Media

Koniec Kuby Wątłego w Superstacji

Kuba Wątły poinformował na Facebooku, iż z anteny Superstacji spadły programy “Suma tygodnia” oraz “Krzywe zwierciadło”.

 

 

Moje programy telewizyjne, czyli „Krzywe Zwierciadło” i „Suma Tygodnia”, nieodwołalnie zniknęły z anteny Telewizji Superstacja. Odbyło się to szybko i sprawnie, niczym pod nożem dobrego chirurga. Tyle, że on leczy, a tu mamy zejście. Nie jest ono jednak dla mnie zaskoczeniem, wszak wszystko co działo się do tej pory, jednoznacznie zmierzało do takiego właśnie rozwiązania.

Zaczęło się od oczekiwanej przez pisowską KRRiT autocenzury w postaci rezygnacji z emisji moich programów na żywo i przejścia na nagrywanie ich kilka godzin przed porą emisji, byśmy mogli wstawić do programu autocenzorski efekt „pikania” lub zwyczajnie wyciąć niektóre fragmenty, co zresztą było widać codziennie.

W maju przyszło celowe zmniejszanie zasięgów Elizy i moich, poprzez niepublikowanie naszych programów w sieci. Potem przyszła decyzja o rezygnacji przez stację z polityki, odejście Elizy Michailk, wstrzymanie emisji zeszłosobotniego programu z Ziemowitem Szczerkiem, aż po definitywne rozejście się dróg moich i telewizji Superstacja.

To wszystko co działo się dotąd było swoistą próbą pogodzenia ognia z wodą, bo zarząd telewizji podejmował szereg działań, byle tylko utrzymać emisję moich programów w tej lub innej formie, za co szczerze i naprawdę serdecznie Mu dziękuje.

Przyszedł jednak moment, w którym PiS nie jest pewien swojej wygranej w jesiennej elekcji i w związku z tym, tam gdzie w mediach może, gdzie sięgają jego wpływy, „wycina” wszystko i wszystkich, którzy, bez względu na skalę, zagrażają jego pozycji. Tak też stało się właśnie teraz: przyszło „polecenie z góry” i jakiekolwiek zabiegi zarządu stacji przestały mieć znaczenie. Wszystko przestało mieć znaczenie.

W swoich programach bardzo często mówię o potrzebie wolnych mediów. Dlatego właśnie, w grudniu 2018 roku, wraz z prof. Adam Grzegorczyk, dr Tomasz Kowalczuk i dr Andrzejem Polaczkiewiczem, postawiliśmy na stworzenie obywatelskiego medium. Nie zrobimy tego jednak bez Waszej stałej pomocy, dlatego prosimy: wspomagajcie nas. Wszystkie szczegóły tego projektu znajdziecie na stronie www.patronite.pl/fundacjaobywatelska

Jestem tu, a wraz z innymi, fantastycznymi ludźmi, będę niebawem w Medium Obywatelskim. Razem z Wami!

Kuba Wątły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *