Internet & Gry - Reklama

"Global" – nowy cykl Gazeta.pl o wydarzeniach na świecie

Portal Gazeta.pl rozpoczął nowy cykl redakcyjny o nazwie “Global”. Ewa Ewart, Artur Domosławski, Patrycja Bukalska i Ziemowit Szczerek będą regularnie opisywać najważniejsze wydarzenia na świecie. Teksty zilustruje znana rysowniczka Agata “Endo” Nowicka. 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Wydarzenia na arenie międzynarodowej przyspieszają, budzą coraz większe emocje i mają ogromny wpływ na to, co dzieje się w Polsce. Z pewnością mogą stać się tematem ciekawych tekstów, dlatego zaprosiliśmy do współpracy wybitnych specjalistów w tej dziedzinie. Specjalnie dla nas skomentują gorące wypowiedzi i zjawiska, które ich dziwią, bawią czy martwiąmówi Hanna Rydlewska, szefowa newsroomu Gazeta.pl.

Teksty w ramach cyklu „Global” będą ukazywały się w czwartki, a towarzyszyć im będą ilustracje autorstwa Agaty „Endo” Nowickiej. Pierwszy materiał z cyklu – dotyczący polityki zagranicznej Donalda Trumpa – napisał Artur Domosławski, reporter związany z „Polityką”, wybitny znawca Ameryki Łacińskiej, Dziennikarz Roku 2010 i autor głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego.

Wśród autorów cyklu znajdą się również: Ewa Ewart, czołowa polska dokumentalistka, obecnie związana z TVN24, a wcześniej m.in. z BBC, Patrycja Bukalska, dziennikarka działu Świat w „Tygodniku Powszechnym”, autorka książki „Krwawa Luna”, oraz Ziemowit Szczerek, ekspert od Europy Środkowo-Wschodniej, dziennikarz i prozaik, nominowany m.in. do nagrody Nike za książkę „Przyjdzie Mordor i nas zje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *