MediaTVPZapowiedzi TV

Lider zespołu Bayer Full w „Discopoland”

Gwiazdą czwartego odcinka „Discopoland” będzie lider zespołu Bayer Full – Sławek Świerzyński. Zapraszamy na serię muzyczno-dokumentalną o fenomenie muzyki disco polo, jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że ten gatunek cieszy się w Polsce nieustającą popularnością.

Wola Łącka, mała wieś nieopodal Płocka, to dom rodzinny Sławka Świerzyńskiego, lidera zespołu Bayer Full. To tu rozgrywa się akcja kolejnego odcinka „Discopoland”. Świerzyński to człowiek twardo stąpający po ziemi, znający swoją wartość, mający swoje zasady i mocno dbający o korzenie, z których się wywodzi. Jak sam mówi, to muzyka ludowa jest tym, na czym buduje swoją artystyczną przestrzeń. Jego piosenki są rodzinne, melodyjne i pełne miłości.

Liczba odsłon klipów disco polo publikowanych w Internecie, mnogość koncertów i rzesze fanów, biorących w nich udział – to twarde dowody na to, że ta muzyka pozostaje jednym z najbardziej popularnych gatunków w Polsce. Co stoi za tą popularnością? Czy prawdą jest to, że w dużych miastach nie słucha się disco polo? Kim są wykonawcy i fani tego gatunku? Co ich łączy? Gdzie się spotykają, czym żyją, jakie mają upodobania, światopogląd, problemy…?

„Discopoland”. Sobota, 13 maja, godz. 21:50. TVP2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *