Prasa - Ksiązka

"Na jeden temat" – biografia Zbigniewa Brzezińskiego od tygodnika "Ale Historia"

W piątek, 23 czerwca, na rynku pojawił się magazyn “Na jeden temat”, w całości poświęcony Zbigniewowi Brzezińskiemu. To wydanie specjalnie tygodnika “Ale Historia”.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Na 100 stronach magazynu redakcja opowiada o życiu polskiego profesora, doradcy amerykańskich prezydentów, który przez dziesięciolecia kształtował globalną politykę.

– Analityk genialny. Nie był głosem Polski w Ameryce, ale głosem rozumu w Ameryce z polską wrażliwością na Wschódmówi prof. Bohdan Szklarski w rozmowie z Maciejem Stasińskim, którą można znaleźć w wydaniu.

W numerze „Zbiga” wspominają prof. Adam Daniel Rotfeld, Adam Michnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Ryszard Schnepf, prof. Roman Kuźniar, Lech Wałęsa, Madeleine Albright, Jimmy Carter oraz Radosław Sikorski. W magazynie znalazł się m.in. ostatni wywiad z Brzezińskim, który przeprowadziła dziennikarka Dorota Wysocka-Schnepf oraz teksty o tym, jak „Zbig” kształtował amerykańską politykę, walczył z komunizmem i doprowadził do zawarcia sojuszu z Chinami. Ponadto czytelnicy znajdą kulisy nieudanej operacji „Orli szpon” – odbicia zakładników z ambasady USA w Teheranie, opis relacji Brzezińskiego z Kissingerem, a także imponującą historię życia “Zbiga” w obrazach oraz teksty poświęcone jego rodzinie, żonie Emilie i córce Mice.

W wydaniu pojawiły się również przedruki rysunków, które „Zbig” bezwiednie tworzył w czasie wielogodzinnych konferencji i spotkań, oraz relacje z rosyjskiej prasy, która przedstawiała go jako wroga Kremla, ucieleśnienie szatańskiej złości i podstępów.
Magazyn „Na jeden temat. Zbigniew Brzeziński” kosztuje 16,99 zł i liczy 100 stron w formacie 205×270 mm. Wspiera go autopromocja przygotowana przez Dział marketingu „Gazety Wyborczej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *