Zapowiedzi TV

Lato z TVP Seriale

Kultowe produkcje i największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat zdominują letnią ramówkę kanału TVP Seriale. Widzowie zobaczą m.in. seriale: „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Rodzinka.pl”, „U Pana Boga w ogródku”, „Blondynka”. W soboty ok. godz. 17.00 pojawi się też nowe pasmo filmowe.
 
ZNACHOR 17 czerwca, godz. 16.50
Adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Bohater filmu – profesor Wilczur, szuka zapomnienia w alkoholu po tym, jak odeszła od niego żona z ukochaną córką. Ranny w głowę podczas bójki w karczmie, traci pamięć. Po latach policja zatrzymuje błąkającego się mężczyznę bez dokumentów, który nie zna swojego nazwiska. Aby uniknąć aresztowania, włóczęga kradnie z biurka urzędnika akt urodzenia Antoniego Kosiby i od tej chwili pod tym nazwiskiem wędruje po kraju. Znajduje schronienie u młynarza Prokopa, pomaga jego kalekiemu synowi. Po udanej operacji źle zrośniętych kości Wasylko zaczyna chodzić. Sława znachora Kosiby roznosi się po okolicy.
Produkcja: Polska, 1981
Reżyser: Jerzy Hoffman
Obsada: Jerzy Bińczycki, Anna Dymna, Tomasz Stockinger, Bernard Ładysz, Piotr Fronczewski, Artur Barciś, Andrzej Kopiczyński.
MIŁOŚĆ NA WYBIEGU 18 czerwca, godz. 17.30
Główna bohaterka – Julia odnosi sukces jako modelka. Marzy o sesjach zdjęciowych i wyjazdach za granicę. Podczas pracy poznaje Kacpra – przystojnego fotografa, który dobrze zna świat agencji modelek i rządzące nim prawa. Chciałby zerwać z takim życiem. Chłopakiem zainteresowana jest także szefowa agencji, w której pracuje Julia. Doprowadza to do konfliktu.
Produkcja: Polska, 2009
Reżyser: Krzysztof Lang
Obsada: Marcin Dorociński, Karolina Gorczyca, Urszula Grabowska, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Karolak, Anna Guzik.
U PANA BOGA ZA PIECEM 24 czerwca, godz. 17.25
Królowy Most to miasteczko na Podlasiu z charyzmatycznym proboszczem i posłusznymi parafianami. Świat, w którym czas się zatrzymał. Senną atmosferę zakłóca pojawienie się energicznej Marusi, która przekracza polską granicę, żeby zarobić sprzedając towar na bazarze. Obrabowana przez „reketierów”, zwraca się o pomoc do miejscowej policji. Komisarz rozpoczyna śledztwo, a Marusia jako koronny świadek zostaje umieszczona w domu młodego organisty Witka.
Produkcja: Polska, 1998.
Reżyseria: Jacek Bromski.
Obsada: Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Jan Wieczorkowski, Ira Łaczina, Artur Krajewski, Anna Janowska.
RANCZO WILKOWYJE 25 czerwca, godz. 17.30
Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje. Do miasteczka nieoczekiwanie wraca Czerepach, który wyjechał w niesławie po aferze z lokalnym radiem. Teraz przybywa jako kontroler Izby Obrachunkowej. Wójt dochodzi do wniosku, że jedynym sposobem na pozbycie się dociekliwego kontrolera będzie zabicie go. Lucy i Kusy cieszą się swoją miłością. Idyllę zakłóca im przykra niespodzianka. Oto bowiem pewnego dnia w domu Lucy zjawia się nieproszony gość – jej były mąż Louis.
Produkcja: Polska, 2007.
Reżyseria: Wojciech Adamczyk.
Obsada: Cezary Żak, Ilona Ostrowska, Paweł Królikowski, Artur Barciś, Radosław Pazura, Marta Lipińska, Franciszek Pieczka, Piotr Pręgowski.
U PANA BOGA ZA MIEDZĄ 1 lipca, godz. 17.20
Trzeci film, po „U Pana Boga za piecem” i „U Pana Boga w ogródku”, którego bohaterami są mieszkańcy podlaskiej miejscowości Królowy Most. Tym razem ich spokój burzy przybycie atrakcyjnej instruktorki, której zadaniem jest przeszkolenie miejscowych policjantów. Do Królowego Mostu przyjeżdża także, po latach spędzonych w Ameryce, Staś Niemotko. Tymczasem burmistrz, komendant i ksiądz żyją wyborami na nowego burmistrza.
Produkcja: Polska, 2009.
Reżyseria: Jacek Bromski.
Obsada: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Agnieszka Kotlarska, Grzegorz Heronimski, Emilian Kamiński, Wojciech Solarz.
ZŁOTY ŚRODEK 2 lipca, godz. 17.20
Wychowana na warszawskiej Pradze Mirka ukończyła prestiżowy wydział prawa. Wydawać by się mogło, że jej zawód to wręcz ujma na honorze rodziny z cwaniackimi korzeniami. Prawnicza wiedza dziewczyny może się jednak bardzo przydać w walce o ocalenie starej kamienicy. W wyniku podejrzanej transakcji kamienica, w której od dzieciństwa mieszka Mirka, ma zostać zburzona. Wszystkie tropy prowadzą do kancelarii „Łopian i Pokrzywa”, która właśnie poszukuje nowego prawnika – mężczyzny. Aby pomoc mieszkańcom rodzinnej kamienicy Mirka musi zdobyć się na brawurową mistyfikację. Piękna dziewczyna przemieni się w przystojnego młodzieńca i zatrudni w podejrzanej kancelarii.
Produkcja: Polska, 2008.
Reżyseria: Olaf Lubaszenko.
Obsada: Anna Przybylska, Szymon Bobrowski, Cezary Pazura, Edward Linde-Lubaszenko, Robert Gonera, Paweł Wilczak, Tamara Arciuch, Maria Pakulnis.
MAŁA WIELKA MIŁOŚĆ 8 lipca, godz. 17.20
On jest wziętym prawnikiem prestiżowej kancelarii w Kalifornii. Jego życie to jedna wielka zabawa. Ona studiuje w Warszawie. Na wakacje wyjeżdża do Los Angeles i podejmuje pracę jako kelnerka w jednej z restauracji. Spędzają razem tylko jedną noc. Niebawem okazuje się, że Joanna spodziewa się dziecka.
Produkcja: Polska, 2008.
Reżyseria: Łukasz Karwowski.
Obsada: Agnieszka Grochowska, Joshua Leonard, Michale Donn, Marcin Bosak, Agnieszka Pilaszewska, Mikołaj Grafowski, Łukasz Simlat.
FUKS 15 lipca, godz. 17.20
Komedia sensacyjna. Aleks skończył właśnie osiemnaście lat. Dzień urodzin uczcił nietypowo: odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch policyjnych radiowozów. Chłopak nie jest jednak chuliganem, a realizuje przebiegłą intrygę, aby zemścić się na człowieku, którego nienawidzi. Zamierza okraść z grubej gotówki znanego biznesmena, o którym wiadomo, że prowadzi brudne interesy.
Produkcja: Polska, 1999.
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz.
Obsada: Agnieszka Krukówna, Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Adam Ferency.
JA WAM POKAŻĘ! 22 lipca, godz. 17.20
Dalszy ciąg przygód Judyty – bohaterki filmu i książki „Nigdy w życiu”. Atrakcyjna rozwódka zbliżająca się do czterdziestki, matka niespełna 18-letniej Tosi pracuje w redakcji poczytnego pisma dla kobiet, gdzie odpowiada na listy czytelniczek. Jej związek z Adamem, przystojnym redaktorem radiowym, rozwija się w najlepsze. Mężczyzna nie jest jednak akceptowany ani przez rodziców Judyty, ani jej córkę, która marzy o tym, żeby jej rodzice znowu byli razem. Tosia postanawia zrobić więc wszystko, żeby tak się stało. Stara się obrzydzić życie Adamowi, wywołując konflikty na każdym kroku. Pomimo tych problemów, Judyta i Adam zamierzają się pobrać. Jednak Adam wyjeżdża do USA na półroczne stypendium. Tosia zaczyna działać…
Produkcja: Polska, 2006.
Reżyseria: Denis Delić.
Obsada: Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg, Hanka Bielicka, Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Maria Niklińska, Cezary Pazura.
POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKU 29 lipca, godz. 17.20
Komedia, w której na skutek zaskakującego splotu wydarzeń, łączą się losy wszystkich bohaterów filmu. Na czoło całej galerii barwnych postaci wysuwają się dwaj bracia: Andrzej i Zygmunt Zientarowie. Ich życie wywraca się do góry nogami zmuszając obu do nieznanych im dotąd zachowań. Wszystkich grzechów i grzeszków bohaterów wysłuchuje podczas spowiedzi miejscowy ksiądz, coraz bardziej zdziwiony, zdumiony i w końcu zirytowany strasznymi wyznaniami swoich wiernych.
Produkcja: Polska, 2011.
Reżyseria: Sławomir Kryński.
Obsada: Jacek Borusiński, Krzysztof Stelmaszczyk, Iwona Wszołkówna, Delfina Wilkońska, Jacek Braciak, Jak Frycz, Katarzyna Cynke, Marian Dziędziel, Maja Bohosiewicz, Izabela Kuna, Grażyna Szapołowska, Sławomir Orzechowski, Władysław Kowalski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *