Kultura, muzyka, kino

Kolejna edycja World Cleanup Day w Polsce!

Już 16 września 2023 r. obchodzimy coroczne święto ekologii, czyli World Cleanup Day. Mieszkańcy 190 krajów na świecie tego samego dnia wychodzą posprzątać swoją okolicę, czyniąc World Cleanup Day największym na świecie ruchem ekologicznym, angażującym 70 milionów osób! W tym roku mieszkańcy Polski również dołączą do inicjatywy i zadbają o czystość swojego otoczenia.

 

World Clean-Up Day to cykliczna impreza realizowana od 2008 przez największą na świecie ekologiczną organizację pozarządową: Let’s Do It World. To akredytowany partner Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) oraz Zgromadzenia Środowiskowego Narodów Zjednoczonych (UNEA). Już od 2018 roku organizuje World Cleanup Day – największy na świecie ekologiczny ruch społeczny, w ramach którego mieszkańcy 190 krajów na całym świecie wychodzą jednego dnia posprzątać swój kawałek planety. W 2022 roku w akcji wzięło udział aż 70 milionów ludzi!

Również Polska, reprezentowana przez Fundację Planet Heroes, bierze udział w tym wydarzeniu. W zeszłym roku udało się zaangażować mieszkańców Polski do zorganizowania ponad 4500 akcji sprzątania w całym kraju. Zbiórki odpadów z polskich plaż, lasów, parków, webinary i pikniki ekologiczne dla mieszkańców miast – wszystkie inicjatywy poszerzają wiedzę Polaków na temat zanieczyszczenia środowiska i sposobów, jak z nim walczyć.

Posprzątaj śmieci z resztą świata!

Tegoroczna edycja World Cleanup Day odbędzie się 16 września. Polska bierze udział w światowej imprezie z ramienia Fundacji Planet Heroes, która tego dnia koordynuje zbiórki śmieci w całym kraju. Do polskiej edycji imprezy dołączają szkoły, firmy i władze kolejnych miast: sprzątać będzie Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Słupsk, Olsztyn, Kielce… Lista wydarzeń w Polsce rośnie, a wszystkie śledzić można na stronie Planet Heroes: Wydarzenia WCD.

Partnerami strategicznym polskiej kampanii jest UNEP GRID Warsaw, InterZero, a jednym z partnerów medialnych zostało Radio Eska.

Do tegorocznej edycji World Cleanup Day dołączyć może każdy! Każdy zebrany worek śmiecić się liczy – razem możemy więcej! Informacje o polskiej edycji wydarzenia znajdują się na stronie https://planetheroes.pl/wcd

źródło/foto. World Cleanup Day

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *