Prasa - Ksiązka

Forbes Women obchodzi 5. urodziny – jubileuszowe wydanie już na rynku

Pięć lat temu ukazało się pierwsze wydanie magazynu Forbes Women. Najnowsze urodzinowe wydanie Forbes Women zawiera nie tylko podsumowanie ostatnich 5 lat obecności magazynu na rynku, ale także Listę 25 Liderek Klimatu i Środowiska, wywiady z dziennikarką Anitą Werner, prof. Magorzatą Fuszarą oraz Robertem Biedroniem.

 

Forbes Women to dziś magazyn, serwis online, podcast Forbes Women i szereg inicjatyw wspierających Polki w ich zawodowych dążeniach, aspiracjach i wyborach.

Forbes Women to również wiele szeroko zakrojonych akcji społecznych wspierających równość kobiet i mężczyzn: Równa Firma, Equal Voice, Rodzice na Etacie, ale też List poparcia przedstawicieli biznesu dla społeczności LGBTQ+ czy Lista 100 Sexed i Forbes Women – wspólna akcja z Fundacją Sexed wspierająca edukację seksualną.

-W Polsce żyje ok. 20 milionów kobiet, to ponad połowa obywateli, bo 51,7%. Wyrównanie szans Polek dałoby ogromne korzyści dla wszystkich, bo to ogromny potencjał społeczny i gospodarczy. Jednak dziś mamy w Polsce pokolenia kobiet, które oczekują równości, ale w codziennym życiu jej doświadczają. Musimy to zmienić. Również w firmach, w miejscach pracy, w zarządach mówi Aleksandra Karasińska, założycielka i była redaktorka naczelna magazynu.

Z okazji pięciolecia magazynu do 31 maja trwa wystawa plenerowa „5 lat Forbes Women Polska”, którą można zobaczyć w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Wystawa składa się z 20 plansz prezentujących bohaterki okładek Forbes Women, kobiety, które są wzorami do naśladowania. Są wśród nich kobiety biznesu, nauki, sztuki, mistrzynie sportu czy dziennikarki. Ostatnia plansza, imitująca okładkę, jest rodzajem lustra, w którym zwiedzający mogą zrobić sobie zdjęcie do mediów społecznościowych. Każda plansza zawiera inspirujące cytaty z bohaterek opisywanych przez redakcję.

Wystawę stworzyła Aleksandra Karasińska, a zaprojektowała ją Magdalena Mamajek-Mich, dyrektorka artystyczna Forbes Women Polska i twórczyni projektu makiety magazynu. Prezentowane na wystawie okładki są wynikiem współpracy redakcji z wieloma wybitnymi fotografkami i fotografami.

W urodzinowym numerze Forbes Women, który na rynku będzie dostępny od 18 kwietnia, można znaleźć także:

– wywiad z Anitą Werner, dziennikarką najdłużej prowadzącą główny serwis informacyjny w Polsce, która mówi o niezależnych mediach i byciu dostatecznie dobrą;

– rozmowę z prof. Małgorzatą Fuszarą;

– wywiad Justyny Kopińskiej z Vallery Jarred, prezeską Obama Foundation;

– rozmowę z Robertem Biedroniem o tym, co Unia zrobiła dla Polski;

– Listę „25 Liderek Klimatu i Środowiska”;

– z cyklu Mistrzynie rozmowę Katarzyny Janowskiej z Kasią Smutniak;

– artykuł o męskości w czasach feminizmu.

foto. Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *