MediaPolsatZapowiedzi TV

„#JesteśmyDlaDzieci”: Nowy program w Polsat News

Od niedzieli 6 października o godz. 13:30 pod patronatem Fundacji Polsat. Nowy program „#JesteśmyDlaDzieci” na antenie Polsat News prezentuje w formie reportażów historie dzieci, które zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami, wadami wrodzonymi i innymi poważnymi przypadkami. Audycję poprowadzi Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News.

 

 

 

 

Widzowie zobaczą, jak dzieci oraz ich rodzice czy opiekunowie, każdego dnia pokonują trudne wyzwania. W programie nie zabraknie rozmów z gośćmi, ekspertami medycznymi, którzy przekażą widzom najważniejsze informacje związane z przypadkami prezentowanymi w reportażach.

„#JesteśmyDlaDzieci” powstaje pod patronatem Fundacji Polsat. W audycji zobaczymy również dokonania, jakie w ostatnim czasie udało się zrealizować przy jej wsparciu m.in. remonty oddziałów szpitalnych, zbiórki funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu oraz pomoc związaną z leczeniem i rehabilitacją chorych dzieci.

– Głównym celem Fundacji Polsat jest i pozostanie pomoc chorym dzieciom. Realizujemy to zadanie na różne sposoby. Nie tylko wspierając bezpośrednio swoich podopiecznych, ale także poprzez szereg akcji, dzięki którym m.in. oddziały szpitalne zyskują nowy blask, rekonwalescencja następuje w milszych dla oka warunkach, a badania są wykonywane przy pomocy nowoczesnego sprzętu. To jednak nie wszystko, co chcemy robić. Zależy nam również na edukacji społeczeństwa. Jest to możliwe dzięki takim programom jak „#JesteśmyDlaDzieci”. Mamy nadzieję, że nowy program również wzbudzi zainteresowanie widzów, którzy tak jak dotychczas nie będą przechodzić obojętnie obok najmłodszych potrzebujących, o których będziemy opowiadać i prezentować ich historie w nowym programie przygotowywanym pod patronatem Fundacji Polsatmówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

W programie „#JesteśmyDlaDzieci” widzowie poznają m.in. historię Natalki, porzuconej w dniu narodzin, dziewczynki ze stygmatem choroby Aperta, zespołu wad wrodzonych, który występuje raz na milion urodzeń. Zobaczą także jak radzi sobie Antoś, który również zmaga się z tą chorobą, a dzięki wsparciu widzów Polsatu i Fundacji Polsat przeszedł na początku tego roku kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiona zostanie też historia bliźniaków z rdzeniowym zanikiem mięśni, którzy jako pierwsi bliźniacy na świecie zostali objęci programem leczenia jedynym lekiem na SMA. Redakcja programu opowie również o Antosiu, który urodził się z poważną wadą serca. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Polsat w niecałe dwa dni udało się zebrać pieniądze na przelot specjalnym samolotem do USA i operację, która zostanie przeprowadzona w jednej z najlepszych klinik na świecie.

Program „#JesteśmyDlaDzieci” poprowadzi Bartosz Kwiatek, dziennikarz Polsat News.

– Chcemy wzruszać, edukować i pokazywać naszym widzom, jak wielką mają moc. W nowym programie będziemy mówić o różnych schorzeniach i problemach zdrowotnych, które dotykają dzieci. Każdy kolejny odcinek programu to spotkanie z niezwykłymi bohaterami – dziećmi, które zmagają się z chorobą, ich walecznymi rodzicami i wyjątkowymi lekarzami. Nasi widzowie poczują i zobaczą, że wszyscy „Jesteśmy dla dzieci”, bo dzięki otwartości serc Fundacja Polsat może pomagać. Nie zabraknie wzruszeń i łez radości. Będzie też sporo uśmiechu, kiedy okaże się, że nasi bohaterowie dzięki pomocy specjalistów, ale także naszych widzów wracają do zdrowia i robią… naprawdę wyjątkowe rzeczy. Praca przy tym programie to wielka satysfakcja i powiem wprost: lekcja życia, którą dają nam nasi bohaterowie. W studiu gościmy znakomitych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, którym też te emocje się udzielają Pokażemy Państwu, jak lekarze przeżywają historie swoich pacjentów, bo to w naszym studiu będą dowiadywali się o ich marzeniach, planach, kiedy już uda się im wygrać walkę z chorobąmówi Bartosz Kwiatek, prowadzący program „#JesteśmyDlaDzieci”.

Emisja „#JesteśmyDlaDzieci” w każdą niedzielę o godz. 13:30 w Polsat News.

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców. Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 35 010 małych pacjentów i wsparła finansowo 1218 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 234 miliony złotych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat – www.fundacjapolsat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *