Technologia - Promocje

LG przejmuje platformę Athom

Firma LG Electronics nabyła 80 procent udziałów w Athom, wiodącej w branży platformie inteligentnego domu z siedzibą w Enschede w Holandii. Umowa obejmuje plany nabycia pozostałych 20 procent udziałów w ciągu najbliższych trzech lat. To strategiczne posunięcie ma na celu zwiększenie możliwości LG w ramach otwartych ekosystemów inteligentnego domu. Integrując potencjał Athom z technologią LG Affectionate Intelligence, LG aspiruje do bycia liderem w erze innowacji domowych opartych na sztucznej inteligencji.

 

LG planuje zintegrować technologię Athom – która łączy tysiące urządzeń, czujników i urządzeń oświetleniowych – z platformą LG ThinQ obsługującą sztuczną inteligencję. Integracja ta ma na celu stworzenie domu opartego na AI, który zapewnia optymalne rozwiązania przestrzenne poprzez głębsze zrozumienie użytkownika. Klienci LG będą mogli współpracować z generatywną sztuczną inteligencją, która będzie zarządzać klasycznym sprzętem oraz urządzeniami IoT w celu stworzenia spersonalizowanego środowiska dostosowanego do ich preferencji.

Firma LG przewiduje rozszerzenie doświadczeń klientów związanych z domami AI na różne przestrzenie, w których klienci spędzają czas, takie jak przestrzenie komercyjne i środowiska mobilne, ostatecznie realizując i rozwijając koncepcję “inteligentnej przestrzeni”.

Athom to firma technologiczna, oferująca inteligentny hub domowy “Homey”, który łączy się z urządzeniami domowymi i urządzeniami IoT, a także dostarcza usługi subskrypcji w chmurze. Założona w 2014 r. firma “Homey” rozwinęła się głównie w Europie w ciągu ostatniej dekady, zdobywając bazę lojalnych klientów liczącą setki tysięcy użytkowników. Od 2023 r. urządzenia Homey są dostępne w Australii, Singapurze, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a także w Europie.

Athom opracował własny hub i system operacyjny, aby stworzyć niezależny ekosystem inteligentnego domu. Jej flagowy produkt, Homey Pro, może łączyć się z ponad 50 000 urządzeń i obsługuje różne metody połączeń, w tym Wi-Fi, Bluetooth, Z-Wave, Matter i Thread, dzięki czemu jest bardzo wszechstronny i otwarty.

Homey App Store, zarządzany przez Athom, oferuje około 1000 aplikacji do podłączania i sterowania urządzeniami domowymi takich marek jak Philips Hue i IKEA. Wiele z tych aplikacji opiera się na oficjalnych partnerstwach, obok dużej liczby aplikacji opracowanych przez użytkowników Homey. Społeczność deweloperów aktywnie współtworzy otwartą platformę Athom, stale poszerzając zakres marek i urządzeń, które można podłączyć do huba. Użytkownicy mogą łatwo stworzyć inteligentne środowisko domowe, pobierając aplikacje ze sklepu i łącząc swoje urządzenia.

Firma LG jest gotowa znacznie zwiększyć skalowalność wymaganą do wdrożenia domów opartych na sztucznej inteligencji, dążąc do osiągnięcia najwyższych standardów branżowych. Zostanie to osiągnięte poprzez integrację technologii inteligentnego domu platformy LG ThinQ z otwartym ekosystemem Athom i łącznością urządzeń IoT. Przejęcie Athom jest szczególnie godne uwagi, ponieważ umożliwi firmie LG włączenie urządzeń i usług innych firm do swojego ekosystemu. Integracja ta zapewni LG głębszy wgląd we wzorce użytkowania klientów i przyspieszy dostarczanie spersonalizowanych usług.

– Przejęcie Athom jest bardzo ważnym krokiem dla naszego biznesu AI Home. Wykorzystując synergię między obiema firmami, rozszerzymy nasz otwarty ekosystem i zewnętrzne usługi integracyjne, mając na celu zapewnienie klientom bardziej zróżnicowanych i wielowymiarowych doświadczeń. powiedział Jung Ki-hyun, wiceprezes wykonawczy i szef Platform Business Center LG

Nawet po przejęciu, Athom będzie nadal działać niezależnie, zachowując swoją działalność biznesową i markę. Strategia ta ma na celu zmaksymalizowanie potencjału wzrostu i unikalnych mocnych stron Athom, przy jednoczesnym wspieraniu synergii w biznesie, możliwościach badawczo-rozwojowych i wykorzystaniu platformy.

Wprowadzenie przez LG domu AI, który integruje otwartą platformę inteligentnego domu Athom z własną technologią AI, podkreśla zaangażowanie firmy w przejście od działalności skoncentrowanej na sprzęcie do działalności platformowej opartej na oprogramowaniu. W 2021 r. firma LG rozszerzyła swoją działalność w zakresie telewizorów ze sprzętu na oprogramowanie, wchodząc na rynek platform telewizyjnych z platformą webOS. Aby wesprzeć tę zmianę, firma LG przejęła Alphonso, globalną firmę technologiczną z siedzibą w USA, specjalizującą się w mediach telewizyjnych, uczeniu maszynowym i analizie dużych zbiorów danych. Alphonso działa teraz jako LG Ad Solutions, główny element działalności związanej z treściami i usługami webOS.

LG dąży do nawiązania stałych relacji z klientami za pośrednictwem licznych urządzeń połączonych z domową sztuczną inteligencją, ostatecznie przekształcając się w “Smart Life Solution Company”, która zapewnia zróżnicowaną wartość.

Według firmy badawczej TechNavio, globalny rynek inteligentnych domów wzrośnie z 81,2 mld USD w 2023 r. do 260,24 mld USD do 2028 r., przy średniej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 26,23%.

“LG przekształca się w firmę oferującą inteligentne rozwiązania, które łączą i rozszerzają doświadczenia w różnych przestrzeniach życiowych. Będziemy nadal dokonywać strategicznych inwestycji w celu zmiany naszego paradygmatu biznesowego, o czym świadczą nasze kolejne wejścia na rynek usług i rozwiązań opartych na platformach, takich jak platforma reklamowa webOS i AI home.William Cho, dyrektor generalny LG Electronics

foto,źródło. LG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *