MediaZapowiedzi TV

"Gwiazdy w Republice" z Arturem Rucińskim

Gościem 8. odcinka programu “Gwiazdy w Republice” był Artur Ruciński, jeden z najwybitniejszych śpiewaków operowych na świecie. Jego kunszt wokalny znajduje uznanie widowni i krytyki oraz otwiera mu drogę do największych i najbardziej prestiżowych scen operowych na całym świecie.

W sezonie 2009/2010 austriacki magazyn “Festspiele” umieścił artystę na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecie. W lutym 2016 zadebiutował na deskach Nowojorskiej Metropolitan Opera w roli Sharplessa w Madama Butterfly Pucciniego, co było wisienką na torcie w jego karierze. Polska widownia będzie mogła zobaczyć go w roli Don Giovanniego podczas inauguracji 27. Festiwalu Mozartowskiego 12.06 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Tegoroczną 27. edycję Festiwalu Mozartowskiego zainauguruje opera „Don Giovanni”, w której główną partię zaśpiewa znany na całym świecie baryton Artur Ruciński. Najnowszym odcinek programu “Gwiazdy w Republice” to spotkanie Emilii Pobłockiej z Arturem Rucińskim i dr Alicją Węgorzewską na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej. Czy występy w operze to ciężka, fizyczna praca? Co śpiewak operowy robi w sytuacjach, kiedy głos odmawia on posłuszeństwa?

“Gwiazdy w Republice” z Arturem Rucińskim w sobotę o godz. 20:55

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *