Sport w TVZapowiedzi TV

"HISTORY OF FOOTBALL": Po raz pierwszy w historii HISTORY®

Po raz pierwszy w historii HISTORY® zaprasza na międzynarodowe wydarzenie HISTORY OF FOOTBALL – nadawaną przez 14 dni od 28 maja do 10 czerwca 2018 roku jedyną w swoim rodzaju megaprodukcję telewizyjną. Programy przygotowane specjalnie dla kanału HISTORY wychodzą naprzeciw oczekiwaniom widzów związanym z Mistrzostwami Świata 2018 roku w Rosji. Międzynarodowym ambasadorem akcji jest David Villa, zdobywca Pucharu Świata FIFA 2010 i jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy na świecie.
 

 
Wydarzenie HISTORY OF FOOTBALL będzie nadawane w ponad 160 krajach na całym świecie, m.in. w Brazylii, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii, a także w całej Afryce, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.
Na 14-dniowy program kanału HISTORY złożą się oryginalne filmy dokumentalne, specjalnie zrealizowane formy krótkometrażowe oraz starannie opracowana kolekcja filmów o Mistrzostwach Świata z archiwów FIFA. HISTORY na całym świecie – w tym w Polsce – pokaże też przygotowane lokalnie cykle telewizyjne i dokumenty, które pozwolą widzom lepiej zrozumieć i poczuć specyfikę futbolowych namiętności w każdym kraju. Dzięki udziałowi Davida Villi i wielu innych uznanych piłkarzy, trenerów, dziennikarzy i ekspertów HISTORY OF FOOTBALL przedstawi historię mistrzostw świata z najróżniejszych perspektyw.
David Villa skomentował: „Jako piłkarz miałem szczęście widzieć na własne oczy, ile piłka nożna znaczy dla tysięcy ludzi na całym świecie i jak bardzo wpływa na ich życie. HISTORY OF FOOTBALL, opowiedziana tak wszechstronnie przez tak szanowany na całym świecie kanał telewizyjny jak HISTORY, to niezwykła inicjatywa. Jestem podekscytowany i zaszczycony możliwością współpracy z HISTORY przy tym fantastycznym przedsięwzięciu telewizyjnym. Daje ono moim kolegom piłkarzom, trenerom i mnie samemu sposobność porozmawiania o tym, czym jest dla nas ten sport, a także przypomnienia sobie tylu niesamowitych chwil”.
W ramach HISTORY OF FOOTBALL w programach produkowanych przez HISTORY pojawią się:
• Pelé, jedyny piłkarz, który wygrał trzy Puchary Świata;
• Ryan Giggs, piłkarz wszech czasów Manchesteru United, obecnie trener reprezentacji Walii;
• Gary Lineker, rekordzista Anglii pod względem strzelonych bramek w Mistrzostwach Światach;
• Louis Van Gaal, były trener Manchesteru United, Bayernu Monachium, Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii;
• Philipp Lahm, kapitan Niemiec podczas Mistrzostw Świata 2014 Claudio Ranieri, trener, który sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii z zespołem Leicester City w 2016 roku;
• Roy Hodgson, obecny menedżer Crystal Palace w Premier League i były trener reprezentacji Anglii;
• oraz Michael Owen, były napastnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii;
wraz z wieloma graczami ze zwycięskich drużyn z Mistrzostw Świata FIFA, w tym Lothar Matthaeus Rivelino, Mario Kempes, , Paul Breitner, Toto Schillaci, Emanuel Petit czy Christian Karembeu.
MATERIAŁY ORYGINALNE POKAZYWANE W KAŻDYM KRAJU:
Na wydarzenie HISTORY OF FOOTBALL złożą się przede wszystkim oryginalne cykle o zasięgu globalnym, takie jak:
Najważniejsze momenty w historii futbolu – opowieść o zespołach i piłkarzach, którzy tworzyli historię Mistrzostw Świata. Ich umiejętności i osiągnięcia wyszły poza dotychczas wyznaczone granice, tworząc z tej dyscypliny sportu, nie tylko w oczach kibiców, coś znacznie istotniejszego – komercyjnego giganta, który ciągle dynamicznie się rozwija. Kolejne odcinki w cyklu to: 1. Pele oraz chłopcy z Brazylii i Argentyny; 2. Łzy w Turynie; 3. Trzej muszkieterowie; 4. Przynieście mi głowę Diego Armando Maradony i 5. Siedem bramek, które wstrząsnęły światem. Każdy z odcinków przedstawia historie związane z najbardziej niesamowitymi i wiekopomnymi wydarzeniami oraz sylwetki piłkarzy, trenerów i kibiców, którzy mieli w nich swój udział.
Ojcowie chrzestni futbolu – pięć filmów dokumentalnych, które zaglądają w umysły najwybitniejszych i najbardziej szanowanych menedżerów klubowych na świecie. Widzowie poznają szczegóły niezwykłych karier supergwiazdorów światowego sportu, którzy często zaczynali przygodę z piłką jako stosunkowo przeciętni zawodnicy. Intymny i szczery portret każdego z pięciu tytanów nowoczesnej piłki nożnej ukaże ich osiągnięcia zarówno na boisku, jak i poza nim, z bogatym wykorzystaniem materiałów archiwalnych oraz wywiadów z piłkarzami i ludźmi, którzy znają ich najlepiej.
Najwięksi piłkarze wszech czasów – porównanie najwybitniejszych zawodników sprzed lat i z dziś, którego celem jest ustalenie raz na zawsze, komu w tym gronie naprawdę należy się miano najlepszego. Każde pokolenie ma oczywiście własne zdanie na ten temat. Dla starszego pokolenia najznakomitszymi piłkarzami w historii byli Pele, Puskas, Eusebio, Di Stefano, Charlton. Dla młodszych liczą się przede wszystkim Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. A wielka rzesza niezdecydowanych wskaże jeszcze na przykład takie nazwiska jak Maradona, Zidane, Gullit czy Van Basten. W tym cyklu z udziałem panelu ekspertów, czyli dawnych uczestników i zdobywców tytułu Mistrza Świata, odwołamy się do zimnej statystyki z domieszką romantyzmu i namiętności, by jednoznacznie odpowiedzieć na to najbardziej nurtujące wszystkich pytanie.
PIŁKA NOŻNA W KRÓTKIM METRAŻU
HISTORY zaprezentuje również oryginalne formy krótkometrażowe poświęcone rozmaitym tematom, takim jak historia piłki nożnej, sylwetki najwierniejszych piłkarskich kibiców czy futbol w fotografii.
W tej kategorii warto wymienić zwłaszcza:
• Fotograf – Gerry Cranham i Mark Leech uważani są za autorów wielu z najwspanialszych fotografii w dziejach piłki nożnej. Od lat 60. XX wieku uwieczniali niesamowite momenty najbardziej dramatycznych meczów, przy czym znacznej części z tych zdjęć nigdy dotąd nie pokazywali. To prawdziwe zapomniane obrazy z Mistrzostw Świata.
• Tropiciel – Piet De Visser uchodzi za jednego z najlepszych odkrywców piłkarskich talentów na świecie. To jemu przypisuje się odkrycie takich supergwiazd jak Jaap Stam, David Luiz, Marc Overmars, Ruud Van Nistelrooy, Eden Hazard czy Kevin de Bruyne. Tutaj po raz pierwszy Piet De Visser ujawnia swoje sekrety.
• Superkibic – Manuel Caceres Artesero, znany bardziej jako „Manolo el del bombo” [Manolo Bębniarz], to w Hiszpanii prawdziwy człowiek-instytucja, zagorzały fan, który codziennie nosi koszulkę z numerem 12 i prowadzi w Walencji niezwykły bar dla kibiców, będący zarazem muzeum hiszpańskiej piłki nożnej. Międzynarodową sławę zdobył, kiedy w zeszłym roku skradziono mu słynny bęben.
• Sędzia – Jawahir Jewels nazywają najbardziej niezwykłym sędzią piłkarskim w Anglii. Ma 23 lata i jest jedyną czarnoskórą kobietą, a do tego muzułmanką, która zdobyła uprawnienia do sędziowania meczów i regularnie zmaga się z piłkarzami na osławionym stadionie Hackney Marshes we wschodnim Londynie.
• Cudowne dziecko – Marco Antonio ma dopiero cztery lata, ale jego niezwykłe umiejętności piłkarskie sprawiają, że wielu już nazywa go następnym Neymarem. Rodzice utalentowanego malca widzą w tym szansę na wyrwanie się z nędzy w fawelach Rio de Janeiro. Niestety, ta obiecująca przyszłość stanęła niespodziewanie pod znakiem zapytania z powodu poważnych problemów chłopca z jelitami, które wymagają pomocy medycznej niedostępnej w jego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *