Technologia - Promocje

Huawei wraz z partnerami tworzy pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental Shenzhen, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży hotelarskiej sieci 5G typu end-to-end ze zintegrowanymi terminalami i aplikacjami w chmurze, ma umożliwić gościom InterContinental Shenzhen dostęp do najwyższej jakości innowacyjnych rozwiązań oraz luksusowych usług.

 

Operator Shenzhen Telecom, aby osiągnąć pełne pokrycie siecią 5G w hotelu, wykorzystał rozwiązania Huawei. Tym samym posłużą one jako platforma dla nowej generacji usług hotelowych. Dzięki temu goście będą mogli korzystać z innowacyjnych aplikacji hotelowych za pośrednictwem smartfonów i dedykowanych terminali. Wśród udogodnień znajdą się m.in. roboty powitalne, terminale połączone z chmurą za pomocą 5G, gry w chmurze 5G oraz ergometry treningowe wykorzystujące wirtualną rzeczywistość. Rozwiązania te zapewnią podróżującym służbowo wygodne i wydajne środowisko pracy, a osobom podróżującym w celach rekreacyjnych – wysokiej klasy rozrywkę.

W ramach inauguracji projektu, firmy Shenzhen Telecom i Huawei udostępniły sieć 5G na jednym z pięter hotelu, w apartamentach prezydenckich oraz w lobby. Dzięki temu goście mogą korzystać z 5G za pomocą terminali hotelowych lub kompatybilnych smartfonów.

Goście hotelowi stale oczekują nowości i coraz to lepszych udogodnień, które to udało się właśnie wprowadzić dzięki współpracy z Shenzhen Telecom i Huawei. Korzystając z zaawansowanej technologii 5G, mamy nadzieję na kompleksową transformację całego hotelu. Jesteśmy także gotowi do dalszej współpracy w celu zbadania dogłębnego zastosowania technologii 5G w branży hotelarskiej i turystycepowiedział Golden Sun, dyrektor generalny Shenzhen OCT Hotel Development Co., Ltd.

Wdrożenie w InterContinental Shenzhen to dla nas prestiżowy projekt. Duża liczba klientów VIP i ich wysokie oczekiwania, krótki czas na implementację oraz trudne warunki konstrukcyjne to czynniki stanowiące ogromne wyzwanie dla rozwoju sieci oraz jej eksploatacji i konserwacjipowiedział Feng Wei, Zastępca Dyrektora Generalnego China Telecom Shenzhen Branch. Dzięki wspólnym wysiłkom Huawei i Shenzhen Telecom pomyślnie zakończono wdrażanie sieci 5G na pierwszym piętrze i w apartamentach prezydenckich InterContinental Shenzhen. W przyszłości chcemy zapewnić kompletny zasięg sieci nowej generacji w całym hotelu i razem z Intercontinental Shenzhen i Huawei zbudować wzorcowy model biznesowy 5G dla wszystkich pięciogwiazdkowych obiektów na świeciedodał Wei.

Huawei chce dalej inwestować w technologię 5G oraz tworzyć infrastrukturę ICT do budowy inteligentnych hoteli objętych siecią nowej generacji wraz z Shenzhen Telecom i InterContinental Shenzhen powiedział Dr Peter Zhou, dyrektor ds. marketingu Huawei Wireless Solution.

Jeden komentarz do “Huawei wraz z partnerami tworzy pierwszy na świecie smart hotel 5G

  • Takie hotele przydałyby się w każdym państwie, kwestia tego kiedy 5G się pojawi na szerszą skalę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *