PolsatSport w TV

Liga Narodów siatkarek: Turniej w Jiangmen w Polsacie Sport

Po trzech turniejach w Europie, reprezentacja polski siatkarek na kolejną imprezę Ligi Narodów udała się do Azji. W Jiangmen podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmierzą się z Chinami, Stanami Zjednoczonymi oraz Turcją. Kiedy grają Polki? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Jiangmen.

 

 

Trzy turnieje Ligi Narodów siatkarek, które zostały rozegrane w Europie, były dla polskich siatkarek niezwykle udane. Włochy 2:3Niemcy 3:1Tajlandia 3:0 (w Opolu), Bułgaria 3:1Brazylia 3:2Holandia 3:1 (w Apeldoorn), Serbia 0:3Belgia 3:1Rosja 3:2 (w Kortrijk) – to wyniki biało-czerwonych uzyskane podczas trzech europejskich turniejów.

Bilans siedem zwycięstw – dwie porażki (z wicemistrzyniami i mistrzyniami świata!) i 20 punktów na koncie daje Polkom piąte miejsce w tabeli. Przypomnijmy, że do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych drużyn oraz gospodynie. Zostanie on rozegrany w Nanjing w Chinach (2–6 lipca).

Przed siatkarkami trenera Nawrockiego dwa turnieje w Azji. Najpierw w chińskim Jiangmen, gdzie obok gospodyń rywalkami będą Amerykanki oraz Turczynki. Zmagania w fazie grupowej zakończą Polki w koreańskim mieście Boryeong, gdzie zagrają z Japonią, Dominikaną i z gospodyniami. Czy zdołają utrzymać lokatę gwarantującą awans do Final Six?

W porównaniu z turniejem w Kortrijk w składzie reprezentacji Polski na zawody w Jiangmen zaszły dwie zmiany.

– Monika Bociek wyjechała, a w jej miejsce przyjechała Zuza Górecka. Marlena Pleśnierowicz zmienia stan cywilny. Jest z nami Joasia Wołosz, ale jej stan zdrowia na razie nie pozwala nam z niej skorzystać. Musi oszczędzać kontuzjowaną nogę, ale z biegiem czasu będzie coraz lepiej – powiedział trener Nawrocki.

Przed polskimi siatkarkami niezwykle trudne zadanie, co dobitnie pokazuje tabela Ligi Narodów. Turcja z bilansem 8 zwycięstw – 1 porażka (24 punkty) jest liderem. Włochy i Chiny mają podobny bilans meczów, jak Polki, ale zgromadziły więcej punktów; zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce.

Terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarek w Jiangmen (11–13 czerwca):

2019-06-11: USA – Turcja wtorek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-11: Chiny – Polska wtorek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-12: Polska – USA środa, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-12: Chiny – Turcja środa, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-13: Turcja – Polska czwartek, godzina 9.45; transmisja – Polsat Sport

2019-06-13: Chiny – USA czwartek, godzina 13.45; transmisja – Polsat Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *