Technologia - Promocje

Huawei zdobywa 36 proc. udziałów w rynku tabletów

Huawei – niedawny sukces na rynku smartfonów – powtarza w segmencie tabletów. Pod koniec pierwszego kwartału br. w segmencie tym udział Huawei pod względem wolumenu sprzedaży wyniósł 36 proc.1. To niemal trzykrotnie więcej niż rok temu. Obecnie w segmencie tabletów najnowszym produktem w ofercie producenta jest Huawei MediaPad M5 10.
 

 
Zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, tablet Huawei MediaPad M5 10 spełnia wszystkie cechy, których pożądają konsumenci. Duży dziesięciocalowy wyświetlacz 2K Ultra Vision z trybem ochrony oczu, system audio wykorzystujący cztery najwyższej jakości głośniki Harman/Kardon™, a do tego pojemna bateria umożliwiająca długi czas pracy na jednym ładowaniu sprawiają, że najnowszy tablet Huawei jest świetnym wyborem dla osób, które chcą mieć pod ręką lekkie multimedialne centrum rozrywki.
Tablet dla relaksu i do praktycznych celów
Wyposażenie Huawei MediaPad M5 10 w rozwiązania zapewniające wysoki komfort podczas m.in. oglądania filmów, słuchania muzyki lub grania wpisuje się w dzisiejsze trendy. Z badań przeprowadzonych na zlecenie Huawei2 wynika, że konsumenci korzystają z tabletów, aby przede wszystkim zająć wolny czas i się zrelaksować (ponad 40%). Ale tablet pełni też praktyczne funkcje w podróży. Służy wtedy nie tylko do słuchania muzyki (37%), oglądania filmów (34%) lub czytania (34%), ale też do nawigacji (41%).
Z tego powodu konsumenci – przy wyborze tabletów – coraz większą uwagę skupiają na innych równie przydatnych rozwiązaniach: wbudowanej antenie, która zapewnia mobilny dostęp do wi-fi i szybkiego internetu LTE, bezpiecznym i nowoczesnym oprogramowaniu, mocnej i kompaktowej obudowie, a także na pojemnej baterii oraz pamięci. Coraz większym zainteresowaniem cieszą również urządzenia z ekranami o przekątnej 10”. Obecnia stanowią one największą część polskiego rynku tabletów.
Multimedialne centrum rozrywki
Huawei MediaPad M5 10 w każdym wspomnianym aspekcie oferuje bardzo dobre parametry. Ekran IPS LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 (2K Ultra Vision) i przekątnej 10.8” pokrywa hartowane szkło 2.5D. Zaokrąglone na swoich krawędziach zapewnia dużo lepsze doznania wizualne aniżeli standardowe wyświetlacze. Obraz jest krystaliczny, wyraźny i bardzo dobrze odzwierciedla rzeczywiste kolory oraz szczegóły. Z kolei cztery wzmacniacze stereo Smart PA – dostrojone i certyfikowane przez firmę Harman/Kardon™ – zapewniają czyste, głośne i pozbawione zakłóceń doznania dźwiękowe w przestrzennym zakresie 360 stopni!
Wymierne korzyści wynikają także z innych cech i funkcji Huawei MediaPad M5 10. Wbudowana w tablecie antena obsługuje m.in. pasmo B20, które zapewnia dostęp do szybkiego internetu LTE także w miejszych aglomercjach, np. nadmorskich kurortach lub w górach3. Najnowszy system operacyjny Android Oreo oraz oprogramowanie EMUI 8 przy wsparciu pamięci 4 GB RAM zapewniają nie tylko dużą wydajność pracy i wysokie bezpieczeństwo, ale też prostą, intuicyjną obsługę. Bateria 7 500 mAh umożliwia nawet 12 godzin nieprzerwanego odtwarzania filmów4. Urządzenie napędza z kolei jeden z najnowocześniejszych ośmiordzeniowych procesorów – HiSilicon KIRIN 960s. Nowy tablet Huawei ma także tylny i przedni aparat o rozdzielczości 13 MP i 8 MP, czytnik linii papilarnych, port USB typu C oraz pamięć 64 GB, którą można rozbudować o dodatkowe 256 GB za sprawą karty microSD.
Trzykrotny wzrost Huawei
Bardzo dobre parametry Huawei MediaPad M5 10 w połączeniu z równie wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną powinny znaleźć uznanie wśród nowych fanów marki i zapewnić dalszy rozwój w segmencie tabletów. Już dziś w segmencie tym Huawei ma 36% udziałów. To niemal trzykrotnie więcej niż na przełomie 2016 i 2017 r. Wzrost ten staje się jeszcze bardziej imponujący w zestawieniu z danymi z końca 2015 i 2014 r. Wówczas udział Huawei wyniósł odpowiednio 5% i 0.5%5.
– Zdobycie 36 proc. udziałów w segmencie tabletów w ciągu trzech lat jest powtórzeniem sukcesu Huawei na rynku smartfonów. I w jednym i w drugim przypadku pracujemy według tej samej zasady: chcemy dostarczać nowoczesne i bardzo dobrze wykonane produkty, które spełniają oczekiwania naszych fanów. Taki jest też nasz Huawei MediaPad M5 10. Oferuje on bardzo dobre parametry i możliwości. Do tego jest stylowy i praktyczny, dzięki czemu powinien być bardzo dobrym wyborem dla wszystkich osób zainteresowanych nowym tabletem mówi Jefferson Zhang, Dyrektor Zarządzający Huawei CBG Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *