MediaTVPZapowiedzi TV

„Line of Duty – Wydział wewnętrzny” – serial kryminalny w TVP HD

W sobotę, 1 kwietnia o godz. 22:00 TVP HD zaprasza na premierę brytyjskiego serialu „Line of Duty – Wydział wewnętrzny”. Filmowa seria prezentuje losy sierżanta Steve’a Arnotta, karnie przeniesionego do Jednostki Antykorupcyjnej 12 (AC-12) po nieudanej akcji, w której ginie niewinny człowiek. „Line of Duty – Wydział wewnętrzny” ma na koncie 56 nominacji i aż 19 zdobytych nagród, w tym National Television Awards 2021. W rolach głównych występują: Martin Compston, Vicky McClure, Adrian Dunbar.

 

Serial „Line of Duty – Wydział wewnętrzny” był dziewięciokrotnie nominowany do Nagród Telewizyjnych Akademii Brytyjskiej (BAFTA TV). W 2014 roku znalazł się wśród laureatów plebiscytu na 50 najlepszych seriali i programów wyprodukowanych dla BBC TWO w całej historii tego kanału. Rok później otrzymał nagrodę Królewskiego Towarzystwa Telewizyjnego dla Najlepszego Brytyjskiego Serialu Dramatycznego. W 2016 roku został uwzględniony na liście 100 najwybitniejszych seriali i programów w historii brytyjskiej telewizji według recenzentów dziennika The Daily Telegraph oraz zajął ósme miejsce w rankingu najlepszych brytyjskich seriali policyjnych wszech czasów dziennika The Independent. Z kolei w 2021 roku otrzymał National Television Award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród telewizyjnych Wielkiej Brytanii, w kategorii Special Recognition.

Na tak wiele wyróżnień i nagród serial zapracował mistrzowsko budowanym napięciem, świetnie wykreowanymi i zagranymi postaciami oraz nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Główny bohater, Steve Arnott w szeregach Jednostki Antykorupcyjnej AC-12 współpracuje z sierżant Kate Fleming, cenioną, tajną funkcjonariuszką z doskonałym instynktem śledczym. Oboje, pod nadzorem nadinspektora Teda Hastingsa, dążą do zdemaskowania korupcji w szeregach policji centralnej.

To doskonała propozycja dla pasjonatów dobrego serialu kryminalnego.

Nowość „Line of Duty – Wydział wewnętrzny” sezon 1 już od 1 kwietnia w TVP HD – premierowe odcinki w każdą sobotę o godz. 22:00, a powtórki we wtorki o 21:25 w TVP HD

fot. materiały TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *