Internet & Gry - Reklama

Kaspersky Lab otwiera nowe laboratorium technologii przyszłości w Izraelu

Cyberprzestępcy są coraz skuteczniejsi w przeprowadzaniu ataków na infrastrukturę krytyczną, w szczególności połączone z internetem przemysłowe systemy sterowania, oraz na technologie przyszłości, takie jak urządzenia Internetu Rzeczy czy nowoczesne samochody – podczas gdy organizacje i użytkownicy pozostają niepokojąco słabo przygotowani. Dlatego tak istotny stał się dostęp w czasie rzeczywistym do danych analitycznych dotyczących cyberzagrożeń. Aby pomóc klientom i partnerom identyfikować takie wyłaniające się zagrożenia i zabezpieczyć się przed nimi, Kaspersky Lab otworzył laboratorium technologii przyszłości – Future Tech Lab – w Izraelu.
 
Zlokalizowane w biurze firmy Kaspersky Lab w Jerozolimie, nowe centrum badań i rozwoju będzie odpowiedzialne za analizę cyberzagrożeń, których celem są najnowocześniejsze technologie. Otwarcie Future Tech Lab w Izraelu umacnia szybko rosnący międzynarodowy zasięg Kaspersky Lab, rozszerzając obecną sieć centrów eksperckich firmy, które są zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chinach oraz Rosji. Strategicznie usytuowane w sercu stolicy Izraela, nowe laboratorium będzie mieściło osoby pracujące na pierwszej linii nieustannej walki z cyberzagrożeniami. Obecnie jednostka znajduje się w fazie pozyskiwania wysoko wykwalifikowanych badaczy, inżynierów oraz programistów.
Badacze z centrum w Izraelu będą ściśle współpracować z kolegami z innych ośrodków Kaspersky Lab na całym świecie, przekazując sobie nawzajem wiedzę i badania dotyczące najnowszych zagrożeń dla organizacji i osób indywidualnych, w każdej sekundzie każdego dnia. Dostarczą organizacjom praktyczne informacje analityczne, które pozwolą im wyprzedzić o krok cyberprzestępców.
Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: Izrael stanowi ważne globalne centrum technologiczne, także w sferze bezpieczeństwa IT, dlatego cieszymy się, że jesteśmy częścią tej niesamowitej społeczności. Izrael to również państwo, które faktycznie rozumie znaczenie cyberbezpieczeństwa przemysłowego oraz wyzwania, wobec których stoi infrastruktura krytyczna. Otwarcie Future Tech Lab w Jerozolimie stanowi dla nas bardzo istotny kamień milowy. Chciałbym osobiście podziękować zarządowi miasta oraz jego burmistrzowi – Nirowi Barkatowi – za to, że pomogli nam tego dokonać. Rewolucja cyfrowa wciąż trwa, a świat staje się opleciony coraz gęstszą siecią połączeń. Już teraz liczba “inteligentnych” i połączonych z siecią urządzeń przewyższa liczbę ludzi zamieszkujących naszą planetę. Ogromnym problemem jest to, że większość tych systemów, łącznie z tymi, w których wykonywane są krytyczne operacje odgrywające istotną rolę w naszym codziennym życiu, jest podatnych na cyberataki. Nasze centrum badawczo-rozwojowe w Jerozolimie będzie koncentrowało się na tych zagrożeniach oraz sposobach ich odpierania.
Uruchomienie Future Tech Lab stanowi kolejny krok milowy dla firmy i dla osób pracujących tutaj w Izraelu. Jesteśmy zdeterminowani, aby wykrywać i neutralizować wszelkie formy zagrożeń, niezależnie od ich źródła, intencji czy celu. Nowe laboratorium technologii przyszłości będzie stanowiło kolejne centrum prowadzące tę ciągłą, globalną walkę z cyberprzestępczością i dostarczy klientom oraz partnerom wiedzę, jakiej potrzebują, aby przewidywać zagrożenia, które pojawią się w kolejnych latachpowiedział Noam Froimovici, dyrektor generalny przedstawicielstwa Kaspersky Lab na obszar Izraela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *