Zapowiedzi TV

Jesień 2017 w TVP Kultura

7 nowych programów o literaturze, filozofii, kinie i muzyce. 4 nowe pasma filmowe. 4 razy więcej muzyki klasycznej. Przegląd filmów Roberta Altmana. Dokumenty o Nicku Cave’ie, hip-hopie i punk rocku. Koncerty Radiohead, Queen i Iggy’ego Popa. To wszystko – i jeszcze więcej – w nowej ramówce TVP Kultura. Planując jesienne rozrywki, warto kierować się kulturą!
 
Jesienią Antena zabierze widzów w niezwykłą podróż. W nowym sobotnim programie śniadaniowym Kierunek Kultura zawita do różnych polskich miast, aby pokazać je od nieznanej dotąd strony. W premierowym cyklu Vistuliada pokaże tych, którzy tworzą i działają nad Wisłą, a w nowym sezonie Szlakiem Kolberga z artystami z pierwszych stron gazet wyruszy na spotkanie z twórcami muzyki ludowej.
W jesiennej ramówce znajdą się też propozycje dla wielbicieli literatury i filozofii. Barbara Schabowska zaprosi na nowy magazyn literacki Zakładka. Prof. Piotr Nowak i dr Ivan Dimitrijević poprowadzą poświęcone filozofii show Kronos, a poranny Dziennik filozofa – między innymi prof. Robert Piłat.
Widzowie poznają nowe oblicza znanych i lubianych programów: emitowany w środy Pegaz przeniesie się na godz. 22:30, a Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski, znani do tej pory z cyklu Tanie Dranie, od jesieni porozmawiają o filmach w magazynie Dranie w Kinie.
Kinomani ucieszą się z wielu nowych pasm filmowych, m.in. Czwartkowego Klubu Filmowego. Wszystkie czwartki danego miesiąca o 20:20 poświęcone będą konkretnemu tematowi: artyście, gatunkowi filmowemu czy okresowi w historii kinematografii. Nowy cykl zainauguruje przegląd dzieł Roberta Altmana.
TVP Kultura zaprosi też przed telewizory na teatralne premiery („Rachela”, „Dziennik czeczeński Poliny Żerebcowej”, „Mrok”), a do warszawskiego Kina Elektronik na Krótką historię współczesnego teatru, czyli przegląd zarejestrowanych przez stację spektakli.
Z myślą o wielbicielach muzyki klasycznej powstało nowe pasmo, w ramach którego cztery razy w miesiącu – w niedziele – pokazywane będą opery i balety z najważniejszych światowych scen.
MUZYKA
KONCERTY – PREMIERY
W soboty po 22:00 prezentowane będą występy największych gwiazd rocka.
QUEEN – LIVE AT WEMBLEY
Legendarny koncert Queen na stadionie Wembley z 1986 roku, kulminacja wielkiej trasy „Magic Tour”.
ERIC CLAPTON: LIVE IN SAN DIEGO 2007
Koncert Erica Claptona zarejestrowany w 2007 roku. Do znakomitego gitarzysty na scenie dołączył sam J. J. Cale.
RADIOHEAD – IN RAINBOWS
Kameralny, nagrany świeżo po wydaniu płyty „In Rainbows” koncert jest jednym z najciekawszych zapisów występów Radiohead na żywo.
IGGY POP BALOISE SESSION
Wyjątkowe spotkanie z ojcem chrzestnym punk rocka, artystą niepowtarzalnym i nieprzewidywalnym.
PLACEBO UNPLUGGED
Nagrany w 2015 roku w London Studios akustyczny koncert z serii MTV Unplugged.
W ramach piątkowego wieczornego pasma Tylko muzyka warto obejrzeć między innymi „Paul Anka Avo session” oraz zrealizowany w 1967 roku koncert telewizyjny Franka Sinatry, do udziału w którym artysta zaprosił Ellę Fitzgerald.
DOKUMENTY MUZYCZNE – PREMIERY
w poniedziałki i soboty około godz.19:00.
20 000 DNI NA ZIEMI
Dzień numer 20 000 w życiu Nicka Cave’a. Towarzyszą mu m.in. Kylie Minogue i Blixa Bargeld.
HIP-HOP EVOLUTION
Grandmaster Flash, Afrika Bambaataa i wielu innych artystów w 6-odcinkowym serialu o tym, jak kultura hip-hopowa przeniosła się z podziemia do kultury masowej.
UNITED KINGDOM OF POP
Skiffle, rock, glam, punk, ska, britpop, rave i drum ‘n’ bass – wszystkie te style muzyki popularnej powstały i rozwijały się w Wielkiej Brytanii. Dwuodcinkowy dokument o brytyjskiej muzyce rozrywkowej i jej wpływie na światowe brzmienia.
PUNK ATTITIUDE
Film dokumentalny prezentujący historię punk rocka w USA i Wielkiej Brytanii z punktu widzenia takich postaci jak Henry Rollins, Tommy Ramone czy Thurston Moore.
HISTORIA FLORENCE FOSTER JENKINS
Fascynujący portret kobiety, która przeszła do historii jako najgorsza śpiewaczka na świecie.
PROGRAMY I PASMA MUZYCZNE – NOWOŚCI
NIEDZIELNE PASMO KLASYCZNE od października
W niedzielne popołudnia na antenie TVP Kultura zagości nowe pasmo klasyczne, w którym prezentowane będą opery i balety z najważniejszych światowych scen, np. „Dwaj Foskariusze” Giuseppe Verdiego z mediolańskiej La Scali w reżyserii Alvisa Hermanisa, z Placido Domingo w roli głównej, pod batutą jednego z najwybitniejszych włoskich dyrygentów – Michele Mariottiego.
SCENA KLASYCZNA od października
Program składać się będzie z dwóch cykli. Pierwszy z nich, Młody Chopin (9 odcinków), to półgodzinne recitale chopinowskie w wykonaniu młodych polskich pianistów, laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów. Audycja powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Po każdym koncercie odbędzie się krótka rozmowa o rękopisach, listach, pamiątkach i spuściźnie kompozytora.
Drugi, Muzyka pod Liberatorem (8 odcinków), to kontynuacja cyklu poświęconego współczesnym kompozytorom polskim związanym z Warszawą. Koncerty te – wraz ze spotkaniami – nagrywane są w Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
SZLAKIEM KOLBERGA premiera
W sobotnie popołudnia (około godz. 13:00) TVP Kultura pokaże premierowy sezon cyklu, którego każdy odcinek jest muzyczną podróżą w inny region Polski, a bohaterami – znani artyści, którzy spotykają się z twórcami muzyki ludowej.
SCENA ALTERNATYWNA
W niedziele po 22:15 wraca Scena alternatywna, na której nadal pojawiać się będą artyści związani z jazzem, rockiem, muzyką elektroniczną czy eksperymentalną.
TEATR
Nadchodzący teatralny sezon w TVP Kultura będzie obfitował zarówno w klasyczne pozycje z wielkimi rolami mistrzów, jak i premierowe produkcje tworzone przy współpracy z najważniejszymi polskimi scenami i instytucjami.
PREMIERY
RACHELA
19 września
Monodram Jowity Budnik według „Pism z getta warszawskiego” Racheli Auerbach. Spektakl w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej powstał na podstawie dziennika czasów zagłady. Jego autorka przez długi czas prowadziła przy ul. Leszno 40 w Warszawie kuchnię, gdzie wydając posiłki konfrontowała się z ludzkimi dramatami warszawskiego getta.
DZIENNIK CZECZEŃSKI POLINY ŻEREBCOWEJ
3 października
Przygotowany z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego spektakl w reżyserii Iwana Wyrypajewa z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Dziennik Poliny Żerebcowej, teraz uznanej pisarki i dziennikarki, wychodzi od zapisków o konkretnym konflikcie zbrojnym, z czasem zmieniając się w uniwersalny obraz wszystkich wojen, pełnych cierpienia i okrucieństwa.
MROK
Listopad
Telewizyjna wersja przedstawienia Teatru Narodowego w reżyserii Artura Tyszkiewicza. To sześć splecionych ze sobą opowieści członków jednej rodziny, uwikłanych w gry wyobraźni głównego bohatera i balansujących na granicy rzeczywistości i snu. W jednej z ról wystąpił zmarły niedawno aktor Andrzej Blumenfeld.
PRZEGLĄDY TEMATYCZNE
We wrześniu wyemitowane zostaną spektakle, w których wystąpili laureaci Wielkich Nagród ostatniego Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie – Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz. Bohaterami miesięcznych przeglądów tematycznych będą Andrzej Seweryn (październik) i Maja Komorowska (grudzień). W listopadzie TVP Kultura przypomni zrealizowane w Teatrze Telewizji adaptacje prozy Josepha Conrada.
PRZEGLĄD TEATRALNY W KINIE ELEKTRONIK
We wrześniu wystartuje specjalny cykl Krótka historia współczesnego teatru, czyli przegląd spektakli zarejestrowanych przez TVP Kultura w kinie Elektronik w Warszawie. Prezentacja tych przedstawień to dobry pretekst do dyskusji o problemach, które polski teatr próbował odzwierciedlić w ciągu ostatnich 20 lat. Pokazom będą towarzyszyć rozmowy z udziałem twórców oraz krytyków, którzy nakreślą szerszy kontekst wyświetlanych dzieł.
Przegląd potrwa do maja 2018 roku, a rozpocznie się specjalnym weekendowym prologiem w dniach 8-10 września, gdy pokazane zostaną spektakle „Poskromienie złośnicy” Shakespeare’a w reż. Krzysztofa Warlikowskiego, „Słomkowy kapelusz” Labiche’a w reż. Piotra Cieplaka oraz monodram Jowity Budnik „Rachela” w reż. Iwony Siekierzyńskiej.
SZTUKA
TVP Kultura przygotowała także bogatą ofertę poświęconą różnym dziedzinom i zagadnieniom sztuki.
PROGRAMY O SZTUCE – nowe sezony
KTÓRĘDY PO SZTUKĘ
Jesienią kontynuowany będzie cykl Którędy po sztukę, który zaprezentuje widzom kolejną część zbiorów Muzeum Sztuki w Łodzi, w tym m.in. prace Jankiela Adlera oraz Ewy Partum. Drugim bohaterem nowego sezonu będzie kolekcja sztuki współczesnej Muzeum Narodowego we Wrocławiu, która od 2016 roku znajduje się w charakterystycznym, zaprojektowanym przez Hansa Poelziga Pawilonie Czterech Kopuł.
VIDEOFAN
Jesienią TVP Kultura zaprasza również na cotygodniowe spotkania z artystami video, czyli na program Videofan. O swojej twórczości opowiedzą m.in.: Norman Leto, którego długo oczekiwany film „Photon” wejdzie niebawem do kin; Karolina Breguła wraz ze swoim serialem zrealizowanym na wrocławskim blokowisku czy Anna Konik, której wystawę można było niedawno oglądać w warszawskim CSW.
PERFORMANCE
Do kulturalnej ramówki powróci także eksperymentalne pasmo Performance. Od października w środowe wieczory prezentowane będą najciekawsze działania sztuki performatywnej ostatnich miesięcy (m.in. grupy Polen Performance) oraz dokumentacje: Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty i Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku.
REPORTAŻE – PREMIERY
Podsumowanie najważniejszych i najgłośniejszych wystaw i sylwetki mistrzów od jesieni w cyklu reportaży o sztuce. Pasmo rozpocznie projekt Sharon Lockhart przygotowany do Pawilonu Polskiego w Wenecji.
FILM
Jesienią w TVP Kultura będzie można zobaczyć programy dedykowane X muzie, nowe pasma –fabularne i dokumentalne – oraz klasykę światowego kina.
NOWE PASMA I PREMIERY
LEKKIE OBYCZAJE
We wtorki o godz. 23:00 zapanują Lekkie obyczaje, czyli lekkie kino obyczajowe, w ramach którego pokazane zostaną premierowo m.in.: nominowana do Oscara, Złotych Globów i BAFTA „Duża ryba” w reżyserii mistrza fantazji, mitów i koszmarów – Tima Burtona oraz „Rent” – adaptacja musicalu o tym samym tytule, którego bohaterami są muzycy zamieszkujący nowojorską dzielnicę dla bezdomnych. W roli głównej wystąpił Ewan McGregor, a realizacji dzieła podjął się Chris Columbus – reżyser „Kevina samego w domu”, „Kevina samego w Nowym Jorku” oraz dwóch części przygód o Harrym Potterze. W nowym paśmie będzie można zobaczyć także opowiedziany z przymrużeniem oka dramat Theodore’a Melfiego – „Mów mi Vincent”. Tytułowy Vincent (w tej roli Bill Murray) pod wpływem małego chłopca z sąsiedztwa przechodzi metamorfozę z życiowego nieudacznika w zaangażowanego opiekuna. Z kolei Ken Loach w „Whiskey dla aniołów” opowie historię grupy przestępców z robotniczej dzielnicy Glasgow, którzy planują wykraść galon whiskey wart milion funtów. W 2012 roku film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na 65. Festiwalu Filmowym w Cannes.
NA WSCHÓD OD HOLLYWOOD
W środy o godz. 20:20 TVP Kultura proponuje podróż Na wschód od Hollywood, czyli przegląd produkcji spoza amerykańskiego mainstreamu. W ramach pasma zobaczyć będzie można m.in. „Trishnę. Pragnienie miłości” Michaela Winterbottoma – osadzoną w Indiach adaptację powieści Thomasa Hardy’ego „Tessa d’Urberville” (jej ekranizacji podjął się wcześniej Roman Polański). W rolach głównych wystąpili Freida Pinto (m.in. „Slumdog. Milioner z ulicy”, „Miral”) i Riz Ahmed (znany polskim widzom z kreacji w wielokrotnie nagradzanym serialu „Długa noc”). Kontynuacją dalekowschodniego wątku będzie film Petera Chana – „Władcy wojny”. To chińsko-hongkoński dramat historyczny osadzony w czasie powstania tajpingów w XIX wieku. Mocnym akcentem kobiecym będzie film brazylijskiej reżyserki, Anny Muylaert – „Prawie jak matka” o skomplikowanych relacjach matki i córki. W paśmie tym zobaczyć będzie można także słodko-gorzką komedię Stephane’a Robelina – „Zamieszkajmy razem”, która z dużą dawką autoironii pokazuje, jak umilić sobie jesień życia.
CZWARTKOWY KLUB FILMOWY (CKF)
Czwartkowy Klub Filmowy (CKF) to propozycja zarówno dla wytrawnych znawców kina, jak i zwykłych amatorów dobrego filmu. Wszystkie czwartki danego miesiąca o 20:20 poświęcone będą konkretnemu tematowi: jednemu artyście, gatunkowi filmowemu lub wybranemu okresowi w historii kinematografii. We wrześniu na antenie TVP Kultura będzie można zobaczyć filmy Roberta Altmana (premierowo): „MASH”, „Brewster McCloud”, „Nashville” oraz „Trzy kobiety”. W kolejnych miesiącach pokazana zostanie klasyka kina wojennego (premierowo): „O jeden most za daleko” (reż. Richard Attenborough), „Wielka ucieczka” (reż. John Sturges), „Most na rzece Kwai” (reż. David Lean) oraz dzieła ze srebrnej ery Hollywood (premierowo): „Pustka” w reż. Nicholasa Reya.
ZIEMIA, PLANETA LUDZI
W nowym czwartkowym paśmie dokumentalnym – Ziemia, planeta ludzi (godz. 23:00) prezentowane będą najciekawsze polskie i zagraniczne filmy dokumentalne podejmujące temat relacji człowieka z naturą i innymi ludźmi. Wśród premier zaplanowanych w tym paśmie znajdą się „Perłowy guzik” (reż. Patricio Guzmán) oraz „Pod opieką wiecznego słońca” (reż. Witalij Manski).
PREMIERY FILMOWE
WIECZORY KINOMANA
W piątki o godz. 20:20 kontynuowane będą Wieczory kinomana, w ramach których wyemitowane zostaną m.in.: „Social Network” (reż. David Fincher) – film o kulisach powstania platformy społecznościowej Facebook; kolumbijski kandydat do Oscara z 2016 roku – „W objęciach węża” (reż. Ciro Guerra), wielokrotnie nagradzany, wstrząsający dramat Lynne Ramsay z Tildą Swinton w roli głównej – „Musimy porozmawiać o Kevinie”; „Gołąb przysiadł na gałęzi”, czyli trzecia część filmowego tryptyku mistrza surrealistycznego poczucia humoru, Roya Andersona, pt. „Żyjąc”. W paśmie tym znajdą się także: uhonorowany w 1999 roku Złotym Lwem w Wenecji obraz „Wszyscy albo nikt” Zhanga Yimou, jednego z najważniejszych współczesnych chińskich reżyserów oraz japoński „Jak ojciec i syn”, którego twórcą jest wielokrotnie nagradzany Hirokazu Koreeda. Wszystkie emisje poprzedzone będą rozmową Michała Chacińskiego z zaproszonym do studia gościem.
BILET DO KINA
W soboty (godz. 20:20; powt. niedziela ok. godz. 11:30) widzowie TVP Kultura otrzymają specjalny Bilet do kina upoważniający do wstępu na filmy, które w ciągu ostatnich paru lat gościły w kinach studyjnych z ambitnym repertuarem. W ramach pasma pokazane zostaną m.in.: „Kochanek królowej” (reż. Nikolaj Arcel) z Madsem Mikkelsenem w roli głównej; „Rust and bone” – poruszający dramat w reż. Jaquesa Audiarda, twórcy wielokrotnie nagradzanych: „Proroka” oraz „Emigrantów”. „Rust and bone” jest ponadto zdobywcą czterech Cezarów, a jego światowa premiera miała miejsca w 2012 roku w Cannes. W paśmie tym zaprezentowane będą także nominowany do Złotej Palmy w Cannes dramat Jeffa Nicholsa „Uciekinier” oraz zrealizowany przez Dustina Hofmana „Kwartet”.
MOCNE KINO
Późnym wieczorem (ok. godz. 23:30) kontynuowane będzie Mocne kino z ofertą dla widzów szukających „mocniejszych” wrażeń. W cyklu tym pojawią się na antenie m.in.: uhonorowany w Locarno, inspirowany rzeczywistymi wydarzeniami dramat, „Siła perswazji” (reż. Craig Zobel) oraz „Diabelska przełęcz” Atoma Egoyana – oparta na faktach historia trzech amerykańskich nastolatków skazanych na wiele lat więzienia za zbrodnie, których nie popełnili.
PANORAMA KINA POLSKIEGO
Panorama kina polskiego od jesieni prezentowana będzie w niedziele (godz. 20:20), a w niej premierowo m.in.: wielokrotnie nagradzane filmy: „Body/Ciało” (reż. Małgorzata Szumowska), „Carte Blanche” (reż. Jacek Lusiński) i „Córki dancingu” (reż. Agnieszka Smoczyńska).
WIĘCEJ NIŻ FIKCJA
Jesienią nie zabraknie też znakomitych pozycji dokumentalnych. W poniedziałkowym paśmie Więcej niż fikcja (godz. 20:20) pokazane zostaną m.in.: „Szwedzka teoria miłości” (reż. Gandini Erik), „Historia Zlatana” (reż. Gertten Fredrik) czy „Jaujarda, człowiek, który ocalił Luwr” (reż. Devillers Jean – Pierre).
TERAZ ANIMACJE!
Nowe, ciekawe pozycje pojawią się również w jedynym w polskiej telewizji paśmie prezentującym polskie i zagraniczne filmy animowane – Teraz animacje! (czwartki ok. godz. 19:45). W cyklu tym pokażemy premierowo m.in. obrazy: „Locus”, „Czarnoksiężnik z krainy U.S.” i „O matko!”.
PROGRAMY O FILMIE
 
JEDNA SCENA nowy sezon
W środy o godz. 23:30 na antenę TVP Kultura powraca Jedna scena, w której Michał Chaciński porozmawia z wybitnymi polskimi reżyserami o kluczowej scenie jednego z ich filmów. Po programie – emisja omawianego obrazu. W nowym sezonie kulisy pracy na planie zdradzą m.in. Krzysztof Zanussi („Barwy ochronne”), Filip Bajon („Aria dla Atlety”) czy Janusz Majewski („Zazdrość i medycyna”).
DRANIE W KINIE nowość
Premiera: 2 września
Jesienią Jakub Moroz i Krzysztof Kłopotowski poprowadzą na antenie TVP Kultura nowy magazyn filmowy – Dranie w kinie.
W każdą sobotę o 18: 20 omówią trzy premiery. Wezmą na warsztat zarówno tytuły reprezentujące kino artystyczne, jak mainstreamowe. Magazyn będzie miał charakter recenzencki, ale prowadzący planują też odwoływać się do historii filmu, szukać szerszego kontekstu dla najnowszych produkcji.
– To program dla osób zainteresowanych kinem, ale też dla takich, które poprzez kino chcą rozmawiać o otaczającej nas rzeczywistości – zapowiada Jakub Moroz.
Siłą „Drani” w kinie ma być też zderzenie osobowości prowadzących – różnica ich doświadczeń i opinii.
PUBLICYSTYKA
KIERUNEK KULTURA nowość
2 września, sobota, godz. 11:00
Prowadzący: Tomasz Kempski, Jakub Dybek, Karolina Skrzyńska, Małgorzata Nieciecka Mac
Pierwszy w Polsce całkowicie kulturalny program śniadaniowy ze znakiem jakości TVP Kultura.
Realizowany będzie na żywo w różnych częściach kraju – Zdecydowaliśmy się wyruszyć w Polskę, by poznać ludzi tworzących kulturalną mapę naszego kraju…– mówi o programie Tomasz Kempski, jeden z prowadzących oraz szef Redakcji Publicystyki TVP Kultura – Poruszymy takie tematy, które każdy z nas i każdy z widzów mógłby sam podją podczas sobotniego śniadania w gronie przyjaciół.
W każdym odcinku prowadzący zaproszą widzów na debatę realizowaną w wyjazdowym studiu TVP Kultura, rozmowę z gościem poranka i muzyczny występ. Tradycyjną dla telewizji śniadaniowej prognozę pogody zastąpi „pogoda kulturalna” – polecenia tego, co warto zobaczyć w innych miastach.
Program będą prowadzić dwie pary gospodarzy. Do grona dziennikarzy TVP Kultura dołączy wokalistka Karolina Skrzyńska.
VISTULIADA nowość
1 października, niedziela, godz. 11:00
Prowadzące: Małgorzata Nieciecka Mac i Cecylia Malik
Nazwa programu została zainspirowana tytułem wydanej w latach 80. książki Wojciecha Giełżyńskiego „Moja prywatna Vistuliada”. Po 1047 kilometrach Wisły oprowadzą artystka Cecylia Malik i dziennikarka Małgorzata Cieciecka Mac. Razem z nimi widzowie TVP Kultura dotrą do przyrodników, podróżników, artystów i historyków, którzy tworzą i działają nad Wisłą. Program powstał w odpowiedzi na inicjatywę Rok Rzeki Wisły 2017.
ZAKŁADKA nowość
7 września, czwartek, godz.22.25
Prowadząca: Barbara Schabowska
Rozmowa o książkach może być równie emocjonująca, co sama lektura… W czwartkowe wieczory na antenie TVP Kultura zadebiutuje wyjątkowy magazyn literacki Zakładka. To autorski program Barbary Schabowskiej.
Prowadząca zaprezentuje widzom nie tylko nowości i premiery wydawnicze – omówi też adaptacje dzieł literackich, które można zobaczyć na ekranach kin i teatralnych deskach.
W każdym odcinku pojawią się nowi goście, a że o książkach najlepiej rozmawiać poza telewizyjnym studiem, ekipa Zakładki zawita do muzeów, galerii, teatrów i kawiarni.
Program będzie idealnym przewodnikiem po świecie literatury zarówno dla koneserów, jak i dla osób, które sięgają po książki nieco rzadziej.
DZIENNIK FILOZOFA nowość
4 września, poniedziałek – piątek, godz. 08:00
Kim jesteśmy, kiedy śpimy? Jakimi drogami chodzi nasza wola i czy robienie planów ma sens? Odpowiedzi na te oraz inne pytania będzie można znaleźć w Dzienniku filozofa. Prowadzący, wykorzystując bogatą spuściznę myślicieli różnych epok udowodnią, jak użyteczna w codziennym życiu może być filozofia. Sezon rozpocznie cykl spotkań z prof. Robertem Piłatem.
KRONOS (magazyn filozoficzny) nowość
2 października, poniedziałki (co 2 tygodnie), ok. godz. 22:00
Prowadzący: prof. Piotr Nowak i dr Ivan Dimitrijević
Filozoficzne show oparte na osobowościach prowadzących – prof. Piotra Nowaka i dr Ivana Dimitrijevića, którzy prowokują zaproszoną do studia publiczność (studentów filozofii) do dyskusji na bieżące tematy z obszaru metafizyki, religii i kultury. Tytuł programu został zaczerpnięty od nazwy wydawanego przez Fundację Cieszkowskiego kwartalnika o tym samym tytule.
PREMIEROWE SEZONY
W jesiennej ramówce kontynuowane będą także: Pegaz (środa, godz. 22:30), Tygodnik Kulturalny (piątek, po godz. 22:00) oraz Dezerterzy. Od września Łukasz Orbitowski i jego goście spotykać się będą z widzami we wtorki o godz. 22:30.
Po wakacyjnej przerwie na antenę wrócą także: Chuligan Literacki (niedziela, ok. godz. 13:30), Informacje Kulturalne (poniedziałek – piątek, godz. 20:00), Niedziela z… (niedziela, godz. 17:15) i Trzeci punkt widzenia (niedziela, ok. godz. 10:20; powt. ok. godz. 22:45).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *