MediaNC+

„KRUK. Szepty słychać po zmroku” nagrodzony Brązowym Spinaczem

Komunikacja thrillera serialowego CANAL+ „KRUK. Szepty słychać po zmroku” została wyróżniona przez Związek Firm Public Relations podczas tegorocznej gali konkursu Złote Spinacze. Koncepcja PR oryginalnej produkcji stacji zdobyła Brązowego Spinacza w kategorii „Kultura i media”.

 

„KRUK. Szepty słychać po zmroku” to pierwszy serialowy thriller CANAL+. Celem działań PR wokół oryginalnej produkcji stacji było wciągniecie widza w mroczny klimat oraz zgromadzenie jak największej widowni. Udało się to dzięki intrygującej komunikacji opartej na symbolice Podlasia, przedstawionego w wyjątkowo mroczny sposób. Wśród narzędzi PR wyróżniono uroczystą premierę serialu, organizację Media Open Day, podczas którego skoordynowano 50 wywiadów z obsadą i twórcami oraz personalizowane wysyłki kreatywne nawiązujące do fabuły serialu. Ponadto, działania promocyjne obejmowały również komunikację w social mediach, m.in. live czat z Kasią Wajdą oraz rozmowę na żywo z Maciejem Pieprzycą i Marcinem Bosakiem, którą oglądało łącznie 28 500 widzów.

Za komunikację serialu odpowiadał wewnętrzny dział Komunikacji i PR platformy nc+ oraz agencja Havas PR Warsaw. Jest to drugie z rzędu wyróżnienie dla działań PR wokół oryginalnych produkcji CANAL+. W ubiegłym roku komunikacja serialu „Belfer” została doceniona dwoma Złotymi Spinaczami w kategoriach „Launch produktu, usługi lub firmy” i „Media Relations” oraz Srebrnym Spinaczem w kategorii „Kultura i media”. Platforma nc+ otrzymała również przyznawaną po raz pierwszy w historii konkursu Nagrodę Publiczności.

„Złote Spinacze” to prestiżowa nagroda, ceniona przez środowisko osób zajmujących się komunikacją i PR. Konkurs został zainicjowany przez Związek Firm Public Relations w 2003 roku. Jego głównym celem jest zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży public relations oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce. Tegoroczna edycja „Złotych Spinaczy” była rekordowa pod względem nadesłanych zgłoszeń – wpłynęło ich aż 292.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *