Sport w TV

Gala Golden Boy z walką Alberto Machado vs Carlos Morales na żywo wyłącznie w Fightklubie

Niepokonany na zawodowych ringach 26-letni Alberto Machado w swojej osiemnastej walce w karierze zmierzy się w Ponce w Portoryko z Carlosem Moralesem. Pojedynek ten w nocy z piątku na sobotę (18/19 sierpnia) o godz. 4.00 na żywo w Fightklubie.

Machado przez wielu pięściarskich ekspertów uważany jest za wielki talent, który w niedalekiej przyszłości może na dobre doszlusować do ścisłej czołówki wagi superpiórkowej. Póki co kariera „El Explosivo” rozwija się modelowo. 26-latek walczył na razie 17 razy, zdecydowaną większość pojedynków tocząc w swojej ojczyźnie, wygrał każdy z nich, aż piętnaście kończąc przed czasem. Ostatnim zawodnikiem, któremu udało się wytrzymać z nim pełen dystans był Jesus Del Valle w październiku 2013 roku. Od tamtej pory Machado walczył jeszcze 12 razy i we wszystkich przypadkach przedwcześnie odsyłał swoich rywali do narożnika. W ostatniej walce potrzebował niecałe 2,5 minuty, żeby znokautować Juana Jose Martineza.

Zwyciężając w poprzednim pojedynku „El Explosivo” sięgnął po wakujący pas WBO NABO w wadze superpiórkowej. Nie jest to jego pierwszy tytuł, niecałe trzy lata temu wywalczył bowiem pas WBC United States i później udanie bronił go w pojedynku z Jeanem Javierem Sotelo. Machado i cały jego obóz zdają sobie sprawę, że prawdziwe tytuły i wielkie pieniądze są do zdobycia w USA. W Stanach Zjednoczonych 26-latek walczył na razie czterokrotnie, za każdym razem zostawiał po sobie znakomite wrażenie, bardzo prawdopodobne więc, że starcie z Moralesem może być jedną z jego ostatnich walk w ojczyźnie.

Żeby realnie myśleć o podoju amerykańskiego rynku najpierw jednak trzeba uporać się z Moralesem, solidnie bijącym Meksykaninem legitymującym się bilansem 16-1-3 (6 KO). Trzy remisy i porażka, psujące statystyki „The Solution”, przytrafiły mu się na samym początku zawodowej kariery. Od walki numer pięć 27-latek nie znalazł już pogromcy, wszystkie szesnaście kolejnych pojedynków wygrał, po drodze pokonując często bardzo dobrych rywali.

Największym sukcesem w dotychczasowej karierze Moralesa jest zwycięstwo nad Luisem Franco w sierpniu ubiegłego roku. Efektowna wiktoria zagwarantowała Meksykaninowi uznanie w bokserskim światku i zapewniła pas WBA NABA w wadze superpiórkowej. Tytuł ten obronił pięć miesięcy później pokonując Charlesa Huertę, a w swojej ostatniej walce wygrał z Cesarem Alanem Valenzuelą. Czy w piątkową noc „The Solution” przerwie zwycięską passę Machado i znów będzie cieszył się z wygranej? Czy jednak pięściarz z Portoryko udowodni, że od światowej czołówki dzieli go zaledwie jeden krok?

Gala Golden Boy z walką wieczoru Alberto Machado vs Carlos Morales w nocy z piątku na sobotę (18/19 sierpnia) o godz. 4.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *