Zapowiedzi TV

Hhity kanałów Zoom TV, Kino Polska, FilmBox i FilmBox Premium

12 września 2017 roku dwa kanały filmowe z grupy FilmBox zmienią swoje nazwy. Flagowy kanał FilmBox zmieni nazwę na Kino TV, a FilmBox Premium na FilmBox Premium HD. Profile programowe kanałów pozostaną bez zmian. Celem rebrandingu jest podkreślenie oferty programowej i różnorodności kanałów oraz ułatwienie widzom nawigowania po ich ofercie.

 
„Stróże prawa” („Office Down”)

kryminał, thriller, USA 2008, reż. Christopher Miller, wyst.: Casper Van Dien, Sherilyn Fenn, Jerry Kroll

Toczy się śledztwo w sprawie zabójstwa dilerów narkotyków. Detektywi Kathryn i Gary robią wszystko, by dowieść kto jest sprawcą morderstwa. Kathryn nabiera podejrzeń, że za zbrodnią mogą stać funkcjonariusze policji. Kiedy dowiaduje się, że jej partner informuje wszystkich wokół o śledztwie, Kathryn jest pewna, że jej podejrzenia nie są bezpodstawne. Kobieta mi dokończyć śledztwo na własną rękę. W jednej z ról głównych gwiazda „Miasteczka Twin Peaks” Sherylin Fenn.

Emisja: sobota, 26 sierpnia, godz. 21:10 i środa, 30 sierpnia, godz. 21:05

„Disco” („Disco”)

komedia, Francja 2008, reż. Fabien Onteniente, wyst.:  Gérard Depardieu, Emmanuelle Béart, Franck Dubosc

Didier jest 40-letnim fanem muzyki disco. Nie ma pracy i nadal mieszka ze swoją matką. Chcąc przypodobać się dawno niewidzianemu synowi, postanawia wygrać konkurs taneczny, by zdobyć pieniądze i zafundować mu niezapomniane wakacje w Australii. Namawia swoich przyjaciół, by mu pomogli. Mężczyźni zatrudniają trenera, który ma ich przygotować do rywalizacji. Wkrótce okazuje się, że mimo iż kiedyś byli sprawnymi tancerzami, czas odebrał im młodzieńcze zdolności. Muszą się wiele napracować, by w końcu wystąpić na scenie.

Emisja: niedziela, 27 sierpnia, godz. 19:05

„Letni zawrót głowy” (oryg. „Embrassez qui vous voudrez”; ang. „See How They Run”)

komedia, Francja 2002, reż. Michel Blanc, wyst.: Carole Bouquet, Vincent Elbaz, Clotilde Courau, Charlotte Rampling, Michel Blanc

Zabawna komedia przedstawiająca uczuciowe perypetie kilku osób, które spotykają się na wspólnych wakacjach. Jest wśród nich zarówno małżeństwo, które właśnie straciło wszystkie pieniądze, znudzona życiem ze sobą para czy samotna matka dzieckiem, która szuka miłości życia. Co z takiej wybuchowej mieszanki wyniknie?

Premiera: niedziela, 27 sierpnia, godz. 21:10

PREMIERA ZOOM TV!

„Poirot” („Agatha Christie’s Poirot”)

serial kryminalny, Wielka Brytania 1996, reż. Andrew Grieve, wyst.: David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Pauline Moran, James D’ArcyChristopher Bowen.

Herkules Poirot to najpopularniejszy detektyw świata, postać stworzona przez królową kryminału Agathę Christie. Tym razem Poirot i Hastings spędzają wakacje we Francji. Pewnego dnia wizytę składa im obawiający się o własne życie milioner Paul Redauld. Detektyw z przyjacielem jadą do rezydencji milionera, ale okazuje się, że ciało jej właściciela zostaje znalezione na polu golfowym. Francuski inspektor nieroztropnie zakłada się z Poirotem, że pierwszy rozwikła zagadkę tajemniczego zabójstwa. Tymczasem Hastings nie jest zbyt pomocny w śledztwie. Zakochany w jednej z bliźniaczek niewiele pomaga Poirotowi. Która z sióstr okaże się zamieszana w morderstwo milionera?

Emisja: poniedziałek, 28 sierpnia, godz. 18:55 (odc. 3, sezon 6 – „Morderstwo na polu golfowym”)

Poniedziałek-piątek, godz. 19:00

PREMIERA ZOOM TV!

„Miś”

komedia, Polska 1980, reż. Stanisław Bareja, wyst.: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky

Absolutnie kultowa polska komedia. Bo czy ktoś nie zna choć jednego cytatu z „Misia”? Ryszard Ochódzki, krętacz i kombinator, prezes klubu sportowego Tęcza, musi dostać się do Londynu i podjąć z konta pieniądze, zanim uczyni to jego była żona. Eks-małżonka utrudnia mu zadanie, niszcząc paszport. Zdobycie nowego dokumentu to w realiach Polski Ludowej wielkie wyzwanie. „Miś” to genialna satyra na absurdy polskiej codzienności przełomu lat 70. i 80.
Premiera: piątek, 1 września, godz. 20:55
 
„Janosik”
przygodowy, Polska 1974, reż. Jerzy Passendorfer, wyst.: Marek Perepeczko, Ewa Lemańska, Bogusz Bilewski, Marian Kociniak, Witold Pyrkosz, Mieczysław Czechowicz, Janusz Bukowski, Jerzy Cnota, Janusz Kłosiński, Marian Łącz, Anna Dymna, Ludwik Benoit, Czesław Jaroszyński, Cezary Julski
Kultowy film przygodowy o Janosiku, młodym góralu o szlachetnym sercu, który pomaga biednym i strzeże porządku. Gdy Janosik porzuca wypas owiec i chce poznać życie w dolinie, od razu wpada w tarapaty. Za próbę obrony chłopa trafia do lochu hrabiego. Udaje mu się uciec, ale teraz jest już wyjętym spod prawa banitą. Janosik gromadzi wokół siebie podobnych wyrzutków i staje na straży sprawiedliwości w okolicy.
Emisja: sobota, 26 sierpnia, godz. 15:30 i niedziela, 27 sierpnia, godz. 17:25
„Dzięcioł”
komedia, Polska 1970, reż. Jerzy Gruza, wyst.: Wiesław Gołas, Alina Janowska, Violetta Villas, Zdzisław Maklakiewicz, Mitchell Kowal, Irena Kwiatkowska, Edward Dziewoński, Władysław Hańcza, Kalina Jędrusik, Joanna Jędryka
Mocno osadzona w realiach wczesnych lat 70., debiutancka komedia Jerzego Gruzy. Korzystając z nieobecności żony, pan Stefan, przeciętny obywatel, postanawia pójść za przykładem kolegów i poszukać romantycznej przygody. Cóż jednak zrobić, kiedy za chęciami nie idzie ani talent, ani doświadczenie…
Emisja: sobota, 26 sierpnia, godz. 18:15 i niedziela, 27 sierpnia, godz. 22:30
„1920 Bitwa Warszawska”
dramat, wojenny, Polska 2011, reż. Jerzy Hoffman, wyst.: Daniel Olbrychski, Natasza Urbańska, Borys Szyc, Jerzy Bończyk, Adam Ferency, Bogusław Linda
Warszawa, 1920 rok. Jan, poeta i kawalerzysta, dostaje rozkaz wyjazdu na front wojny polsko-bolszewickiej. Oświadcza się swojej narzeczonej Oli, aktorce teatru rewiowego i zostaje przyjęty. Ślubu udziela im ksiądz Ignacy Skorupka. Jan trafia do niewoli, a jego los zależy od okrutnego czekisty Bykowskiego. Historia Jana i Oli znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy młodych, ale i całej Europy.
Emisja: poniedziałek, 28 sierpnia, godz. 20:00, wtorek, 29 sierpnia, godz. 12:10 i środa, 30 sierpnia, godz. 15:40
„Zabij mnie, glino”
sensacyjny, Polska 1987, reż. Jacek Bromski, wyst.: Bogusław Linda, Piotr Machalica, Anna Romantowska
Kinowy debiut mistrza sensacji – Jacka Bromskiego. Groźny przestępca Jerzy Molik ucieka z konwoju. To już drugi raz, wcześniej uciekł z więzienia. Teraz chce zemścić się na poruczniku Popczyku, który go aresztował. Udaje mu się zabić jego żonę, a następnie napaść na ambulans pocztowy przewożący 4 miliardy złotych. Popczyk wpada na trop przestępcy i przygotowuje obławę.
Emisja: wtorek, 29 sierpnia, godz. 20:00

  od 12 września 2017  

 
„Polowanie na prezydenta” („Big Game”)
akcja, przygodowy, Wielka Brytania, Finlandia, Niemcy 2014, reż. Jalmari Helander, wyst.: Samuel L. Jackson, Ted Levine, Onni Tommila
Samolot z prezydentem Stanów Zjednoczonych na pokładzie zostaje zestrzelony przez terrorystów. Najważniejsza osoba w państwie niespodziewanie znajduje schronienie w lesie, w którym przebywa też 13-letni Oskar, który samotnie kempinguje i obserwuje jelenie. Chłopiec pomaga przetrwać prezydentowi w dziczy. Wspólnie stawiają czoła przeciwnościom – nieprzyjaznej przyrodzie i terrorystom, którzy depczą im po piętach.
Emisja: sobota, 26 sierpnia, godz. 21:00
„Red Lights”
thriller; Kraj: USA; Rok: 2012, reż. Rodrigo Cortés, wyst.: Robert De Niro, Sigourney Weaver, Cillian Murph
Margaret Matheson jest doktorem psychologii, specjalizującym się w demaskowaniu oszustów, którzy podają się za medium. Współpracując z uzdolnionym fizykiem Tomem Buckley’em, krok po kroku rozpracowuje mechanizmy tworzenia fałszywych cudów i iluzji. Tymczasem, po długich latach nieobecności, do życia publicznego powraca światowej sławy medium Simon Silver. Od tej pory wokół doktor Matheson i Toma dzieją się niepokojące zdarzenia. Czy doświadczonym naukowcom uda się odkryć prawdę o tajemniczym Silverze? Czego dowiedzą się sami o sobie?
Emisja: niedziela, 27 sierpnia, godz. 21:00
Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI
„Tak to się teraz robi” („The Switch”)
komedia, dramat, romans, USA 2010, reż. Josh Gordon, Will Speck, wyst.: Jennifer Aniston, Jason Bateman, Patrick Wilson
Kassie and Wally są najlepszymi przyjaciółmi. Kassie to kobieta w średnim wieku, która nie ma szczęścia w miłości.  W końcu decyduje się ona na dziecko poczęte ze sztucznego zapłodnienia. Wally nie potrafi pogodzić się z decyzją Kassie, jednak nadal nie umie przyznać się, że szaleńczo jest w niej zakochany. Na jednej z imprez, pijany Wally zamienia spermę dawcy ze swoją. Następnego dnia mężczyzna nie pamięta, co zrobił poprzedniej nocy, a Kassie wyjeżdża z miasta, gdyż uważa, że Nowy Jork to nie miejsce na wychowanie dziecka. Po siedmiu latach, kobieta wraca wraz z swym synem Sebastianem, by odnaleźć Rolanda (rzekomego dawcę spermy). Wally zaczyna zauważać uderzające podobieństwo między sobą a Sebastianem.
Emisja: poniedziałek, 28 sierpnia, godz. 21:00
„Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” („Asterix et Obelix: God Save Britannia”)
przygodowy, familijny, komedia, Francja, Hiszpania, Włochy, Węgry 2012, reż. Laurent Tirard, wyst.: Gérard Depardieu, Edouard Baer, Fabrice Luchini
Pełna znakomitego humoru i świetnych dialogów opowieść o przygodach komiksowych przyjaciół Asteriksa i Obelixa. Jest 50 rok p.n.e. Pewnego dnia do miasteczka w Galii przybywa wysłannik królowej Brytów Kordelii, której ziemie zaatakowały legiony Juliusza Cezara. Posłaniec prosi mieszkańców o pomoc, ponieważ ich wioska jest jedynym miejscem w Galii, którego wojska Cezara nigdy nie zdobyły. Starszyzna postanawia pomóc zagrożonym Brytom. Przekazuje Mentafixowi beczkę słynnego magicznego napoju i wyznacza mu eskortę w postaci Asterixa i Oblixa.
Emisja: środa, 30 sierpnia, godz. 21:00

od 12 września 2017 

 
PREMIERA FILMBOX PREMIUM!
„Nadkomisarz Banks” („DCI Banks”)
dramat, serial kryminalny, Wielka Brytania, 2014, wyst.: Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Caroline Catz
Część 1
Minęło ponad 30 lat od śmierci Johna Gaunta. Podobnie jak Liz (Emma Fielding), Martin (Wayne Foskett) oraz Ian (Finbar Lynch) byli członkami zespołu Crystal Kiss. W tamtym czasie dziennikarskie śledztwo prowadził Matt Barber (Dominic Marsh). Wkrótce jego ciało zostaje znalezione w domku letniskowym należącym do Liz. Banks, chcąc odnaleźć zabójcę, musi powiązać serię wydarzeń tuż przed morderstwem, zdarzenia sprzed lat oraz wiedzę adwokata – Davida Hornby (Edward MacLiam), związanego interesami z Mattem.
Część 2
W toku śledztwa okazuje się, że ojciec Matta – Jack (David Calder) – stał za aresztowaniem Martina za zabójstwo Johna Gaunta, członka Crystal Kiss. Banks bierze ten fakt pod uwagę. Tymczasem Martin, który jest w posiadaniu kasety z nagraniami zespołu, popełnia samobójstwo. Udaje mu się jednak przekazać cenny przedmiot Davidowi Hornby. W tle dramatycznych wydarzeń, z inicjatywy Iana zespół podejmuje próbę reaktywacji. Banks nie wyklucza, że być może ktoś liczy na rozgłos, jaki może powstać wokół przebrzmiałej kapeli.
Premiera: sobota, 26 sierpnia, godz. 21:00 i 21:50 („Skrawek mego serca” – cz. 1 i 2)
Emisja: każda sobota, godz. 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *