Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5: elastyczność i wszechstronność bez kompromisów

Dzięki innowacyjnej obudowie z nowym zawiasem Flex Hinge, doskonale wyważonym proporcjom, a także profesjonalnemu aparatowi FlexCam o unikalnych możliwościach, najnowsze foldy Galaxy zapewnią użytkownikom wyjątkowe doświadczenia.

 

Samsung prezentuje piątą generację foldów z rodziny Galaxy: modele Galaxy Z Flip5 oraz Galaxy Z Fold5. Nowe foldy oferują użytkownikom unikatowe wrażenia dzięki smukłym i kompaktowym obudowom, możliwościom adaptacji oraz doskonałym parametrom eksploatacyjnym.

Nowy zawias Flex Hinge sprawia, że smartfon rozkłada się płynnie, pozwalając jednocześnie zachować wyważony i solidny charakter konstrukcji. Foldy Galaxy oferują teraz całkowicie nowe możliwości entuzjastom fotografii – aparat FlexCam pozwala bowiem na eksperymentowanie z niezwykle kreatywnymi ujęciami. Dzięki doskonałym parametrom eksploatacyjnym, zoptymalizowanej baterii i najnowszej wersji procesora Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy, foldy Galaxy na nowo definiują możliwości współczesnych smartfonów – bez względu na to, czy używa się ich w pozycji otwartej, czy zamkniętej.

Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w oferowaniu niekonwencjonalnych rozwiązań oraz potencjał badawczo – rozwojowy, Samsung nieustannie doskonali i optymalizuje gamę foldów Galaxy. Od możliwości tworzenia treści na nowym wyświetlaczu zewnętrznym[1] dostępnym w modelu Galaxy Z Flip5, aż po bezproblemowe wykonywanie wielu zadań jednocześnie w smartfonie Galaxy Z Fold5 – nowa generacja foldów Galaxy jest gotowa, żeby sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Zarówno Galaxy Z Flip5, jak i Galaxy Z Fold5 zostały zaprojektowane z myślą o jak najwyższym poziomie wytrzymałości. Począwszy od ekranu głównego, który wyposażono w warstwę rozprowadzającą siłę potencjalnych uderzeń, aż po klasę wodoodporności IPx8[2] i ramki wykonane z niezwykle trwałego Armor Aluminium. Zarówno wyświetlacz zewnętrzny, jak i tylna obudowa Galaxy Z Flip5 i Galaxy Z Fold5, pokryte są odpornym na uszkodzenia szkłem Corning® Gorilla® Victus®2.[3]

Galaxy Z Flip5: kieszonkowy smartfon i narzędzie ekspresji bez kompromisów

Galaxy Z Flip5 jest stylowym, unikatowym, składanym, kieszonkowym smartfonem zaprojektowanym, by umożliwić użytkownikom wyrażanie swojej osobowości.

Nowy wyświetlacz zewnętrzny, który jest teraz 3,78 razy większy[4] niż w poprzedniej generacji, oferuje szeroką gamę zupełnie nowych możliwości. Zapewnia więcej rozwiązań adaptacyjnych, w tym czytelne i urozmaicone graficznie formy zegarów, które są dostosowane do wyglądu tarczy zegarków Galaxy Watch6[5], a także stylowe ramki. Nowe, przeznaczone do modelu Galaxy Z Flip5 etui Flipsuit Case[6] dodatkowo chroni urządzenie i pozwala na zainstalowanie wymiennej karty NFC, dzięki czemu użytkownicy mogą dostosować wygląd wyświetlacza zewnętrznego i etui do swoich indywidualnych potrzeb.

Po zamknięciu, Galaxy Z Flip5 oferuje dostęp do niespotykanej dotąd liczby funkcji. Korzystając z wyświetlacza zewnętrznego, użytkownicy mogą bez trudu uzyskać wgląd do wielu przydatnych informacji. Dzięki Widgetom można sprawdzić pogodę, sterować odtwarzaniem muzyki oraz słuchać ulubionych utworów za pomocą funkcji Media Controller[7]. Można również na bieżąco kontrolować notowania akcji na całym świecie za pomocą widgetu Google Finance. Gest zsunięcia dwóch palców do siebie pozwala aktywować tryb Multi Widget View, który wyświetla wszystkie widgety i pozwala szybko się przełączać między nimi. Użytkownik ma także łatwy dostęp do powiadomień, szybkich ustawień, Wi-Fi i Bluetooth. Dodatkowo, bez konieczności otwierania urządzenia możliwe staje się także przeglądanie historii połączeń, oddzwanianie, a także odpowiadanie na wiadomości tekstowe za pomocą funkcji Quick Reply – korzystając z klawiatury QWERTY i mając pełen wgląd w historię rozmowy.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji, Galaxy Z Flip5 oferuje najbardziej kreatywne możliwości fotograficzne spośród wszystkich smartfonów Galaxy. Większy wyświetlacz Flex Window umożliwia wykonywanie wysokiej jakości selfie za pomocą tylnego aparatu. Aparat Flex Cam zapewnia natomiast robienie wyjątkowych, kreatywnych ujęć bez użycia rąk. Zdjęcia można także szybko i wygodnie przeglądać i edytować dzięki trybowi Flex Mode[8]Użytkownicy mogą przeglądać zdjęcia, korygować ich nasycenie kolorem lub całkowicie je usuwać dzięki funkcji Quick View na wyświetlaczu Flex Window. Robiąc zdjęcie drugiej osoby, funkcja Dual Preview[9] pozwala zobaczyć siebie samego na wyświetlaczu zewnętrznym – takie rozwiązanie umożliwia korygowanie ujęcia w czasie rzeczywistym i wykonanie idealnej fotografii. Co więcej, użytkownicy mają także możliwość robienia stabilnych ujęć w ruchu dzięki funkcji Super Steady, zaś tryb Auto Framing[10] pozwala upewnić się, że nikt nie pozostanie poza kadrem.

Działanie aparatu Galaxy Z Flip5 jest teraz wspomagane sztuczną inteligencją, dzięki której każde zdjęcie nabiera koloru i życia. Wykorzystuj całą swoją kreatywność, nawet przy słabym świetle, dzięki trybowi Nightographyktóry optymalizuje zdjęcia i filmy robione w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Szum wizualny, który zwykle zakłóca zdjęcia robione przy słabym oświetleniu, jest korygowany przez nowy, oparty na sztucznej inteligencji algorytm przetwarzania sygnału obrazu (ISP), który poprawia widoczność szczegółów oraz odpowiednio dostosowuje odcienie kolorów. Dzięki 10-krotnemu zoomowi cyfrowemu możliwe jest robienie wyraźnych zdjęć, nawet z dużej odległości[11].

Galaxy Z Fold5: najwyższa produktywność i wydajność dzięki dużemu ekranowi

Zapewniający unikatowe wrażenia wizualne, duży ekran i pojemna bateria[12] sprawiają, że Galaxy Z Fold5 jest najsmuklejszym i najlżejszym modelem Fold w historii. Można bez problemu zabrać go ze sobą dosłownie wszędzie, ciesząc się niezwykłą wydajnością.

Galaxy Z Fold zawsze był pionierem we wnoszeniu codziennej produktywności na zupełnie nowy poziom – dzięki trwałemu i dużemu ekranowi, który umożliwia obsługę wielu aplikacji jednocześnie (tryb Multi Window)[13] oraz funkcji App Continuity[14]. Oferuje on także szeroką gamę innych przydatnych rozwiązań, w tym pasek zadań[15], funkcję „przenieś i upuść”, a także optymalizację aplikacji dostawców zewnętrznych. Nowy model rysika S Pen Fold Edition[16], wprowadzonego w urządzeniach Fold trzeciej generacji w roku 2021, również został zoptymalizowany pod kątem jeszcze wydajniejszej współpracy z modelem Galaxy Z Fold5. Dzięki tego rodzaju funkcjom i narzędziom, smartfon pozwala wydajnie korzystać z dużego ekranu i umożliwia wykonywanie ważnych zadań w dowolnym miejscu.

Udoskonalony pasek zadań pozwala na dynamiczne zwiększenie wydajności zapewniając użytkownikom szybkie przełączanie się pomiędzy często użytkowanymi aplikacjami. W ciągłej gotowości do pracy są teraz nawet cztery ostatnio używane aplikacje, co zdecydowanie poprawia wydajność. Udoskonalona funkcja dwuręcznego przeciągania i upuszczania[17] także zwiększa produktywność podczas przenoszenia treści pomiędzy poszczególnymi aplikacjami i ekranami. Teraz wystarczy dotknąć i przytrzymać obraz w Galerii jednym palcem i otworzyć aplikację Samsung Notes drugim palcem, by przeciągnąć i zapisać w niej dane zdjęcie. Dzięki funkcji ukrytego okienka pop-up[18], dana aplikacja może cały czas kontynuować działanie w tle, pozwalając użytkownikom oglądać materiały wideo w trybie pełnoekranowym i jednocześnie czatować ze znajomymi w ruchomym, wyskakującym okienku z boku ekranu.

Nowy, smuklejszy[19] i bardziej kompaktowy rysik S Pen Fold Edition[20] ułatwia robienie notatek i rysunków w czasie rzeczywistym i może być wygodnie przechowywany w specjalnym uchwycie. Obudowa Slim S Pen Case[21] ma niemal taką samą grubość[22] jak zwykłe etui dla modeli Fold i jest dostępna w szerokiej gamie stylów i kolorów[23], pozwalając użytkownikom w wygodny sposób przechowywać rysiki S Pen.

Umożliwiający pracę poza domem i biurem ekran główny o przekątnej 7,6 cala[24] zapewnia nieprzerwane oglądanie obrazów w dużym formacie, tak by użytkownicy mogli cieszyć się treściami multimedialnymi zarówno w trybie portretowym, jak i krajobrazowym. Szczytowa jasność ekranu została zwiększona o ponad 30% do 1750 nitów[25], ułatwiając oglądanie treści na świeżym powietrzu, nawet w jasnym słońcu.

Zapewniając użytkownikom realistyczne wrażenia podczas gry na największym ekranie dostępnym w smartfonach serii Galaxy, procesor Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy[26] gwarantuje doskonałe wrażenia graficzne, a polegając na sztucznej inteligencji, zwiększa poziom dynamizmu obrazu oraz oferuje możliwość jednoczesnego prowadzenia wielu rozgrywek. Model Galaxy Z Fold5 bezproblemowo radzi sobie z gamingowymi maratonami dzięki zaawansowanemu systemowi chłodzenia, który odprowadza ciepło w bardziej inteligentny sposób, ograniczając tym samym opóźnienia i eliminując spadki wydajności.

Z korzyścią dla planety

Samsung nieustannie dokłada starań, by wdrażać w życie przyjazną dla środowiska wizję. Wprowadza także działania zmierzające do osiągnięcia konkretnych celów, takich jak neutralność klimatyczna działu Device eXperience do końca 2030 roku.

Galaxy Z Flip5 oraz Galaxy Z Fold5 zostały częściowo wykonane[27] z jeszcze większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu[28] niż poprzednie generacje foldów, w tym z odzyskiwanego aluminium oraz szkła i tworzyw sztucznych, które są pozyskiwane w drodze recyklingu porzuconych sieci rybackich, beczek po wodzie i butelek PET. Nawet papier, z którego wykonano opakowanie[29] został wykonany w 100% z materiału z recyklingu[30].

Tego typu innowacyjne rozwiązania zostały starannie zaprojektowane pod kątem wydłużenia ich trwałości. Wszystkie urządzenia są objęte pięcioletnim programem aktualizacji bezpieczeństwa i bezpłatnymi aktualizacjami systemów operacyjnych (cztery generacje), co przyczynia się do wydłużenia ich cyklu życia.

Dostępność

Galaxy Z Flip5 oraz Galaxy Z Fold5 będą dostępne w przedsprzedaży od 26 lipca, zaś regularna sprzedaż rozpocznie się już 11 sierpnia.

Smartfon Galaxy Z Flip5 pozwala użytkownikom wyrazić swoją osobowość za pomocą takich kolorów, jak miętowy, grafitowy, beżowy i fioletowy. Urządzenia będą dostępne również w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych (dostępnych wyłącznie na stronie samsung.com): szarej, zielonej, niebieskiej i żółtej.[31] Szeroka akcesoriów[32] (etui Clear Gadget Case, Flap Eco-Leather Case, Flipsuit Case, a także proste silikonowe etui Silicone Case z uchwytem) pozwoli jeszcze bardziej spersonalizować wygląd Galaxy Z Flip5.

Model Galaxy Z Fold5 jest dostępny w kolorze błękitnym, czarnym oraz beżowym oraz w ekskluzywnych wersjach kolorystycznych (wyłącznie na stronie samsung.com): szarej i niebieskiej[33]. Oferowana jest do niego także szeroka gama praktycznych i stylowych etui, w tym Slim S Pen Case, Clear Gadget Case, Eco-Leather Case oraz stojące etui Standing Case z paskiem[34].

Dane techniczne

​Galaxy Z Flip5
Wyświetlacz Ekran główny 6,7 cala FHD+* 

Dynamic AMOLED 2X

Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz (1~120Hz)

Wyświetlacz Infinity Flex (2640 x 1080, 22:9)

*Przekątna wyświetlacza głównego telefonu Galaxy Z Flip5 wynosi 6,7” w pełnym prostokącie i 6,6” po uwzględnieniu zaokrągleń narożników; rzeczywiste pole widzenia jest mniejsze z powodu zaokrąglenia narożników i otworu na obiektyw aparatu.
Ekran zewnętrzny Wyświetlacz Super AMOLED 60 Hz o przekątnej 3,4 cala 

720 x 748

306 PPI

*Przekątna ekranu zewnętrznego telefonu Galaxy Z Flip5 wynosi 3,4 cala w pełnym prostokącie; rzeczywiste pole widzenia obejmuje około 95% powierzchni ekranu z powodu zaokrąglenia narożników i dolnego wycięcia.
Wymiary i waga W pozycji złożonej 71,9 x 85,1 x 15,1 mm
*Grubość modelu Galaxy Z Flip5 w pozycji złożonej, mierzona od górnej do dolnej powierzchni szkła
W pozycji rozłożonej 71,9 x 165,1 x 6,9 mm
*Grubość Galaxy Z Flip5 po rozłożeniu nie uwzględnia ramki wyświetlacza głównego.
Waga 187 g
Aparat Przedni aparat Aparat do selfie 10 MP 

F 2.2, rozmiar piksela: 1,22 μm, kąt widzenia: 85˚

Podwójny tylny aparat Ultraszerokokątny obiektyw 12 MP 

F 2,2, rozmiar piksela: 1,22 μm, kąt widzenia: 123˚

Szerokokątny obiektyw 12 MP 

Dual Pixel AF, OIS, F 1,8, rozmiar piksela: 1,8 μm, kąt widzenia: 83˚

Procesor Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy
*Procesor Snapdragon to produkt firmy Qualcomm Technologies Inc. i/lub jej spółek zależnych. Snapdragon jest znakiem handlowym lub zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Qualcomm Inc.
Pamięć 8 GB + 512 GB pamięci wewnętrznej 

8 GB + 256 GB pamięci wewnętrznej

*Rzeczywista dostępna pojemność pamięci zależy od zainstalowanego oprogramowania. *Ilość dostępnej pamięci może różnić się na poszczególnych rynkach.
Bateria Podwójna bateria 3700 mAh (typowo)
* Wartość typowa zweryfikowana przez niezależne laboratorium. Wartość typowa to szacunkowa średnia wartość uwzględniająca odchylenie pojemności zaobserwowane wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność nominalna dla modelu Galaxy Z Flip5 wynosi 3591 mAh Rzeczywista żywotność baterii zależy od otoczenia sieciowego, sposobu użytkowania oraz innych czynników.
Ładowanie Ładowanie przewodowe*: do stanu 50% naładowania w około 30 minut, za pomocą zasilacza o mocy 25 W** oraz przewodu USB-C 3A*** 

Standard Fast Wireless Charging 2.0****

Funkcja Wireless PowerShare****

*Ładowanie przewodowe zgodne z QC2.0 i AFC Wyniki wewnętrznych testów laboratoryjnych firmy Samsung, przeprowadzonych przy użyciu zasilacza podróżnego o mocy 25 W, po całkowitym rozładowaniu baterii, przy wyłączonych wszystkich usługach, funkcjach i ekranie. Rzeczywista prędkość ładowania zależy od sposobu użytkowania, warunków ładowania oraz innych czynników. 

**Zasilacz 25 W do nabycia oddzielnie. Należy korzystać wyłącznie z ładowarek i kabli dopuszczonych do użytku przez firmę Samsung.

***Ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC

****Funkcja Wireless PowerShare dostępna tylko przy współpracy z innymi smartfonami Samsung lub innych marek z bezprzewodowym ładowaniem WPC Qi, takimi jak Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21, Z Fold2, Note20, S20, Z Flip, Note10, S10, S9, S8, S7, S6, Note9, Note8, Note FE, Note5 oraz akcesoriami noszonymi, takimi jak Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Wach 6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Buds. Funkcja ta może nie być dostępna przy współpracy z niektórymi akcesoriami, etui lub urządzeniami innych marek. Może wpływać na jakość połączeń lub na szybkość przesyłu danych, w zależności od otoczenia sieciowego.

Wodoodporność IPX8
*W oparciu o badania laboratoryjne polegające na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra i czas do 30 minut. Nie zaleca się korzystania z urządzenia na plaży lub basenie. W przypadku zamoczenia należy opłukać wszelkie zanieczyszczenia/wysuszyć urządzenie. Odporność na działanie wody i pyłu nie jest cechą permanentną. Poziom odporności może spadać wraz z upływem czasu w wyniku normalnego zużywania się urządzenia.
System operacyjny
Sieć i łączność 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.2
*Wymagane optymalne połączenie z siecią 5G – funkcja dostępna na wybranych rynkach. Informacje o dostępności oraz szczegółowe informacje można uzyskać u operatorów sieciowych. Prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego zależą od dostawcy usługi, jakości połączenia z serwerem oraz innych czynników. 

 

**Dostępność modelu LTE różni się w zależności od rynku i operatora. Rzeczywista szybkość zależy od rynku, operatora i środowiska użytkownika.

Dostępność sieci Wi-Fi 6E zależy od rynku, operatora sieci i środowiska użytkownika. Wymagana optymalna łączność. Wymagany router Wi-Fi 6E.

Czujniki Pojemnościowy czujnik linii papilarnych (z boku), akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik zbliżeniowy, czujnik natężenia światła
Bezpieczeństwo Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Karta SIM Jedno gniazdo na kartę Nano SIM* oraz obsługa eSIM**
*Karta SIM do nabycia oddzielnie. Dostępność może różnić się w zależności od rynku i operatora. 

**Dostępność karty eSIM może różnić się w zależności od wersji oprogramowania, regionu i operatora. Sprawdź u operatora, czy Twój abonament na dane mobilne obsługuje kartę eSIM.

Kolory Beżowy, grafitowy, miętowy, fioletowy* 

[Dostępne wyłącznie na stronie Samsung.com] szary, niebieski, zielony, żółty**

* Dostępność kolorów może różnić się w zależności od rynku, regionu lub operatora. 

* Kolory dostępne wyłącznie online na stronie Samsung.com.

 

​ Galaxy Z Fold5
Wyświetlacz Ekran główny 7,6 cala QXGA+* 

Dynamic AMOLED 2X

Wyświetlacz Infinity Flex (2176 x 1812, 21,6:18), 374 ppi

Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz (1~120Hz)

*Przekątna wyświetlacza głównego telefonu Galaxy Z Fold5 wynosi 7,6” w pełnym prostokącie i 7,4” po uwzględnieniu zaokrągleń narożników; rzeczywiste pole widzenia jest mniejsze z powodu zaokrąglenia narożników.
Ekran zewnętrzny 6,2 cala HD+ 

Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X

(2316 x 904; 23,1:9), 402 ppi

Adaptacyjna częstotliwość odświeżania 120 Hz (48~120Hz)

*Długość przekątnej wyświetlacza zewnętrznego telefonu Galaxy Z Fold5 wynosi 6,2″ w pełnym prostokącie i 6,1″ po uwzględnieniu zaokrągleń narożników. Rzeczywiste pole widzenia jest mniejsze z powodu zaokrąglenia narożników i otworu na obiektyw aparatu.
Wymiary i waga W pozycji złożonej 67,1 x 154,9 x 13,4 mm
*Grubość modelu Galaxy Z Fold5 w pozycji złożonej, mierzona od górnej do dolnej powierzchni szkła
W pozycji rozłożonej 129,9 x 154,9 x 6,1 mm
*Grubość Galaxy Z Fold5 po rozłożeniu nie uwzględnia ramki wyświetlacza głównego.
Waga 253 g
Aparat Aparat zewnętrzny Aparat do selfie 10 MP 

F 2.2, rozmiar piksela: 1,22 μm, kąt widzenia: 85˚

Aparat pod wyświetlaczem Aparat pod wyświetlaczem (UDC) 4MP 

F 1.8, rozmiar piksela: 2,0 μm, kąt widzenia: 80˚

Podwójny tylny aparat Ultraszerokokątny obiektyw 12 MP 

F 2,2, rozmiar piksela: 1,22 μm, kąt widzenia: 123˚

Potrójny tylny aparat Ultraszerokokątny obiektyw 12 MP 

F 2,2, rozmiar piksela: 1,22 μm, kąt widzenia: 123˚

Szerokokątny obiektyw 50MP 

Dual Pixel AF, OIS, F 1.8, rozmiar piksela: 1,0 μm, kąt widzenia: 85˚

Aparat z teleobiektywem 10MP 

PDAF, F 2.4, OIS, rozmiar piksela: 1,0 μm, kąt widzenia: 36˚, optyczny zoom 3X

*30-krotny Space Zoom stanowi połączenie 3-krotnego powiększenia optycznego z 30-krotnym powiększeniem cyfrowym wspieranym sztuczną inteligencją (AI Super Resolution). Powiększenie większe niż 3-krotne może skutkować obniżeniem jakości obrazu
Procesor Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy
*Procesor Snapdragon to produkt firmy Qualcomm Technologies Inc. i/lub jej spółek zależnych. Snapdragon jest znakiem handlowym lub zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Qualcomm Inc.
Pamięć 12 GB pamięci + 1 TB pamięci wewnętrznej 

12 GB + 512 GB pamięci wewnętrznej

12 GB + 256 GB pamięci wewnętrznej

*Dostępność może różnić się w zależności od rynku i dystrybutora. Rzeczywista pojemność pamięci może różnić się w zależności od rynku, modelu, a także rozmiaru i formatu pliku.
Bateria Podwójna bateria 4400 mAh (typowo)
* Wartość typowa zweryfikowana przez niezależne laboratorium. Wartość typowa to szacunkowa średnia wartość uwzględniająca odchylenie pojemności zaobserwowane wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność nominalna dla modelu Galaxy Z Fold5 wynosi 4270 mAh Rzeczywista żywotność baterii zależy od otoczenia sieciowego, sposobu użytkowania oraz innych czynników.
Ładowanie Ładowanie przewodowe*: do stanu 50% naładowania w około 30 minut, za pomocą zasilacza o mocy 25 W** oraz przewodu USB-C 3A***
Standard Fast Wireless Charging 2.0****
Funkcja Wireless PowerShare****
*Ładowanie przewodowe zgodne z QC2.0 i AFC Wyniki wewnętrznych testów laboratoryjnych firmy Samsung, przeprowadzonych przy użyciu zasilacza podróżnego o mocy 25 W, po całkowitym rozładowaniu baterii, przy wyłączonych wszystkich usługach, funkcjach i ekranie. Rzeczywista prędkość ładowania zależy od sposobu użytkowania, warunków ładowania oraz innych czynników. 

**Zasilacz 25 W do nabycia oddzielnie. Należy korzystać wyłącznie z ładowarek i kabli dopuszczonych do użytku przez firmę Samsung.

***Ładowanie bezprzewodowe kompatybilne z WPC

****Funkcja Wireless PowerShare dostępna tylko przy współpracy z innymi smartfonami Samsung lub innych marek z bezprzewodowym ładowaniem WPC Qi, takimi jak Galaxy Z Fold5, Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, S22, Z Fold3 5G, Z Flip3 5G, S21 FE 5G, S21, Z Fold2, Note20, S20, Z Flip, Note10, S10, S9, S8, S7, S6, Note9, Note8, Note FE, Note5 oraz akcesoriami noszonymi, takimi jak Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Wach 6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch i Galaxy Buds. Funkcja ta może nie być dostępna przy współpracy z niektórymi akcesoriami, etui lub urządzeniami innych marek. Może wpływać na jakość połączeń lub na szybkość przesyłu danych, w zależności od otoczenia sieciowego.

Wodoodporność IPX8
*W oparciu o badania laboratoryjne polegające na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra i czas do 30 minut. Nie zaleca się korzystania z urządzenia na plaży lub basenie. W przypadku zamoczenia należy opłukać wszelkie zanieczyszczenia/wysuszyć urządzenie. Odporność na działanie wody i pyłu nie jest cechą permanentną. Poziom odporności może spadać wraz z upływem czasu w wyniku normalnego zużywania się urządzenia.
System operacyjny
Sieć i łączność 5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3
*Wymagane optymalne połączenie z siecią 5G – funkcja dostępna na wybranych rynkach. Informacje o dostępności oraz szczegółowe informacje można uzyskać u operatorów sieciowych. Prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego zależą od dostawcy usługi, jakości połączenia z serwerem oraz innych czynników. 

**Dostępność modelu LTE różni się w zależności od rynku i operatora. Rzeczywista szybkość zależy od rynku, operatora i środowiska użytkownika.

Dostępność sieci Wi-Fi 6E zależy od rynku, operatora sieci i środowiska użytkownika. Wymagana optymalna łączność. Wymagany router Wi-Fi 6E.

Czujniki Pojemnościowy czujnik linii papilarnych (z boku), akcelerometr, barometr, czujnik żyroskopowy, czujnik geomagnetyczny, czujnik Halla, czujnik zbliżeniowy, czujnik natężenia światła
Bezpieczeństwo Samsung Knox, Samsung Knox Vault
Karta SIM Gniazdo obsługujące dwie karty Nano SIM* oraz obsługa eSIM**
*Karta SIM do nabycia oddzielnie. Dostępność może różnić się w zależności od rynku i operatora. 

**Dostępność karty eSIM może różnić się w zależności od wersji oprogramowania, regionu i operatora. Sprawdź u operatora, czy Twój abonament na dane mobilne obsługuje kartę eSIM.

Kolory Beżowy, czarny, błękitny*
[Dostępne wyłącznie na stronie Samsung.com] szary, niebieski**
* Dostępność kolorów może różnić się w zależności od rynku, regionu lub operatora. 

* Kolory dostępne wyłącznie online na stronie Samsung.com.

 

 

[1] Ekran zewnętrzny modelu Galaxy Z Flip5 jest pierwszy rozwiązaniem w smartfonach z serii Galaxy Z Flip wyposażonym w czujnik zbliżeniowy oraz pierwszym obsługującym technologię HBM. Ekran zewnętrzny telefonu Galaxy Z Flip5 posiada maksymalną jasność 1600 nitów (w trybie HBM), zapewniając czystszy i wyraźniejszy obraz.

[2]W oparciu o badania laboratoryjne polegające na zanurzeniu w słodkiej wodzie na głębokość do 1,5 metra i czas do 30 minut. Nie zaleca się korzystania z urządzenia na plaży lub basenie. W przypadku zamoczenia należy opłukać wszelkie zanieczyszczenia/wysuszyć urządzenie. Odporność na działanie wody i pyłu nie jest cechą permanentną. Poziom odporności może spadać wraz z upływem czasu w wyniku normalnego zużywania się urządzenia.

[3] Składniki pochodzące z recyklingu przedkonsumenckiego, czyli odpady szklane powstałe w procesie wytwarzania szkła. Takie odpady szklane są zgniatane do postaci stłuczki a następnie wykorzystywane w procesie produkcji szkła Corning® Gorilla® Glass Victus® 2.

[4] W porównaniu z modelem Galaxy Z Flip4. Przekątna ekranu zewnętrznego telefonu Galaxy Z Flip5 wynosi 3,4 cala w pełnym prostokącie; rzeczywiste pole widzenia obejmuje około 95% powierzchni ekranu z powodu zaokrąglenia narożników i dolnego wycięcia.

[5] Zegarek Galaxy Watch6 jest sprzedawany oddzielnie. Dostępność modeli i kolorów może różnić się w zależności od rynku i operatora.

[6] Akcesoria do nabycia oddzielnie. Dostępność modeli i kolorów może różnić się w zależności od rynku i operatora.

[7] Widget Media Controller jest widoczny tylko w takcie odtwarzania muzyki.

[8] W trybie Flex Mode aparat funkcjonuje w zakresie kątów od 75° do 115°.

[9] Funkcja Dual Preview jest dostępna w urządzeniach z systemem w wersji One UI 2.1 lub wyższej.

[10] Funkcja Auto Framing jest dostępna tylko w trybie Video. Funkcję Auto Framing należy włączyć przed rozpoczęciem nagrywania. W trakcie jej pracy mogą nie być dostępne niektóre proporcje ekranu i rozdzielczości. Niektóre funkcje mogą być niedostępne przy włączonej funkcji Auto Framing. Rozpoznawane są tylko osoby, a ich liczba jest ograniczona. Funkcja dostępna w aplikacjach Samsung Camera, BlueJeans, Google Duo, Meta Messenger, Google Meet, Microsoft Teams, Cisco Webex Meet oraz Zoom. Funkcja Auto Framing jest dostępna z wybranymi obiektywami.

[11] Ten tryb może skutkować obniżeniem jakości obrazu.

[12]Rzeczywista żywotność baterii zależy od otoczenia sieciowego, używanych funkcji i aplikacji, czasu rozmów, ilości SMSów, liczby dotychczasowych ładowań oraz wielu innych czynników.  Wartość szacunkowa wyliczona w oparciu o średni profil użytkowania zidentyfikowany na podstawie badania UX Connect Research. Niezależne badanie przeprowadzone przez UX Connect Research w dniach 2023.06.19-2023.06.29 w USA, z wykorzystaniem modeli przedpremierowych, przy domyślnych ustawieniach, w sieciach LTE oraz 5GSub6.

[13]Niektóre aplikacje mogą nie być kompatybilne z funkcją Multi Window lub App Pair.

[14] Niektóre aplikacje mogą nie obsługiwać funkcji App continuity.

[15] Pasek zadań jest dostępny tylko na ekranie głównym.

[16] Rysik S Pen Fold Edition jest oferowany oddzielnie. Należy korzystać tylko z rysika Samsung S Pen Fold Edition zaprojektowanego specjalnie dla telefonów Galaxy Z Fold3 5G/Fold4/Fold5 lub rysika S Pen Pro. Pozostałe rysiki S Pen i rysiki niededykowane do tych urządzeń mogą uszkodzić wyświetlacz. Galaxy Z Fold5 nie posiada wbudowanego uchwytu na rysik S Pen. Rysik S Pen działa tylko na ekranie głównym.

[17] Niektóre aplikacje mogą nie obsługiwać funkcji oburęcznego przeciągania i upuszczania.

[18] Niektóre aplikacje mogą nie obsługiwać funkcji ukrytego wyskakującego okienka.

[19] Rysik S Pen Fold Edition dla modelu Galaxy Z Fold5 ma 4,35 mm grubości w porównaniu do 7,7 mm w przypadku rysika przeznaczonego do telefonu Galaxy Z Fold4.

[20] Rysik S Pen Fold Edition dla modelu Galaxy Z Fold5 ma 4,35 mm grubości w porównaniu do 7,7 mm dla rysika przeznaczonego do telefonu Galaxy Z Fold4. Rysik S Pen Fold Edition do nabycia oddzielnie. Etui Slim S Pen Case (wraz z rysikiem S Pen Fold Edition) do nabycia oddzielnie. Rysik S Pen Fold Edition jest kompatybilny tylko z telefonami Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Fold3. Wszystkie pozostałe rysiki S Pen i rysiki nie przeznaczone dla modelu Z Fold5 (w tym innych producentów) mogą uszkodzić wyświetlacz. Model Z Fold5 nie posiada wbudowanego uchwytu na rysik S Pen. Rysik S Pen działa tylko na ekranie głównym.

[21] Rysik S Pen Fold Edition jest oferowany oddzielnie. Etui Slim S Pen Case (wraz z rysikiem S Pen Fold Edition) do nabycia oddzielnie. Rysik S Pen Fold Edition jest kompatybilny tylko z telefonami Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Fold3 5G.

[22] Grubość modelu Galaxy Z Fold5 z etui S Pen Slim Case wynosi 20,63 mm lub 13,4 mm bez etui.

[23] Dostępne kombinacje etui S Pen Case oraz rysika S Pen Fold Edition: grafitowe etui z czarnym rysikiem, piaskowe etui i morelowym rysikiem oraz etui w kolorze niebieskiego lodu z limonkowym rysikiem.

[25]Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X zastosowany w modelu Galaxy Z Fold5 otrzymał certyfikat VDE Germany za 100% odwzorowania kolorów w urządzeniu mobilnym w zakresie gamy DCI-P3, co oznacza, że obraz nie jest wyblakły, a kolory pozostają niewiarygodnie żywe niezależnie od poziomu jasności otoczenia. Wyświetlacz może osiągnąć szczytową jasność do 1 750 nitów, poprawiając kontrast między ciemnymi i jasnymi obszarami treści cyfrowych, zapewniając lepszą jakość obrazu o współczynniku kontrastu 3 000 000 : 1, by wrażenia mobilne były bardziej wciągające.

[26] Poprawa w wydajności procesora w porównaniu z modelem poprzedniej generacji. Rzeczywista wydajność zależy od środowiska eksploatacji, zainstalowanego oprogramowania i aplikacji, a także od innych uwarunkowań. Snapdragon jest produktem firmy Qualcomm Technologies Inc. i/lub spółek od niej zależnych. Snapdragon jest znakiem handlowym lub zarejestrowanym znakiem handlowym firmy Qualcomm Inc. Snapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy jest rozwiązaniem zoptymalizowanym pod kątem urządzeń marki Samsung. Najszybszy na świecie procesor Snapdragon – stan na dzień 1 lutego 2023 roku.

[27] Galaxy Z Flip5: 15 elementów urządzenia zawiera co najmniej 10% plastiku z recyklingu wtórnego i aluminium z recyklingu pierwotnego, a także średnio 22% szkła z recyklingu pierwotnego. Są nimi: wspornik przycisku głośności, moduł głośnika (dolny i górny), górna część tylnej obudowy, osłona złącza wyświetlacza, wspornik kabla FPCB RF, środkowa część tylnej obudowy, przednia obudowa (wewnętrzna), przycisk głośności, wspornik przycisku na palec, dekoracyjna osłona odbiornika, uchwyt pomiędzy złączami, tacka karty SIM, okienko Sub oraz tylne szkło. (Galaxy Z Flip4: 6 komponentów)

Galaxy Z Fold5: 15 elementów urządzenia zawiera co najmniej 10% plastiku z recyklingu wtórnego i aluminium z recyklingu pierwotnego, a także średnio 22% szkła z recyklingu pierwotnego. Są nimi: wspornik przycisku głośności FPCB, moduł głośnika górnego (dolny i górny), moduł głośnika dolnego (dolny i górny), złącze wyświetlacza obudowy, przednia obudowa (główna), przednia obudowa (podstawa), antena (podstawa), antena (główna), przycisk głośności, wspornik przycisku na palec, tacka karty SIM, uchwyt pomiędzy złączami, dekoracyjna obudowa aparatu (dolna i górna)  okienko Sub oraz tylne szkło. (Galaxy Z Flip4: 6 komponentów)

[28]Materiały pochodzące z recyklingu obejmują pozyskiwany z recyklingu pokonsumenckiego poliamid (z porzuconych sieci rybackich), politereftalan butylu (z butelek PET), poliwęglan (z beczek na wodę), a każe pozyskiwane z recyklingu przedkonsumenckiego aluminium (ze złomu powstającego w procesach produkcyjnych). Złom jest przetapiany, oczyszczany i wykorzystywany ponownie przy produkcji komponentów firmy Samsung. Wykorzystywane jest również szło pochodzące z recyklingu przedkonsumenckiego, czyli odpady powstałe w procesie wytwarzania szkła. Takie odpady szklane są zgniatane do postaci stłuczki a następnie wykorzystywane jako w procesie produkcji szkła Corning® Gorilla® Glass Victus® 2.

[29] Z papieru pochodzącego w 100% z recyklingu wykonane są następujące elementy opakowania: opakowanie urządzenia, zabezpieczenie obudowy, pudełko na instrukcję obsługi, podkładka instrukcji oraz taśma DLC.

[30]Papier pochodzący w 100% z recyklingu otrzymał certyfikat Environmental Claim Validation (ECV).

[31]Dostępność kolorów może różnić się w zależności od rynku, regionu lub operatora.

[32] Akcesoria do nabycia oddzielnie. Dostępność modeli i kolorów może różnić się w zależności od kraju i operatora.

[33]Dostępność kolorów może różnić się w zależności od rynku, regionu lub operatora.

[34] Akcesoria do nabycia oddzielnie. Dostępność modeli i kolorów może różnić się w zależności od kraju i operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *