MediaZapowiedzi TV

Lipiec 2017 z kanałami BBC Worldwide

BBC Worldwide Polska Szczególnej uwadze polecam kolejną porcję programów z cyklu BBC Earth „Być człowiekiem”.

 

Milczący świadek
(Silent Witness)
Seria 19 (10 odcinków)
Środy i czwartki od 5 lipca, godz. 21:00
W 19. serii serialu dr Nikki Alexander prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa, która bardzo przypomina jej morderstwo sprzed lat. Zaczyna podejrzewać, że zdarzenie ma z nią jakiś związek?

Czy ktokolwiek jej uwierzy?
Tymczasem Jacka niepokoją kolejne doniesienia w sprawie przypadkowego zastrzelenia młodej dziewczyny przez policję. Śledczy muszą także rozwiązać zagadkę zabójstwa, które początkowo wydawało się zupełnie przypadkowe, ale wszystkie poszlaki zaczęły wskazywać na powiązania z niebezpiecznym kryminalnym podziemiem.

Śmierć pod palmami
(Death in Paradise)
Seria 5 (8 odcinków)
Od poniedziałku do czwartku, od 26 lipca, godz. 20:05
Inspektor Humphrey Goodman wreszcie zadomowił się na pięknej wyspie Saint Marie. Ma jednak przeczucie, że czegoś mu w życiu brak.
Gdy dochodzi do wniosku, że lekiem na jego bolączki jest kupno łodzi, funkcjonariusz Dwayne zasadnie diagnozuje, że chodzi o kryzys wieku średniego. Humphreyowi po prostu brak miłości. Pewny, że jest jakiś sposób na znalezienie tej jedynej, Humphrey przyjmuje pomoc Florence. Szybko się jednak okazuje, że randkowanie jest trudniejsze i bardziej skomplikowane niż zagadki kryminalne, które na co dzień rozwiązuje.
O ile detektywistyczna przenikliwość Goodmana okazuje się niezbyt przydatna w poszukiwaniu miłości, o tyle w sprawach zawodowych nie zawodzi. Wkrótce możemy się o tym przekonać, gdyż przed detektywem jedna z trudniejszych spraw. Burmistrz Saint Marie zostaje otruta na swoim przyjęciu pożegnalnym. Czy sprawa może mieć związek z faktem, że jedną z niezamieszkanych wysp ostatnio oddano Francuzom? Zespół musi rozwiązać także tajemniczą sprawę milionera zamordowanego na swoim jachcie oraz śmierci modela uduszonego podczas pokazu mody.
Nadkomisarz Banks
(DCI Banks)
Serie 1-3
Środy i czwartki od 20 lipca, godz. 21:00
Serial kryminalny, w którym główne postacie to nieustępliwy nadkomisarz Alan Banks (w tej roli Stephen Tompkinson) oraz pełna wdzięku i uparta pani detektyw Annie Cabbot (Andrea Lowe). W serii pierwszej do rozwiązania są trzy sprawy kryminalne. W jednej z nich nadkomisarz zostaje wezwany, by rozwikłać tajemnicę podpaleń dwóch łodzi.
W serii drugiej Banks musi zmierzyć się m.in. z poważnymi zmianami w swoim zespole. Detektyw Annie Cabbot przebywa na urlopie macierzyńskim, a zastępują ją trudna do rozszyfrowania Helen Morton. Ponadto nadkomisarz osobiście angażuje się w kolejną sprawę. Odkrywa, że zaginął jego brat Rory, a jego przyjaciółka została zastrzelona.
Seria trzecia to powrót detektyw Annie Cabbot. Czy Banks odważy się wyznać jej swoje uczucia, czy jednak skupią się wyłącznie na pracy?

Trening na końcu świata
(Tribal Bootcamp)
Seria 1 (6 odcinków)
Od poniedziałku, 24 lipca, godz. 23:00
Nieco znudzony dostępnymi formami treningu komik i pasjonat fitness Joel Dommett wyrusza wraz z przyjacielem Nishem Kumarem w odległe zakątki świata, by odwiedzić społeczności, które od wieków prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Podczas gdy wysportowany Joel staje w szranki z kultywującymi odwieczną tradycję maratończykami, nurkami czy zapaśnikami, Nish podziwia folklor i smakuje lokalnych przysmaków.
Zwariowani przyjaciele w poszukiwaniu wyzwań odwiedzają m.in.: plemię Tagbanua na Filipinach, wojowników Maasai w Afryce, mnichów z Szaolin, indiańskie plemię Xavante zamieszkujące brazylijską puszczę i reprezentantów wielu innych kultur. Czy Joel jest na tyle sprawny, by pokonać wojownika Maasai? Dajmy mu szansę.
Program jest częścią cyklu programowego BBC Earth „Być człowiekiem”.
Skąd się biorą psychopaci?
(What Makes a Psychopath?)
Wtorek 4 lipca, godz. 23:00
Nic nie rozbudza w społeczeństwie takiego lęku jak psychopatyczny morderca. Trzeba jednak wiedzieć, że nie wszyscy psychopaci lubują się w przemocy. Niektórzy stali się zasłużonymi – a nawet bohaterskimi – postaciami publicznymi. Co zatem stanowi naturę psychopaty? Czy możemy ją leczyć? I czy w ogóle powinniśmy?
Oto konfrontacja naukowców zajmujących się badaniem zasad działania jednostek psychopatycznych z kryminalistami, którzy przedstawią popełnione przez siebie zbrodnie z własnego punktu widzenia. W programie dowiemy się także m.in. o skanach mózgu, które mają na celu wykrycie psychopatów oraz lekach antydepresyjnych stosowanych w więzieniach w celu zmniejszenia liczby gwałtownych zachowań wśród osadzonych.
Otyłość: sekcja zwłok
(Obesity: The Post Mortem)
Wtorek 25 lipca, godz. 23:00
Zespół patologów przeprowadza sekcję na ciele kobiety o wadze 108 kilogramów, której zwłoki zostały przekazane na cele naukowe. Ich odkrycia po analizie budowy ciała i narządów są przerażające. Po raz kolejny potwierdza się teza, że otyłość ma niszczycielski wpływ na ludzkie życie. Udowadniają to też przywołane w programie najnowsze badania naukowe.
Chorobliwa otyłość skraca długość życia o średnio dziewięć lat, co rok w samej Wielkiej Brytanii jest przyczyną 30 000 zgonów. W sytuacji, gdy otyłością lub nadwagą dotknięte jest 65% społeczeństwa dokument ten wydaje się wyjątkowo ważnym argumentem
w społecznej debacie na temat zdrowego stylu życia i zmiany nawyków żywieniowych.
Program jest częścią cyklu programowego BBC Earth „Być człowiekiem”.
Pogoda nie z tej Ziemi
(Weirdest Weather in the Universe)
Niedziela 9 lipca, godz. 16:00
Nasza eksploracja kosmosu owocuje coraz to nowymi odkryciami nieznanych wcześniej światów. Ich atmosfery są bardzo zróżnicowane a warunki pogodowe na nich panujące – dziwniejsze niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Odkryliśmy już potężne burze, które okrążają całą planetę a nawet wyprzedzają same siebie, wiatry poruszające się z naddźwiękową prędkością, ekstremalne temperatury oraz zadziwiające formy deszczu.
Na niektórych planetach panują tak wysokie temperatury, że chmury i deszcz prawdopodobnie występują w postaci ciekłych kropel lawy, na innych z kolei podobno padają deszcze diamentów i rubinów.
Zdawało się nam, że to na Ziemi panują ekstremalne warunki pogodowe. Nic bardziej mylnego. Poszukiwanie najdziwniejszych zjawisk atmosferycznych we wszechświecie dopiero się rozpoczyna.
Dzieci XXI wieku
(Millennium Children)
Wtorek 18 lipca, godz. 23:00
W 2000 roku 186 członków ONZ zdecydowało się wspólnie działać na rzecz poprawy jakości życia, dostępu do edukacji, przestrzegania praw człowieka oraz zredukowania ubóstwa i głodu na całym świecie. Podpisano wtedy deklarację o realizacji ośmiu ambitnych Milenijnych Celów Rozwoju. 2015 rok był czasem podsumowań tej ogólnoświatowej akcji.
Od 2000 roku przyszło na świat prawie dwa miliardy dzieci. To pierwsze pokolenie XXI wieku. Twórcy dokumentu zadają pytanie, w jakim świecie przyszło im żyć.
Wybieramy się w najodleglejsze zakątki świata, by poznać warunki, w jakich żyją najmłodsi. Odwiedzamy dzieci ulicy z pochłoniętego wojną Kongo oraz małych pracowników ukrytego przed światem kambodżańskiego wysypiska śmieci, młodych mieszkańców najbiedniejszych rejonów Stanów Zjednoczonych i nastolatków z najniebezpieczniejszego miasta na świecie.
Zapytamy dzieci, czy ich zdaniem dorośli żyją zgodnie z milenijnymi postulatami. Wysłuchamy też, jakie mają nadzieje, o czym marzą i jak chcą zmieniać świat.
Zaginieni przodkowie ludzkości
(Lost Tribes of Humanity)
Wtorek 11 lipca, godz. 23:00
Kim jesteśmy? Skąd przybyliśmy? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, twórcy dokumentu wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie genetyki.
Oto podróż w zamierzchłe czasy, gdy współistniały cztery różne rasy ludzkie, a po ziemi stąpały wielkie bestie.
Około 50 tysięcy lat temu nasi przodkowie wyruszyli z Afryki w wyczerpującą wędrówkę w stronę nieznanego lądu, jakim była Europa. Spotkali tam swoich tajemniczych krewniaków. Co nastąpiło, gdy skrzyżowały się ich drogi? I dlaczego przetrwał tylko nasz gatunek?

Samochodowe pojedynki
(The Getaway Car)
Seria 1 (12 odcinków)
Od czwartku 6 lipca, godz. 00:00
Zabawny program, w którym relacje między uczestnikami wystawiane są na próbę podczas pokonywania samochodowego toru przeszkód.
W każdym odcinku startuje pięć par, m.in.: dwoje przyjaciół, mama z synem czy małżeństwo. Ich zadaniem jest uporanie się z wieloma wyzwaniami. Są to pochylnie na torze, zjazdy, slalom, tunele, jazda po kole czy wyścig terenowy. A wszystko to na czas. Przed nimi także quiz z wiedzy ogólnej. Do walki o 10 tysięcy funtów w następnym etapie przechodzą tylko najlepsi. Prowadzącego wspomaga nie kto inny jak Stig!
Uczestnicy muszą nie tylko wykazać się sprawnością za kierownicą, ale także odpowiedzieć na pytania i pokonać wiele konkurencji. Najważniejsze wydają się jednak poczucie humoru i umiejętność współpracy z partnerem.
Złoto dla początkujących
(Fool’s Gold)
Seria 1 (8 odcinków)
Od piątku 7 lipca, godz. 00:00
Po latach samodzielnego poszukiwania złota, Todd Ryznar, spekulant na rynku nieruchomości, przekonał grupę swoich przyjaciół, by porzucili dotychczasowe życie i na osiem tygodni poświecili się poszukiwaniu cennego kruszcu w samym środku kanadyjskiego lasu. Todd szacuje, że położne z dala od cywilizacji złoże złota ma wartość 15 milionów dolarów.
Nadzieje na szybkie bogactwo zostają jednak ostudzone od razu gdy ekipa przyjeżdża na miejsce. Zamiast wygodnego obozu, który obiecał Todd, zastają rozwalające się domki ze sklejki zamieszkałe przez myszy. Ponadto okazuje się, że nikt z ekipy poszukiwaczy złota nie ma w temacie najmniejszego doświadczenia. Gdyby tego było mało, przed śmiałkami jeszcze nieoczekiwane burze, kulinarne nieporozumienia, sprzeczki o miejsce do spania
i wiele innych utrudnień,
Jeśli ekipa chce osiągnąć cel, musi się zjednoczyć. W innym wypadku marzenia o bogactwie będą musieli zakopać – pewnie tak głęboko jak złoto, którego szukają.
Dynamo – magia od A do Z
(Dynamo A-Z)
Sobota 8 lipca, godz. 22:00
Program, w którym Dynamo, jeden z najsłynniejszych iluzjonistów na świecie, przedstawia swoje intrygujące popisy magiczne.
W towarzystwie znamienitych gości, m.in.: Chrisa Martina z zespołu Coldplay oraz Damona Albarna (Blur) magik prezentuje swoje najciekawsze i najbardziej popularne triki. W programie m.in.: lewitacja nad wieżowcem Shard w Londynie, chodzenie po pionowej ścianie budynku Los Angeles Times czy spacer po powierzchni rzeki Tamizy.
Przygotujcie się na elektryzującą podróż w świat magii.
Złoto jukonu
(Operation Gold Rush)
Seria 1 (3 odcinki)
Od wtorku 11 lipca, godz. 00:00
Opowieść o niesamowitej wyprawie po złoto w północne zakątki mroźnej Kanady. Grupa podróżników, obrawszy trasę dawnych poszukiwaczy złota, rusza w ekscytującą podróż przez lasy i góry Jukonu.
W czasach gorączki złota nad Klondike w latach 90. XIX wieku 100 000 ludzi próbowało szczęścia w znalezieniu fortuny. Tylko jednemu na trzech poszukiwaczy udało się odnaleźć prawdziwy skarb. Teraz grupa śmiałków pod wodzą historyka Dana Snowa podąża śladem tamtych pionierów. Narażona na ciężkie warunki pogodowe ekipa musi przekroczyć niebezpieczną przełęcz, przeprawić się przez rozległe, lodowate jeziora i w prostej drewnianej łodzi pokonać wiry potężnej rzeki Jukon. Wyprawa okazuje się naprawdę niebezpieczna.
Śmiałkowie walczą ze skrajnym wyczerpaniem, a zadanie utrudniają grasujące wokół niedźwiedzie i mroźne noce. To prawdziwy i wyczerpujący test przetrwania.
Od złóż złota nad Klondike dzieli ich wiele tygodni wędrówki. Czy poszczęści się im, gdy wreszcie dotrą do celu?
SAS: pierwsi komandosi
(SAS: Rogue Warriors)
Seria 1 (3 odcinki)
Od środy 12 lipca, godz. 00:00
SAS to legenda spowita tajemnicą. 75 lat po powstaniu ta elitarna jednostka specjalna Armii Brytyjskiej po raz pierwszy w historii otwiera swoje tajne archiwa.
Dziennikarz i autor cieszących się ogromną popularnością książek historycznych Ben Macintyre („Agent Zygzag”, „Oszukać Hitlera”) odkrywa prawdziwą historię działań Special Air Service podczas II wojny światowej.
Niesamowite przygody, osobiste relacje, prywatne tragedie i heroizm komandosów na polach wojennych bitew – oto opowieść o działaniach komandosów formacji SAS
w burzliwych latach 1941- 47.
Dynamo – magia na żywo
(Dynamo Live at the O2)
Sobota 15 lipca, godz. 22:00
Brytyjski iluzjonista Dynamo zasłynął robieniem sztuczek z udziałem napotkanych przechodniów. Program telewizyjny z jego udziałem cieszył się sporą oglądalnością a jego magiczne pokazy (których było już ponad 100) obejrzało ponad 400 tysięcy fanów.
Teraz pora na show na słynnym stadionie Arena O2 w Londynie. Dynamo jest pierwszym iluzjonistą, który zaprezentował swoje sztuczki tamtejszej publiczności. Wystąpił
z przygotowywanym 10 lat i uwielbianym przez widzów show „Seeing is Believing”.

Wstydliwe choroby
(Embarrassing Bodies)
Seria 1 (4 odcinki) i seria 2 (8 odcinków)
Od poniedziałku 3 lipca, godz. 22:55
Program, w którym zespół lekarzy specjalistów pomaga osobom cierpiącym na niespotykane i wstydliwe zarazem dolegliwości.
Dla zdesperowanych uczestników program jest często ostatnia deską ratunku.
W pierwszej serii lekarze chcą przekonać pacjentów oraz widzów, że warto rozmawiać nawet o najbardziej krępujących schorzeniach. Spotykają m.in. cierpiącą na łuszczycę kobietę, której całe ciało pokryte jest ranami. Wyjaśnią także, jak samodzielnie wykonać badanie piersi. Pomogą też matce, która ma problem z narządami rodnymi po urodzeniu dużego dziecka.
W serii drugiej zespół doktora Christiana Jessena zajmuje się m.in. problemami z miednicą, zaburzeniami erekcji oraz niechcianymi pamiątkami z wakacji spowodowanymi przez seks bez zabezpieczeń.
Trzy żony, jeden mąż
(Three Wives, One Husband)
Seria 1 (4 odcinki)
Od wtorku 25 lipca, godz. 21:55
Rockland Ranch to wyjątkowa społeczność.
Pośrodku bezdroży pustyni Utah czternaście mormońskich rodzin zbudowało sobie osadę. Żyją tam swobodnie i zgodnie z własnymi przekonaniami, które w otaczającym ich świecie najczęściej budzą fascynację lub podejrzenia.
Mieszkańcy Rockland Ranch mieszkają w domach wyżłobionych w olbrzymiej skale piaskowca. A bardziej wyjątkowe jest to, że połowa mężczyzn w społeczności to poligamiści – mają kilka żon.
Enoch, ojciec szesnaściorga dzieci, jest szczęśliwym mężem Catriny oraz Lilian, ale spotyka się także z 25-letnią nianią – Lydią Rose. Z kolei inny mieszkaniec osady na łożu śmierci wyraził pragnienie, by jego brat Abel poślubił jego owdowiałe żony, Melindę i Anazellę. Jednak taka perspektywa niezbyt podoba się trzem pierwszym żonom Abla.
Tymczasem senat stanu Utah znów planuje zakazać poligamii, co spędza sen z powiek mieszkańcom Rockland Ranch, którzy obawiają się o swoją wolność.
Czy to zaraźliwe
(Can I Catch It?)
Seria 1 (4 odcinki)
Od czwartku 13 lipca, godz. 20:55
W ostatnich latach ostrzegani jesteśmy przed niepokojącymi epidemiami i kolejnymi zagrożeniami dla naszego zdrowia. Czy powinniśmy jednak wierzyć we wszystkie medialne doniesienia na ten temat?
Doktorzy Xand van Tulleken, Phil Kieran oraz Javid Abdelmoneim sprawdzą, skąd biorą się budzące nasz niepokój sensacje z nagłówków gazet i sprawdzą, co naprawdę za nimi stoi. Zwrócą także naszą uwagę na rzeczywiste, oraz mniej nagłośnione przez media, choroby i zagrożenia dla zdrowia, na których powinniśmy skupić swoją uwagę,
Nowy kraj, nowe życie
(Great Escapers)
Seria 1 (25 odcinków)
Od wtorku 4 lipca, godz. 16:55
Spotkania z emigrantami, którzy w poszukiwaniu cieplejszego klimatu i słońca zdecydowali się porzucić swoje dotychczasowe życie w Wielkiej Brytanii. Czy łatwo jest zacząć od nowa za granicą?
Po przeprowadzce w nowe miejsce zazwyczaj, wbrew pozorom, nie ma zbyt wiele czasu na relaks. Należy znaleźć pracę lub otworzyć własną firmę i zbudować nową rzeczywistość w zupełnie obcej kulturze. A statystyki są bezlitosne – według badań 50% firm upada po pierwszym roku działalności. Oznacza to ogromną presję na odniesienie sukcesu.
Pensjonaty bed & breakfast we Francji czy bary w Hiszpanii – poznajcie odważnych, którzy spakowali swoje życie w walizki, zostawili przyjaciół, rodzinę, pracę i ruszyli na podbój świata.
William, Kate i królewskie śluby
(William, Kate and 8 Royal Weddings)
Czwartek 27 lipca, godz. 20:55
Film dokumentalny, którego twórcy przedstawiają osiem ślubnych ceremonii królewskich zawartych przed ślubem księcia Williama i Kate Middleton. Po raz pierwszy wyemitowany 29 kwietnia 2011 roku, czyli w dzień zaślubin nowej książęcej pary.
Program wzbogacono o wywiady, materiały archiwalne oraz wypowiedzi ekspertów na temat historii obyczajów ślubnych. Nie zabraknie wspomnień z uroczystości księcia Karola i Diany, księżnej Walii.

Listonosz Pat – Przesyłki Specjalne
(Postman Pat: Special Delivery Service)
Seria 1
Od poniedziałku 3 lipca, godz. 16:45
Misja: dostarczyć! Każdą przesyłkę, pod każdy adres, o każdej porze!
Oto nowa seria przygód zaradnego i pomysłowego listonosza Pata – ulubieńca dzieci. Pat awansował i kieruje teraz Biurem Przesyłek Specjalnych w miasteczku Pencaster. Ma jeszcze więcej pracy, ale bardzo ją lubi. Na co dzień towarzyszy mu wierny przyjaciel kot Jess.
Akcja nowej serii rozgrywa się w nowym miejscu, występuje w niej więcej bohaterów i jest też więcej pojazdów. Jednak to cały czas ten sam listonosz Pat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *