DVB-TMediaZapowiedzi TV

Lato pełne przygód w telewizji METRO

Wakacje w telewizji METRO będą gorące i pełne nie zawsze bezpiecznych przygód. Stacja zaprosi widzów m.in. na “Madagaskar 2” – przebojową animację dla dzieci i dorosłych, a także na emocjonujące kino akcji, filmy kryminalne i serie dokumentalne, które mogłyby zainspirować wiele hollywoodzkich hitów.

 

 

Już w sobotę, 1 lipca METRO zaprosi na „Eagle Eye” – thriller według pomysłu Stevena Spielberga, w którym Shia LaBeouf i Michelle Monaghan zostaną uwikłani w globalny spisek. Nieznajomi będą musieli współpracować, gdy z dnia na dzień staną się przestępcami ściganymi przez FBI.

Z kolei w środę, 5 lipca widzowie przekonają się, czy rozpieszczone mieszczuchy poradzą sobie pośród dzikiej przyrody. „Madagaskar 2” to kontynuacja hitu o przygodach zwierzęcych uciekinierów z nowojorskiego ogrodu zoologicznego oraz doskonała komedia dla dzieci i dorosłych.

W sierpniu stacja pokaże film kryminalny „Policja” z Kurtem Russellem, którego akcja toczy się na ulicach Los Angeles, a scenariusz napisany przez mistrza kryminału Jamesa Ellroya został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Również w sierpniu z amerykańskich ulic widzowie przeniosą się do londyńskich biurowców, w których urzędują brytyjskie służby specjalne – MI5. W doskonale obsadzonym thrillerze „Ósma strona” będą mogli zobaczyć m.in. Rachel Weisz, Ralpha Fiennesa, Billa Nighy’ego i Michaela Gambona.

Nie trzeba być szpiegiem, by praca gwarantowała wielkie emocje – dowiodą tego bohaterowie nowej serii dokumentalnej „Najciekawszy zawód świata” (od poniedziałku, 3 lipca). W ośmiu odcinkach widzowie poznają m.in. naukowców sypiających w koronach gigantycznych drzew, konstruktorów rakiet i poganiaczy bydła, którzy stada pilnują z helikoptera.

Od wtorku, 4 lipca METRO zaprosi na kolejną, 6. serię programu „Bear Grylls: Szkoła przetrwania”. Poszukiwacz przygód tym razem odwiedzi wulkaniczną Islandię, dzikie zakątki Nowej Zelandii, nieprzyjazną dżunglę na Borneo i skaliste kaniony w Utah.

Od poniedziałku, 10 lipca na antenie zagości 6-odcinkowa seria dokumentalna „Na granicy ryzyka”. Widzowie będą mieli okazję poznać od środka niezwykłe przedsięwzięcia inżynieryjne – m.in. najdłuższy pociąg towarowy, wielki port w Rotterdamie i gigantyczny lodołamacz transportujący ropę.

Bohaterami serii „Rekiny auto-biznesu”, której emisja rozpocznie się w niedzielę, 2 lipca, będą miłośnicy motoryzacji, którzy pod warstwą rdzy i brudu potrafią dostrzec prawdziwe skarby. W 34 odcinkach widzowie zobaczą, jak pozornie bezwartościowe wraki, naprawione i odnowione, stają się cennymi eksponatami pożądanymi przez kolekcjonerów.

W poniedziałkowy wieczór, 31 lipca METRO zaprosi na dwuczęściowy dokument„Mroczne sekrety faraonów”. Władcy Egiptu bywali bardziej rozrzutni i rozpustni niż gwiazdy rocka. Widzowie zobaczą, do czego gotowi byli się posunąć, aby utrzymać władzę, i które z ich tajemnic pomijają milczeniem podręczniki historii.

Telewizja METRO zaproponuje swoim widzom również cykle. W niedzielne poranki będą to dokumenty o rekinach. „Hawaje – rekin atakuje”, W pogoni za rekinem” oraz „Zaklinacz rekinów” to trzy dokumentalne śledztwa, skupiające się nie tylko na zwierzętach, ale także na ludziach, którzy ryzykują życie, poznając ich sekrety.

W soboty METRO pokaże cztery znakomite filmy z dreszczykiem – „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego (8 lipca), „Kult” z Nicolasem Cage’em (15 lipca), „Zejście” (22 lipca), „Poziom -2” (29 lipca) i „Harry’ego Angela” (w sierpniu). Stacja zaprosi też do spędzenia weekendu (21-23 lipca) z „Nieśmiertelnym” – kultową serią o wojowniku, który na przestrzeni wieków mierzy się ze swoim przeznaczeniem.

W związku z planowaną na wrzesień premierą 5. części przebojowej serii powieściowej „Millennium”, w telewizji METRO będzie można obejrzeć filmowe adaptacje trzech pierwszych części kryminalnego cyklu Stiega Larssona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *