępnyw Disney+

„Szogun” niewątpliwie skradł serca widzów — niezwykła dbałość o nawet najdrobniejsze szczegóły, świetny scenariusz i zapierająca dech w piersi scenografia to tylko część elementów zapewniających niesamowite doznania, które czekają każdego, kto zdecyduje się na serialowy seans. Polityczne intrygi w XVI-wiecznej feudalnej Japonii do końca trzymają w napięciu oglądających. Ostatni odcinek „Szoguna” od teraz dostępny jest na platformie Disney+, tym samym widzowie mogą się delektować całym sezonem serialu.

 

Emocjonujący serial jest osadzony w czasach ery Keichō, gdy Krajem Kwitnącej Wiśni rządzili jeszcze Szoguni. Stojący w obliczu wojny domowej, znanej w historii jako bitwa pod Sekigaharą, Lord Yoshii Toranga spotyka na swojej drodze brytyjskiego żeglarza Johna Blackthorne’a. Ten w zamian za ocalenie oferuje najcenniejszą walutę dla stratega – informacje, które mogą pomóc Tornadzie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Producenci i twórcy serialu zadbali o autentyczność tej historii nawet w najdrobniejszych detalach. Przepiękne kostiumy pozwalają przenieść się w czasie i zakochać w kulturze Japonii.

– Przed rozpoczęciem zdjęć wypożyczyliśmy z Japonii mnóstwo elementów odzieży. Oglądaliśmy je uważnie, studiując, w jaki sposób zostały zaprojektowane i wykonane. Pierwowzorami naszych bohaterów są postaci znane z dziejów Japonii, cieszące się w tym kraju dużym szacunkiem. Chciałem jak najlepiej o nie zadbać — mówi Carlos Rosario, kostiumograf, który dla zachowania jeszcze większego realizmu używał wyłącznie japońskich nici. Natomiast charakteryzatorka i projektantka makijażu Rebecca Lee wykorzystywała do pracy tradycyjną, autentyczną paletę kolorów z siedemnastowiecznej Japonii.

– Gdy nie zwraca się uwagi na szczegóły, wystarczy drobiazg, żeby postaci, scenografia czy dialogi straciły autentyczność, a widzowie nie mogli przenieść się w wyobraźni do czasów, które im pokazujemy mówi Toru Harada, jeden z konsultantów serialu.

Skrupulatność w tworzeniu historii, niemalże namacalny realizm i obrazy godne kina zaskarbiły serialowi wierne grono fanów, które z niecierpliwością czeka na kolejne odcinki. Wielu recenzentów jeszcze przed finałem sezonu ogłosiło „Szoguna” serialowym wydarzeniem roku. Tym bardziej dostępność ostatniego odcinka to dobra wiadomość dla nowych widzów, którzy pragną bez ograniczeń zagłębić się w moralne rozterki japońskiej osady z zamierzchłych czasów.

Cały sezon serialu „Szogun” jest już dostępny tylko w Disney+

foto,źródło. Disney+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *