Technologia - Promocje

innogy go! wjeżdża do Zakopanego

Jesienią tatrzańskie szlaki mienią się tysiącem barw. Już od 15 września będzie można dotrzeć na nie autem innogy go! Wypożyczonym elektrykiem dojedziemy do bram Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 

  • innogy go! wprowadza flotę elektryków do Zakopanego
  • Kierowcy będą mogli wypożyczyć i zwrócić auto w jednej z trzech oznaczonych stref na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego
  • Turyści dojadą cichymi i bezemisyjnymi samochodami innogy go! w okolice Morskiego Oka i do kolejki na Kasprowy Wierch

Po Tatrach ekologicznie

Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zaowocował wprowadzeniem floty elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Usługa początkowo będzie działać testowo przynajmniej do końca października tego roku. Jej celem jest zapewnienie turystom przyjeżdzającym do Zakopanego bez swoich samochodów możliwości odwiedzania Parku przy wykorzystaniu ekologicznego transportu – elektrycznych aut, które są ciche i nie emitują spalin.

–  Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Oferta dla Zakopanego

Dla kierowców podróżujących na terenie TPN oferta innogy go! wygląda bardzo podobnie jak w Warszawie. Są dostępne 4 pakiety minut:

  • Pakiet 8 minut  –  9,99 zł
  • Pakiet 30 minut – 29,99 zł
  • Pakiet 75 minut – 59,99 zł
  • Pakiet 300 minut – 99,99 zł

Im wyższy pakiet, tym niższa opłata minutowa. W momencie wykorzystania pakietu system automatycznie zacznie naliczać opłatę w wysokości 1,29 zł za minutę jazdy. Niewykorzystany czas z pakietu przepada. Nie ma opłaty za przejechane kilometry.

W tej chwili  do wypożyczenia dostępnych jest 10 aut. Wynająć i zwrócić samochód należy w jednej ze specjalnych stref :

  • Centrum Zakopanego – ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN)
  • Kuźnice – nieopodal kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN)
  • Palenica Białczańska (parking TPN)

Szlaki TPN z innogy  go! i pierwsza jazda w prezencie

– Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska.

Na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda. Osoby zakładające konto w aplikacji mogą wpisać kod o nazwie ZAKOPANE na pierwszym ekranie rejestracji i otrzymają 20 zł na przejazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *