Technologia - Promocje

Kamery Canon z serii Cinema EOS na planie programu Perfect Picture

Ostatniej jesieni na kanale TVN7 emitowany był program Perfect Picture – pierwsze jak dotąd reality show odkrywające przed widzami tajniki fotografii. Firma Canon Polska jako główny partner, dostarczyła na plan różnego rodzaju produkty – od aparatów i obiektywów, przez drukarki, aż po kamery z linii Cinema EOS, które posłużyły do zrealizowania całego programu.

 

Program Perfect Picture został stworzony przez prawdziwych pasjonatów, a każdy jego kolejny odcinek miał przybliżać widzów i uczestników do lepszego zrozumienia świata fotografii. Canon, będący głównym partnerem programu, zadbał o to, aby przekazane treści miały również charakter merytoryczny. W celu zrealizowania produkcji, firma dostarczyła na plan wiele sprzętów, które przyjęły odmienne role w całym przedsięwzięciu: umożliwiły uczestnikom wykonanie zdjęć w ramach zadań konkursowych, pozwoliły na ich późniejszy wydruk, a także stanowiły nagrody w konkursie. Dodatkowo to właśnie kamery Canon zostały wykorzystane do nagrań programu. Na stworzenie takiej realizacji pozwolił spójny ekosystem foto-wideo-druk oferowany przez markę Canon.

Seria Cinema EOS w akcji

Na planie Perfect Picture wykorzystano pełen potencjał urządzeń Canon przeznaczonych do produkcji filmowych. Do realizacji programu zostały użyte trzy kamery z serii Cinema EOS: EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III i EOS C70. To profesjonalne urządzenia służące do filmowania, dokumentowania oraz transmisji, umożliwiające m.in. przesyłanie strumieniowe i produkcję wielokamerową. Dzięki zastosowanym technologiom, kamery z tej serii oferują szerokie możliwości, jeśli chodzi o pracę z ruchomym obrazem – nie bez powodu w przypadku tworzenia programu Perfect Picture wybór padł właśnie na nie. Kamery z tej serii gwarantują wyjątkową jakość obrazu, a co istotne, także pełną nad nim kontrolę. Posiadają m.in. rozbudowane funkcje automatycznego ustawiania ostrości oraz oferują nagrywanie z dużą liczbą klatek na sekundę. W zestawie z korpusami, do realizacji programu użyty został też szereg obiektywów producenta, które świetnie poradziły sobie z narzuconym wyzwaniem. Były to m.in.: EF 16-35mm f/2.8L III USM, EF 16-35mm f/4L IS USM, EF 24-70mm f/2.8L II USM oraz EF 70-200mm f/2.8L IS III USM. Zalety kamer z serii Cinema EOS docenili również operatorzy pracujący przy realizacji programu.

– Program Perfect Picture to reality show, dlatego musieliśmy zastosować kamery, które pozwolą nam na szybką reakcję na zastaną sytuację. Praca na planie zdjęciowym przy użyciu sprzętu jednej marki bardzo ułatwia sprawę. […] Wszystkie kamery z serii Cinema mają świetne wyświetlacze, są dotykowe i można wybrać sobie w nich przestrzeń, w której obraz będzie wyostrzony. Te sprzęty są również bardzo funkcjonalne – guziki można dostosować indywidualnie, pod siebie – to jest fantastyczne, bo praktycznie każdą najważniejszą funkcję mamy “na wierzchu”. Nie musimy wchodzić do menu i tracić tych czasami kilku ważnych sekund na planie
mówi Marcin Szałański, operator filmowy na planie Perfect Picture.

Reality show, które tak bardzo lubimy jako widzowie są ogromnym wyzwaniem z perspektywy produkcji. Ważne jest to, żeby jak najlepiej oddać atmosferę i emocje panujące na planie, aby oglądający mógł w pełni wczuć się w przebieg wydarzeń.

– Na planie nigdy do końca nie wiemy, jak bohater zareaguje, ani co zrobi. Dlatego doceniam to, że EOS C70 tak świetnie sprawdza się przy realizacji z ręki, na gimbalu, kiedy ujęcia wymagają największej dynamiki. Śledzenie twarzy również działa rewelacyjnie i możemy dzięki temu uchwycić wszystkie emocje uczestników mówi operator kamery, Tomasz Borkowski.

Pełen ekosystem Canon na planie Perfect Picture

Dzięki szerokiej ofercie producenta, poza profesjonalnymi kamerami filmowymi, w ramach programu wykorzystane zostały również inne urządzenia Canon. Firma dostarczyła na plan także aparaty z serii EOS R (m.in. EOS R10) oraz obiektywy RF (np. RF 16MM F2.8 STM czy RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM), których uczestnicy użyli do wykonania zadań konkursowych. Dodatkowo na planie wykorzystywane były także drukarki Canon: MegaTank – PIXMA G640 oraz imagePROGRAF PRO-1000. Z kolei wielkoformatowe zdjęcia, służące do późniejszej ich oceny na planie, drukowane były przy użyciu plotera Arizona 1380GT – tak duże formaty pozwoliły dokładnie oddać szczegóły wykonanych fotografii.

Firma Canon mimo swojej szerokiej oferty, posiada jeden spójny ekosystem, który umożliwia płynną pracę nad projektami. To właśnie dzięki temu, możliwe jest wykonywanie zadań o różnym charakterze, łącznie z pracą na planie. Wsparcie tego systemu pozwoliło na realizację programu reality show z najwyższej półki, a dzięki temu produkcja przypadła do gusty szerokiej publiczności.

Film zza kulis przedstawiający pracę na planie programu Perfect Picture można obejrzeć tutajWszystkie odcinki programu są natomiast dostępne na platformie Player.pl.

Od początku marca br. dwa spośród modeli Canon Cinema: EOS C500 Mark II oraz EOS C300 Mark III są dostępne w nowej, bardzo atrakcyjnej ofercie. Można je kupić w cenie odpowiednio: 58 419,99 zł oraz 47 899,99 zł. Oba produkty dostępne są na stronach autoryzowanych partnerów: BeiksFoto-PlusCreative ToolsStudiotech i Cyfrowe.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *