Internet & Gry - Reklama

ING na celowniku oszustów – uważaj na taki SMS!

Ostatnio pisaliśmy o fałszywych SMS-ach, podszywających się pod Santander. Tym razem oszuści wzięli na celownik ING Bank Śląski!

 

SMS od Banku ING?

Użytkownicy, tak jak poprzednio, otrzymują SMS-a, który jako nadawcę wskazuje Bank ING. Wiadomość mówi o konieczności zweryfikowania swojej tożsamości, żeby zapobiec wygaśnięciu dostępu do aplikacji. W treści znajduje się również link, a jego kliknięcie przenosi do podrobionej strony, która służy do wyłudzania danych logowania do konta, numeru PESEL, kodu PIN do aplikacji. Witryna jest zaprojektowana bardzo wiarygodnie, co może uśpić czujność.

 

 

Co mi grozi?

— Wpisanie danych na fałszywej witrynie może spowodować bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Twoich danych oraz oszczędności! Wszystko, co zostało podane na spreparowanej stronie, trafia prosto w ręce oszustów. Dzięki temu mogą włamać się do Twojego konta i dowolnie manipulować dostępnymi środkami.ostrzega Elwira Charmuszko, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.


Jak sprawdzić, czy SMS jest fałszywy?

Nie panikuj! Oszuści często próbują wywołać presję czasu, twierdząc, że Twoje konto jest zagrożone i musisz natychmiast podjąć działania. Pamiętaj, że masz czas na zweryfikowanie wiadomości i skontaktowanie się z bankiem.

Co zrobić, jeśli wpadł do mnie taki SMS?

– Nie podawaj żadnych danych logowania ani kodów SMS podczas rozmowy.

– Nie instaluj aplikacji polecanych przez “konsultantów bankowych”.

– Zablokuj nadawcę wiadomości i ją usuń.

Pamiętaj! Dzwoni do Ciebie osoba, podająca się za konsultanta? Zanim przekażesz rozmówcy informacje, rozłącz się i zweryfikuj jego wiarygodność na infolinii banku.

foto,źródło. CyberRescue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *