Zapowiedzi TV

Lato premier w TVP1 i TVP2

W wakacje na widzów Jedynki czeka wiele premier filmów, seriali i programów, w tym nowy serial „Komisariat” z Sebastianem Wątrobą i Anną Dzierżą w rolach głównych. Letnie miesiące w Dwójce to przede wszystkim rozrywka. W czwartkowe wieczory cykl filmów fabularnych „Jak w czeskim filmie” oraz ponad 15 premier filmów dokumentalnych. W czasie wakacji widzom towarzyszyć będzie „Pytanie na śniadanie” w letniej odsłonie oraz magazyn „Lajk!”.
 

 
KOMISARIAT
poniedziałek-czwartek, godz. 17.30 premierowe odcinki
Każda historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami opisanymi w aktach policyjnych i sądowych. Widzowie poznają życie zawodowe i prywatne bohaterów „Komisariatu”. Sprawa chłopca szukającego matki, którą poprowadzi komisarz Maj, wywoła falę wspomnień i przyczyni się do ujawnienia jego największej tajemnicy – powodu długiej nieobecności w pracy…
ELIF
poniedziałek-piątek, godz. 14.00 premierowe odcinki
Kiedy rodzi się mała Elif (w roli tytułowej dziecięca gwiazda Isabella Damla Güvenilir) jej nieznany ojciec żeni się z inną kobietą, zaś jej matka wiąże się z brutalnym pijakiem i hazardzistą. Jak potoczą się dalsze losy dziewczynki?
ZŁOTE SERCE
poniedziałek-piątek, godz. 16.00 premierowe odcinki
Maria i jej córka Catarina żyją w biedzie. Nie mają nawet prawdziwego dachu nad głową i mieszkają w przyczepie kempingowej na polu namiotowym. Mimo tego matka zdołała kosztem wielkich wyrzeczeń opłacić studia córki na prestiżowej uczelni. Pewnego dnia do Marii dzwoni były pracodawca, Miguel. Starszy pan jest bardzo chory, pragnie przed śmiercią uporządkować swoje życie i naprawiać wyrządzone krzywdy.
ZRANIONA MIŁOŚĆ
poniedziałek-piątek, godz. 18.30 premierowe odcinki
Cevdet jest majorem w osmańskiej armii. To wielki patriota, oddany mąż i kochający ojciec. W jego rolę wciela się gwiazdor „Wspaniałego stulecia” – Halit Ergenc. Azize (Berguzar Korel znana z serialu „Tysiąc i jedna noc”) to idealna żona i matka. Pracuje jako pielęgniarka w szpitalu i pomaga rannym żołnierzom. Nagłe wezwanie na front i następujące po nim wydarzenia burzą spokojne dotąd życie rodziny i doprowadzają do jej rozpadu.
ROZDARTE SERCA
od 13 czerwca, we wtorki po dwa odcinki, godz. 20:30 premierowe odcinki
Gulseren mieszka w ubogiej dzielnicy Stambułu. Dilara w pięknej i ogromnej willi nad Bosforem. Obie są w ciąży i wskutek skomplikowanego zbiegu okoliczności obie rodzą w tej samej klinice, w sąsiednich salach. Na świat przychodzą dwie dziewczynki, których nazwiska różnią się tylko jedną literą. Roztargnione pielęgniarki zamieniają dzieci. Piętnaście lat później, również wskutek zbiegu okoliczności, prawda wychodzi na jaw.
EL PRINCIPE – DZIELNICA ZŁA
wtorek, godz. 22:25 premierowe odcinki
El Principe to niebezpieczna dzielnica hiszpańskiej Ceuty zamieszkała w dużym stopniu przez ludzi pochodzenia arabskiego. Groźna siatka islamskich terrorystów upatrzyła ją sobie na idealny punkt werbowania przyszłych zamachowców. Wywiad hiszpański podejrzewa, że miejscowi policjanci przymykają oko na działalność terrorystów, a może nawet z nimi współpracują. CNI (Centro Nacional de Información czyli Krajowa Centrala Wywiadowcza) w porozumieniu z policją wysyła na Ceutę Javiera Moreya, jednego ze swych najlepszych agentów, jako nowego komendanta posterunku w El Principe.
KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS
od 14 czerwca, w środy, godz.22:40 premierowe odcinki
Serial kryminalny amerykańskiej stacji CBS, opowiadający o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas, którzy wykorzystują najnowsze osiągnięcia naukowe do wyjaśniania przebiegu przestępstw.
WEEKENDOWY HIT JEDYNKI (PIĄTKI, GODZ. 20:30)
„Angelika i król” (30 czerwca), „Angelika wśród piratów” (7 lipca), „Angelika i sułtan” (14 lipca). Jedynka zaprasza także na widowiskowy film z gatunku „płaszcza i szpady” pt. „D’Artagnan i trzej muszkieterowie”(cz.1 – 21 lipca, cz.2 – 28 sierpnia).
HIT NA SOBOTĘ (GODZ. 20:20)
„Uczeń czarnoksiężnika” (1 lipca), „Hans Kloss. Stawka większa niż życie” (8 lipca), „Ślubne wojny” (15 lipca), „Rocky Balboa” (29 lipca).
ZAKOCHANA JEDYNKA (PONIEDZIAŁKI, godz. 20.30)
„Szepty pustyni” (3 lipca), „Miłość w Hongkongu” (9 lipca), czy „Pewnego razu w Rzymie” (30 lipca).
W ramówce TVP1 znajdą się także popularne polskie seriale m.in.: przygodowo-kostiumowe takie, jak „Janosik” (od 1 lipca, godz. 16:00) i „Czarne chmury” (od 19 lipca, godz. 16:00) oraz wyprodukowane w ostatnim okresie – serial obyczajowy „Dziewczyny ze Lwowa” (od 2 lipca, godz.17:30), a także biograficzne „Anna German” (od 24 czerwca, godz. 15:40) i „Bodo” (od 1 lipca, godz.13:50). W poniedziałki emitowany będzie serial historyczny „Wichry wojny” reż. Dan Curtis (od 12 czerwca, godz.20:30) – serial na podstawie powieści Hermana Wouka ukazujący II wojnę światową bardzo subiektywnie, jednocześnie z zachowaniem prawdy historycznej.
ROK W OGRODZIE
sobota, godz. 7:30, premierowe odcinki
Program dla miłośników działek, ogrodów i balkonów prowadzony przez Marka Jezierskiego. W letnich wydaniach programu widzowie poznają ciekawe odmiany roślin i sposoby na ich zaaranżowanie w ogrodzie. Kwiaty to nie tylko ozdoba ogrodu. Wiele z nich nadaje się także do wykorzystania kulinarnego. Zachęcimy do zakładania mini ogrodów w słojach czy szklanych naczyniach, które są doskonałym pomysłem na namiastkę własnego ogrodu nawet w przysłowiowym M1. W letniej odsłonie „Roku w ogrodzie” nie zabraknie aktualnych porad i wskazówek jak dbać o ogród, które rośliny wymagają naszego wsparcia, jak walczyć z chorobami i szkodnikami oraz jak rośliny przycinać i formować.
SEKUNDY, KTÓRE ZMIENIŁY ŻYCIE
od 17 czerwca, sobota o godz. 8:40 premierowe odcinki
Program poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W każdym odcinku przedstawiona będzie historia pokazująca konsekwencje wypadku i zupełnie inne od dotychczasowego życie po nim.
W CIEMNOŚCI ZOBACZYĆ ŚWIAT reż. Athena Sawidis
od 17 czerwca, sobota, godz. 12:50 premierowe odcinki
Niezwykłe historie ludzi, którzy z powodu różnych okoliczności czy dolegliwości stracili wzrok. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy z możliwości jakie daje współczesna medycyna i że ich problem jest odwracalny w stosunkowo krótkim czasie. Udział w programie to dla bohatera każdego odcinka ostatnia nadzieją na odzyskanie wzroku. 26 letnia Marta, która na skutek zaćmy jest prawie niewidoma. Sytuacja rodzinna i bytowa Marty jest bardzo ciężka. Jej 4-letni synek cierpi na nieuleczalną wadę serca, a partner Marty jest na rencie chorobowej. Gdyby Marta widziała, ich życie byłoby znacznie łatwiejsze…
POLSKI GRILL
sobota, o godz. 17:30 premierowe odcinki
Program kulinarno-podróżniczo-rozrywkowy. Artur Moroz przez całe wakacje będzie jeździć w różne regiony Polski i spotykać się z miłośnikami grillowania, którzy zaprezentują swoje przepisy na dania z grilla.
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – JAK TO DZIAŁA?
niedziela o godz. 8:40 (od 18 czerwca)
Radek Brzózka będzie prezentował widzom możliwości pozyskiwania Funduszy Europejskich. W każdym odcinku przedstawiane będą także osoby oraz instytucje, którym dzięki unijnemu wsparciu udało się zrealizować ciekawe pomysły z różnych dziedzin.
DOKUMENT NA LATO (OD PONIEDZIAŁKU DO ŚRODY)
WIĘZI
15 czerwca, godz. 23:35
Historia małżeństwa z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony…
POGROM, CZY MORD
4 lipca, godz. 23:10
Film przedstawia opartą na podstawie ostatnich badań IPN rekonstrukcję przebiegu mordu na kieleckich Żydach 4 czerwca 1946 roku.
MADAME TYSON
18 lipca, godz. 23:15
Historia, w której głównymi bohaterami są: sławna, pierwsza w tej branży kobieta, promotorka walk i polityk – Ndeye Ndiaye Tyson oraz Abdoulaye Thiam i Modou Faye – dwóch młodych senegalskich zapaśników, marzących o sławie. Film, który łączy miłość, nienawiść, nadzieję i złudzenia , zaprasza widza w kolorową, kulturową podróż nakłaniając do refleksji nad ludzką kondycją w społeczeństwie zmuszonym do ciągłej walki.
SPRAWA DLA REPORTERA
czwartki, o godz. 21:20.
Niezwykle popularny program interwencyjny red. Elżbiety Jaworowicz od lat zajmującej się trudnymi, konfliktowymi sprawami społecznymi.
 

 
PYTANIE NA ŚNIADANIE
poniedziałek – piątek od 8:00 do 10:30, sobota od 7:30 do 10:30
Przez całe lato specjalne, wakacyjne wydania programu. Nie zabraknie porad związanych z sezonem urlopowym, podróżami, wakacyjną kuchnią, modą na lato, a także praktycznymi pomysłami na „wolne” z najmłodszymi. Reporterzy „Pytania na śniadanie” będą podróżować po całej Polsce, aby zaprezentować najciekawsze wydarzenia rozrywkowe i kulturalne organizowane od Bałtyku po Tatry. Będzie to też okazja do wyjątkowych spotkań z gwiazdami, które uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą o swoich wakacyjnych planach.
LAJK!
sobota, ok. 10:40 (tuż po „Pytaniu na śniadanie”)
Letnia, pełna słońca i wakacyjnych imprez odsłona magazynu „Lajk!”. Zjawiskowe prowadzące, Marcelina Zawadzka (Miss Polonia 2011) i Izabella Chrzan (Miss Polonia 2016), w towarzystwie Mateusza Szymkowiaka zaproszą widzów Dwójki na najciekawsze wydarzenia rozrywkowe i kulturalne tego lata. Kamery TVP2 będą wszędzie tam, gdzie dzieje się coś niebanalnego, wartościowego, wartego uwagi. Sprawdzą też, jak tego lata odpoczywają gwiazdy.
WYDARZENIA ROZRYWKOWE i KULTURALNE
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2017” premiera 25 czerwca, godz. 19:30
Reportaż poświęcony odbywającemu się w dniach 19 – 21 czerwca w Sopocie 17. Festiwalowi Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry”. Podsumowanie festiwalu obejmuje m.in. wypowiedzi gości i widzów, fragmenty spektakli i słuchowisk, relacje z warsztatów, a także ze spotkań  z  twórcami i aktorami oraz fragmenty gali rozdania nagród.
FESTIWAL GWIAZD – MIĘDZYZDROJe 2017 premiera
9 lipca, godz. 19:30
Reportaż z 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, który odbędzie się w dniach 5–9 lipca. Ostatniego dnia imprezy TVP2 zaprasza na obszerną relację w festiwalowych wydarzeń. Mateusz Szymkowiak, reporter Dwójki, porozmawia z ich uczestnikami: zarówno tytułowymi gwiazdami, jak i publicznością goszczącą w Międzyzdrojach.
KONCERTY
Mocny skład – Europejski Stadion Kultury Rzeszów 2017 premiera
23 czerwca,  godz. 22:55
Plenerowe widowisko z udziałem młodych polskich gwiazd muzyki rozrywkowej, które wspólnie z muzycznymi partnerami z Europy, wykonają w duetach przygotowane wcześniej utwory. Na rzeszowskiej scenie wystąpią: Brodka i Unkle (Wielka Brytania), Kamil Bednarek i Drymba Da Dzyga (Ukraina), LemON i Rustavi (Gruzja), Enej i Dzambo Agusevi (Macedonia).
FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI. KONCERT FINAŁOWY premiera
24 czerwca, godz. 15:45 – część 1: Dzieci, godz. 16:45 – część 2: Dorośli
Finał 13. edycji ogólnopolskiego konkursu dla utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych, organizowanego wspólnie przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko oraz Telewizję Polską S.A. Koncert poprowadzą: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Piotr Głowacki i Maciej Musiał. Za kulisami artystom towarzyszyć będzie reporterka, Bronia Zamachowska.
25 lat disCopolo – gala jubileuszowa premiera, na żywo
25 czerwca,  godz. 20:05
W wielkim muzycznym show wystąpią ikony gatunku: Zenon Martyniuk i zespół Akcent, Boys, Weekend, Classic, Bayer Full, Top One, Shazza czy MIG. Nie zabraknie nieśmiertelnych przebojów, które podbijały dyskoteki w latach 90., a także najnowszych hitów disco polo, królujących na zabawach, weselach i rodzinnych imprezach.
The Best Of Szalom na Szerokiej – koncert finałowy Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie premiera
2 lipca,  godz. 22:35 – część 1; 16 lipca,  godz. 23:55 – część 2
Zwieńczenie festiwalu i 7 godzin prezentujących muzykę żydowską z całego świata. Koncert stał się już marką samą w sobie i co roku przyciąga na krakowski Kazimierz kilkutysięczną międzynarodową publiczność. W tym roku na ulicy Szerokiej wystąpią: Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego, Paul Shapiro (USA), Junun (Izrael / Indie), Gili Yalo (Izrael), Neta Elkayam (Izrael), Dudu Tassa (Izrael).
FESTIWAL ROMANE DYVESA W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM premiera
8 lipca, godz. 20:05
XXIX edycja Festiwalu Romane Dyvesa otworzy obchody 760-lecia Gorzowa Wielkopolskiego. Impreza po raz pierwszy nie odbędzie w Gorzowskim Amfiteatrze, lecz na Błoniach nad Wartą. Wystąpią artyści romscy z całej Europy, m.in. Relu & Zuralia Ochestra z Rumunii, Kiril Djaikovsky z Macedonii, Gipsy Cz. z Czech czy słynny Taraf De Haidouks. W roli gospodarzy zobaczymy Cygański Teatr Muzyczny „Terno” Edwarda Dębickiego oraz moskiewskie IŁO. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel oraz  Manuel Dębicki.
ZIHARON – koncert PAMIĘCI ŻYDÓW LublinA premiera
9 lipca,  godz. 23:45
Koncert, wpisujący się w obchody 75. rocznicy likwidacji lubelskiego getta, 7 wieków obecności Żydów w Lublinie oraz 700-lecia Lublina. W wykonaniu Yaakowa Lemmera, światowej sławy kantora (USA) oraz orkiestry symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Elli Jaffego (Izrael) pieśni żydowskie oraz utwory, m.in. Gustava Mahlera, Maxa Brucha. Nie zabraknie światowych prapremier.
XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI I KULTURY ROMÓW
– CIECHOCINEK 2017 premiera, na żywo
15 lipca godz. 20:05
Wśród gości zaproszonych na tegoroczny festiwal znaleźli się tacy artyści, jak Monika Rigo z Węgier, Karol Adam i Sendreiovci & Kokavakere Lavutara ze Słowacji, Thagar reprezentujący Niemcy, Gine Roma z Białorusi, a także Czesi: Surmajovcy, Jan Bendig i Monika Bagarova. Na scenie nie zabraknie także Weroniki Curyło – finalistki „The Voice of Poland”, wystąpią też: Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, Dziani, Vasyl Junior i Elza, Bogdan Trojanek i Terne Roma. Gospodynią Festiwalu będzie Anna Popek.
KONCERT THE VOICE OF POLAND W SZCZECINIE premiera, na żywo
6 sierpnia, godz. 20:05
Wielki koncert z udziałem gwiazd „The Voice of Poland” uświetni The Tall Ships Races w Szczecinie. Wystąpią m.in.: Andrzej Piaseczny, Afromental, Natalia Nykiel, Sarsa, Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Mateusz Ziółko, Adam Stachowiak, Anna Karwan, Mateusz Grędziński i Damian Ukeje.
CYKL „JAK W CZESKIM FILMIE”
JAK UTOPIĆ DOKTORA MRACZKA
22 czerwca, godz. 22:15
Jana Vodiczkova uczennica liceum wraz ze swą rodziną mieszka w starym domu nad brzegiem Wełtawy. W czasie wakacji bardzo chętnie spędza czas na basenie. To właśnie tam ratuje życie tonącemu doktorowi Mraczkowi, nie wiedząc, że za próbę wyprawienia doktora na tamten świat odpowiedzialni są członkowie jej rodziny…
ADELA JESZCZE NIE JADŁA KOLACJI
29 czerwca, godz. 22:20
Parodia filmów kryminalnych, w której reżyser wykorzystał zdjęcia aktorskie z sekwencjami animowanymi. Jednym z bohaterów jest amerykański detektyw Nick Carter, który przyjeżdża do secesyjnej Pragi, by rozwikłać zagadkę zniknięcia pewnego psa oraz odkryć tajemnicę mięsożernej rośliny.
STRASZNE SKUTKI AWARII TELEWIZORA
6 lipca, godz. 21:30
Rodzina Homolków wyrusza w niedzielę na piknik do lasu. Ich odpoczynek zakłóca nagle wołanie o pomoc i zmuszeni są wrócić do miasta. Wieczór spędzają w domu w atmosferze napięcia. W dodatku zepsuł się telewizor. Rodzinna awantura wisi na włosku…
HOGO-FOGO HOMOLKA
13 lipca, godz. 21:30
Homolkowie otrzymują smutną wiadomość – pradziadek leży na łożu śmierci. Udają się więc w daleką podróż na południe Czech swoim nowym samochodem, aby złożyć seniorowi rodu ostatnią wizytę.
HOMOLKOWIE NA URLOPIE
20 lipca, godz. 21:30
Homolkowie wybierają się w komplecie na zimowe wczasy w Karkonosze, gdzie chcą „porządnie użyć za swoje pieniądze”.
NA SKRAJU LASU
27 lipca, godz. 21:30
Melancholijna i zabawna opowieść o perypetiach rodziny, która chce zdobyć działkę rekreacyjną i letni domek. Lavikowie, pełni nadziei, że uda im się odkupić gospodarstwo starego Komarka zaczynają pomagać mu w pracach na roli i remoncie.
Czechosłowacja 1976
MARECZKU, PODAJ MI PIÓRO
3 sierpnia, godz. 21:30
Jiri Kroupa wiódł przez lata spokojne życie majstra, aż do czasu, gdy kierownictwo fabryki podjęło decyzję o jej zmodernizowaniu. Nowa technika wymaga od załogi wyższych kwalifikacji, zatem majster Kroupa musi wraz z kolegami wrócić do szkolnej ławy i zdać maturę.
JAK WYRWAĆ ZĄB WIELORYBOWI
10 sierpnia, godz. 21:30
Tancerka baletowa Anna mieszka ze swoim ośmioletnim synem Vakiem na miejskim blokowisku. Gosposia namawia ją, żeby zabrała syna w góry. Niestety, w trakcie wyjazdu kobieta musi wrócić i nie ma z kim zostawić Vaka. Z pomocą przychodzi jej przypadkowo spotkany w hallu schroniska dawny znajomy Lubo, który dochodzi do wniosku, że Vaek jest jego dzieckiem
TRUP W KAŻDEJ SZAFIE
17 sierpnia, godz. 21:30
Dwa gangi walczą o czek na okrągłą sumę miliona dolarów, który przez przypadek dostaje się w ręce szkolnego nauczyciela, Georga Camela. Ponieważ liczba ofiar wokół mężczyzny ciągle wzrasta, padają podejrzenia, że jest on seryjnym mordercą. Nieśmiały dotąd Georg sprytnie wykorzystuje swoja nową przerażającą reputację, także po to, by zdobyć serce Sabriny.
JUTRO WSTANĘ RANO I OPARZĘ SIĘ HERBATĄ
24 sierpnia, godz. 21:30
Bohaterem komedii science fiction jest pilot, który pracuje dla firmy oferującej podróże w przeszłość. Spokojny i nieśmiały Jan Bureś ma brata bliźniaka. Karel jest przeciwieństwem brata. Pewnego dnia Jan musi podać się za swego brata I wyruszyć w podróż machiną czasu..
KINO RELAKS (w środy)
KOPCIUSZEK W ŚWIECIE MODY premiera
14 czerwca, godz. 20:05
Kate Kassell, młoda utalentowana projektantka mody, zaczyna pracę w domu mody swojego ojca, Lee Kassella. Pracuje tam również druga żona ojca – Elise, oraz jej dwie córki: Tannis i Simone. Wszystkie trzy panie wyraźnie nie lubią Kate i robią wszystko, by pozbyć się jej z firmy.
USA/Kanada 2015 Reż.: Sean Garrity, wyst.: Portia Doubleday, Marc – Andre Grondin, Chris Noth, Lauren Holly, Anna Hopkins,
WSPANIAŁA premiera
21 czerwca, godz. 22:15
Rose marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć najlepszą pracę na świecie. W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to… praca sekretarki. Niebawem Rose dostaje wymarzoną posadę w firmie ambitnego i przystojnego Louisa, a przy okazji odkrywa swój wyjątkowy talent maszyno pisarski.
Francja 2012 Reż.: Régis  Roinsard, wyst.: Miou Miou, Romain Duris, Déborah François, Bérénice  Bejo
PRAWIE PO ŚLUBIE premiera
19 lipca, godz. 20:05
Trzy przyjaciółki: Erin, Casey i Stella tego samego dnia składają przysięgę małżeńską. Świeżo upieczone szczęśliwe mężatki niedługo cieszą się jednak zamążpójściem. Wkrótce każda z trzech przyjaciółek dostaje listownie informację, która wywraca ich małżeńskie życie do góry nogami.
USA 2013 Reż.: Mark Griffiths, wyst.: Danielle Panabaker, Jessica Parker Kennedy, Britt Irvin, Travis Milne, Ryan Jennedy, Naomi Judd
W cyklu również:
– 28 czerwca, godz. 22:20  – FAŁSZYWY NARZECZONY, reż. Gil Junger
– 5 lipca, godz. 20:05  – JA CIĘ KOCHAM, A TY ŚPISZ, reż. Jon Turteltaub
– 12 lipca, godz. 20:05 – TYLKO NIE MIŁOŚĆ, reż. Nicolas Cuche
– 26 lipca, 20:05 – KIEDY HARRY POZNAŁ SALLY, reż. Rob Reiner
– 2 sierpnia, godz. 20:05 – EKS MOJEGO ŻYCIA, reż. Dorothee Sebbagh
– 9 sierpnia – MĘSKA RZECZ, reż. Chris Koch
– 16 sierpnia –  FRANCUSKI POCAŁUNEK, reż. Lawrence Kasdan
– 23 sierpnia –  PIĘKNA I SZALONA, reż. John Stockwell   
SERIALE DWÓJKI
07 ZGŁOŚ SIĘ  wersja ZREKONSTRUOWANA
W piątki od 9 czerwca
9 czerwca, godz. 20:35
16 czerwca, godz. 21:55
23 czerwca, godz. 20:35
Od 30 czerwca, godz. 21:55
Niezwykle sprawny i pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968-1989.
Reżyseria: Krzysztof Szmagier, Krzysztof Prymek, Andrzej Piotrowski, Kazimierz Tarnas
Wys.: Bronisław Cieślak, Zdzisław Kozień, Ewa Kuzyk-Florczak, Jerzy Rogalski i inni.
FILMY DOKUMENTALNE
WŁOSKA KUCHNIA JAK U BABCI premiera
wtorki i środy o godz. 14:05
13-odcinkowy program kulinarno – podróżniczy, w którym Donal Skehan – popularny irlandzki kucharz, autor książek i prezenter telewizyjnych programów kulinarnych, podróżuje po Włoszech, aby poznać sekrety domowej kuchni włoskiej. A ponieważ miłość do gotowania zawdzięcza swojej babci, jego przewodniczkami po półwyspie Apenińskim są włoskie babcie, które zdradzają mu swoje przepisy i z którymi wspólnie gotuje dla ich rodzin i przyjaciół.
AFRYKA OD KUCHNI premiera
wtorki i środy o godz. 14:35
Kiran Jethwa – urodzony w Kenii pół Brytyjczyk, pół Hindus – cieszący się międzynarodową sławą kucharz i autor popularnych programów kulinarnych w brytyjskiej telewizji, zabiera widzów w kulinarną podróż po Kenii, Etiopii i Ugandzie. Bogactwo i różnorodność afrykańskiej kuchni zaskakują, a piękno odwiedzanych miejsc zachwyca.
ZAUFAJ MI, JESTEM LEKARZEM premiera
czwartki o godz. 14:10
Michael Mosley – znany brytyjski dziennikarz popularnonaukowy i psychiatra, wspólnie z trójką lekarzy różnych specjalizacji rozprawiają się z popularnymi mitami oraz internetowymi i tabloidowymi „prawdami” na temat zdrowia, żywienia, kondycji fizycznej,  przyczyn chorób, jak również skuteczności różnego rodzaju diet, ćwiczeń, paramedykamentów, suplementów i witamin.
CYKL „CZY ŚWIAT OSZALAŁ”
OSTATNI DZWONEK premiera
12 czerwca, godz. 22:30
Opiekunowie naukowi oraz autorzy raportu „Granice wzrostu” dzielą się w filmie swoimi opiniami na temat aktualnej sytuacji na świecie. Przez czterdzieści lat ich analiza była blokowana przez krótkowzroczność polityków i przedsiębiorców niechętnych wdrażaniu projektów, których efekty miałyby się pojawić dopiero za dwie czy trzy dekady. Dziś naukowcy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, co należałoby zrobić teraz, aby uniknąć całkowitego, światowego załamania gospodarczego?
Film prezentowany w ramach prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych w Sheffield w 2014, zdobył nominację do międzynarodowej nagrody dla dokumentu IMPACT Award 2014. /Francja 2013/
DOPING – CIEMNA STRONA SPORTU premiera
26 czerwca, godz. 22:35
Film ukazuje poruszające historie, zmuszające do zadania trudnych pytań o przyszłość reguł w profesjonalnym sporcie poprzez przykłady kilku lekkoatletów i sportowców, np. mistrza olimpijskiego, który stracił miliony od sponsorów, ponieważ zajął drugie miejsce, przegrywając ze sportowcem stosującym środki przeciwbólowe, czy działaczy agencji antydopingowych, lekarzy i dziennikarzy, z których jeden zaczął stosować testosteron dla celów badawczych do książki o dopingu. /Wielka Brytania 2015/
EUROPA NA SPRZEDAŻ premiera
3 lipca, godz. 22:35
Przypadki sprzedaży przestrzeni publicznej prywatnym firmom coraz częściej zdarzają się w Europie, borykającej się z nienajlepszą sytuacją gospodarczą. Obciążone długami rządy i administracje lokalne, usiłują wypełnić budżet zyskami ze sprzedaży obiektów, które dotychczas zarezerwowane były dla ogółu społeczeństwa, jako dobro publiczne.
Film przedstawia najbardziej kontrowersyjne przypadki w sześciu europejskich krajach. /Francja 2014/
RÓWNAĆ W DÓŁ premiera
17 lipca, godz. 22:25
Film śledzi działania firm pośredniczących w pozyskiwaniu pracy zagranicą, działających w Irlandii oraz spółek duchów, zarejestrowanych w Polsce, z fikcyjnymi, niedziałającymi biurami oraz rachunkami, likwidowanymi w przypadku wystąpienia roszczeń pracowników. /Dania 2014/
FIDEL CASTRO. ŻYCIE DLA REWOLUCJI premiera
31 lipca, godz. 22:45
Kim był więc Fidel Castro? Co legło u źródeł jego siły? Jak przejawiały się jego bezwzględność i despotyzm? Na czym polegał jego mit? Archiwalne zdjęcia i wypowiedzi m.in. dawnych miłości Fidela Castro i jego dzieci, towarzyszy broni oraz polityków takich jak Henry Kissinger i Michaił Gorbaczow. /Niemcy 2014/
DZIEŃ, W KTÓRYM ZRZUCONO BOMBĘ premiera
7 sierpnia, godz. 22:35
W 70-lecie zrzucenia bomby atomowej na Hiroshimę, nieznane dotychczas materiały archiwalne oraz świadectwa świadków ukazują rozwój, użycie i konsekwencje najbardziej śmiercionośnej broni kiedykolwiek użytej. W filmie wypowiada się Theodore Van Kirk, jedyny żyjący członek załogi samolotu Enola Gay, z którego zrzucono bombę. /Wielka Brytania 2014/
SIEĆ NIENAWIŚCI premiera
28 sierpnia, godz. 22:35
Internet i media społecznościowe stały się ważną przestrzenią praktykowania wolności wypowiedzi, jednak nieokiełznana swoboda ekspresji okazuje się też coraz większym problemem społecznym. To w mediach społecznościowych występują najgorsze, godne potępienia przejawy rasizmu, seksizmu i wrogości wobec mniejszości, formułowane pod ochroną anonimowości. Dziennikarka Rokhaya Diallo śledzi ten problem, przyjmując za punkt wyjścia osobiste doświadczenia z pełnymi nienawiści i agresji atakami na Twitterze. /Francja 2014/
CYKL „ŚWIAT BEZ FIKCJI”
RAP, CZYLI JAK ZOSTAĆ MILIONEREM premiera
20 czerwca, godz. 23:55
Jaki jest związek hip-hopu z biznesem? Który z czterech najpopularniejszych hip-hopowców: 50 Centów, Dr.Dre, Jay Z czy P.Diddy jako pierwszy zostanie miliarderem? Kultura rap, powstała w amerykańskich gettach, stworzyła wielu artystów, jak również kilku biznesmenów. Czterech z nich wyróżnia się nie tylko finansową skalą przedsięwzięć sięgających daleko poza muzykę, ale też zdobyciem długotrwałej, mocnej pozycji, zapewniającej im miejsce wśród najbogatszych i najbardziej wpływowych Amerykanów. /Francja 2013/
CHIŃSKI „SUPER BOY” premiera
27 czerwca, godz. 23:40
Najnowszy film Lixin Fan, reżysera nagrodzonego m.in. Emmy za dokument „Ostatni pociąg”. Organizowany w Chinach od kilku lat, bijący rekordy popularności konkurs talentów „Super Chłopak”, daje możliwość rozpoczęcia kariery muzycznej młodym chłopcom w gwałtownie zmieniającym się, wybitnie konkurencyjnym społeczeństwie. Wzbudzający szaleństwo wśród młodego pokolenia, urodzonych po przełomowym 1989 roku, konkurs i jego bohaterowie staje się polem obserwacji zarówno przemian społecznych, jak i procesu dojrzewania nowego pokolenia. /Chiny, 2014/
LATO W MONAKO premiera
4 lipca, godz. 23:50
Podczas miesięcy letnich Monako wita tysiące bogatych i wysublimowanych gości z całego świata, prowadząc jednocześnie swój tradycyjny, wystawny tryb życia. Spojrzenie za kulisy najbardziej luksusowego miejsca Riwiery, ukazujące pracowników, mieszkańców i turystów oraz rzeczywistość ekskluzywnego Monako w wielu miejscach odbiegającą od utartych stereotypów. /Francja 2015/
BOUNTY – W OKU HURAGANU premiera
18 lipca, godz. 23:45
Rekonstrukcja legendarnego 18-wiecznego okrętu brytyjskiego Bounty została zlecona w latach 60. przez studio Metro Goldwyn Meyer na potrzeby kręconego właśnie „Buntu na Bounty” z Marlonem Brando w roli głównej. Angielskie stocznie zrealizowały zamówienie perfekcyjnie, zapewniając okrętowi możliwość pływania po oceanach tak, jak czynił to jego pierwowzór. Film odtwarza ostatnie godziny, jak i historię rekonstrukcji legendarnego okrętu Bounty w stylistyce filmu sensacyjnego. Świadectwa tych, którzy przeżyli spotkanie z huraganem oraz materiały archiwalne i fragmenty filmów, w których okręt wykorzystywano składają się na fascynującą opowieść o tym, jak wciąż aktualne są mity o zmaganiach człowieka z przyrodą. /Wielka Brytania 2014/
TACY JAK MY premiera
1 sierpnia, godz. 23:40
Próba zobrazowania wpływu jaki Powstanie wywarło na współczesnych młodych Warszawiaków, zwłaszcza na popkulturowych artystów, którzy wykorzystują w swojej twórczości i codziennej pracy motywy z Powstania Warszawskiego, takich jak Lao, Che, Darek Malejonek, Marika czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego. „Tacy jak my” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną.
Reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska /Polska 2016/
CYKL „RODZINNE OGLĄDANIE”
Magiczne wrzosowiska premiera
2 lipca, godz. 10:45
Lasy i pola, wrzosowiska i rozległe łąki to ważne elementy nieskalanego krajobrazu ponad 500-kilometrowego Parku Krajobrazowego Sudheide w Północnych Niemczech, który stanowi zapomniany, fascynujący wszechświat, ukryty pomiędzy Hanowerem i Hamburgiem. Zdjęcia z lotu ptaka, poklatkowe ujęcia w jakości HD ukazują każdy detal ruchu zamieszkujących te tereny zwierząt: gęsi, dzików, czy jeleni, żyjących w fascynującym, zagubionym w czasie, regionie Dolnej Saksonii. /Niemcy 2013/
Czarodziejski las premiera
9 lipca, godz. 10:25
Podobno w Wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Legenda ta zainspirowała Petera Roseggera do stworzenia opowiadania o kraju jego dzieciństwa: alpejskich lasach Styrii. Gdy mały chłopiec spotyka jelonka, zaczyna zastanawiać się, co mógłby mu on opowiedzieć o swoim dorastaniu w lesie, razem z innymi zwierzętami. Film ukazuje fantazje Petera dotyczące życia lasu w trakcie wszystkich pór roku, włącznie z najbardziej dramatycznymi i trudnymi jego chwilami. /Austria 2014/
Stworzenia światła premiera
23 lipca, godz. 9:50
Miliony lat przed tym, zanim Thomas Edison wynalazł żarówkę elektryczną, natura wyposażyła najprzeróżniejsze gatunki zwierząt w wewnętrzne źródło światła. Jednak dopiero teraz naukowcy odkrywają biologiczne sekrety wewnętrznej iluminacji różnych organizmów, odnajdując zaskakujące możliwości ich wykorzystywania. /Wielka Brytania 2015/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *