TVP

Kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku

W niedzielę 14 maja kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku. W grupie komercyjnej (16-49 lat) wyniosły one 2,32%, w grupie 16-59 – 2,40%, a w grupie ogólnej 4+ – 1,84%. Najwięcej widzów zgromadziły seriale: „Ranczo” (337 tys.), „Ojciec Mateusz” (295 tys.), „Na sygnale” (171,9 tys.) oraz „Alternatywy 4” (151,6 tys.).
 
W rankingu wszystkich – ponad dwustu – polskojęzycznych stacji telewizyjnych dostępnych na polskim rynku, TVP Seriale znalazł się tego dnia na 8 miejscu w grupie komercyjnej (16-49), 9 w grupie 16-59 oraz na 11. w grupie wszystkich widzów.
Od lat TVP Seriale jest najchętniej oglądanym kanałem filmowym w Polsce. Na jego antenie widzowie mogą oglądać największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat oraz cieszące się niesłabnącą populanością seriale kultowe, m. in.: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Rodzinka.pl”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw” oraz „Czterdziestolatek”, „07 zgłoś się”, „Stawka większa niż życie”, „Alternatywy 4”.
W 2015 roku kanał TVP Seriale został uhonorowany Telekamerą „Tele Tygodnia” za „najbogatszą na rynku ofertę dla wielbicieli polskich seriali oraz pełne wzruszeń jubileusze kultowych produkcji sprzed lat”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *