Internet & Gry

Komisja Europejska nie posiada żadnych dowodów w odniesieniu do potencjalnych problemów z korzystaniem z produktów Kaspersky Lab

Kaspersky Lab informuje klientów, partnerów i opinię publiczną, że Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła, iż nie posiada żadnych dowodów w odniesieniu do potencjalnych problemów związanych z korzystaniem z produktów Kaspersky Lab.

 

Stanowisko zostało opublikowane w odpowiedzi na zapytanie Gerolfa Annemana, członka Parlamentu Europejskiego, który w marcu 2019 r. przedłożył Komisji szereg pytań związanych z treścią rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski 13 czerwca 2018 r., w której produkty Kaspersky Lab są określane jako “niebezpieczne”, a nawet “szkodliwe”.

Wasze produkty są bezpieczne – coraz częściej słyszymy takie stwierdzenie od różnych organów regulacyjnych i polityków. Z radością przyjmujemy fakt, że Komisja Europejska podziela tę opinię i potwierdziła ją publicznie – powiedział Anton Szingariew, wiceprezes odpowiedzialny za sprawy publiczne Kaspersky Lab. Opinia ta po raz kolejny potwierdza, że nasze działania, takie jak przeniesienie przetwarzania danych do Zurychu i uruchomienie centrów transparentności, są skuteczne i wskazują, że firma jest godna zaufania – zarówno ze strony klientów, jak i organów rządowych. Mamy nadzieję, że stanowisko Komisji Europejskiej pomoże zainteresowanym stronom w podejmowaniu decyzji w oparciu o fakty, a nie o pogłoski i niepoparte dowodami artykuły w mediach.

Pełna treść pytań przedłożonych przez Gerolfa Annemana jest dostępna na stronie http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-8-2019-001206_EN.pdf.

Pełna treść odpowiedzi Komisji Europejskiej jest dostępna na stronie http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-8-2019-001206-ASW_EN.pdf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *