MediaZapowiedzi TV

Listopad na kanałach z portfolio BBC Studios

Listopad 2020 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

 

Lewis
Od środy 25 listopada, godz. 19:30
Series 1-9 (48 odcinków)

W listopadzie BBC First wyemituje wszystkie dziewięć sezonów serialu detektywistycznego „Lewis”. Jest to spin-off popularnego brytyjskiego serialu policyjnego „Sprawy inspektora Morse’a”. Akcja obu osadzona jest w Oksfordzie.

Aktor Kevin Whately ponownie wciela się w postać dociekliwego detektywa Roberta Lewisa. Awansowany na inspektora Lewis przy wsparciu sierżanta Jamesa Hathaway’a (w tej roli Laurence Fox) prowadzi trudne śledztwa kryminalne. Przed nimi m.in. zagadka śmierci absolwenta uniwersytetu oraz profesora znalezionego w Halloween z kołkiem w sercu.

Gadające głowy
Od niedzieli 15 listopada, godz. 21:30
Sezon 1 (12 odcinków)

W 2020 roku BBC przygotowało remake monologów autorstwa uznanego dramaturga i scenarzysty Alana Bennetta. W najnowszym projekcie udział wzięli słynni brytyjscy aktorzy, w tym m.in.: Jodie Comer, Martin Freeman oraz Kristin Scott Thomas.

Cykl 12 powstałych w 1988 i 1998 roku monodramów przed laty został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków oraz publiczność. Obecnie do dziesięciu oryginalnych monologów dodane zostały dwie zupełnie nowe fabuły. Każda z nich podejmuje ważki temat z codziennego życia, np. poczucie winy, gniew, samotność. Aktorzy mówią wprost do kamery, co dodatkowo wzmacnia siłę przekazu. Bennet stworzył galerię bardzo charakterystycznych, a jednocześnie kąśliwych portretów zwykłych ludzi. Na uwagę zasługują świetne kreacje aktorskie.

Prasa
Od soboty 14 listopada, godz. 22:30
Sezon 1 (6 odcinków)

Codzienne życie członków redakcji dwóch konkurencyjnych gazet, którzy próbują połączyć stresujące obowiązki zawodowe z życiem prywatnym. Podporządkowani nieustannej presji 24-godzinnego życia newsów, pełni pasji dziennikarze bezustannie rywalizują o sensacyjne materiały na pierwsze strony gazet. W tle ich pełne wyzwań i obłudy życie osobiste.

Seria ukazuje pogrążony w kryzysie, świat dziennikarstwa, pełen etycznych dylematów oraz trudnych wyborów.. Twórcą serialu jest uznany pisarz Mike Bartlett (m.in. „Doktor Foster”), a w obsadzie m.in. David Suchet znany z roli detektywa Poirot.

Z Lark Rise do Candleford
Od wtorku 17 listopada, godz. 22:30
Sezon 4 (6 odcinków)

Kolejna seria spotkań z mieszkańcami miasteczek Lark Rise i Candleford. Akcja zrealizowanego na podstawie powieści Flory Thompson serialu toczy się pod koniec XIX wieku.

W nowych odcinkach poznamy Gabriela Cochrane’a, który przybywa do Candleford w celu dokonania zemsty na niegodziwym bankierze Steerforthie. Cochrane czuje, że to właśnie przez niego stracił swą firmę. Tymczasem Dorcas niepotrzebnie zaangażuje się w pewną sprawę, Minnie będzie się zamartwiać, że Alfie przestanie ją kochać, a Emma wpadnie w poważne tarapaty. Ponadto w sezonie: konkurs poetycki, perypetie pewnego listu, zaginiony wąż oraz kłopoty Twistera.

 

 

Czas Natury
Od niedzieli 1 listopada, godz. 11:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Jako mieszkańcy Ziemi znajdujemy się obecnie w punkcie zwrotnym. Destrukcyjny wpływ naszej działalności na stan planety jest niezaprzeczalny. Matka Natura ma jednak ogromny potencjał do odradzania się. Wystarczy jej na to pozwolić.

Twórcy tej zapierającej dech w piersiach i pouczającej serii przyrodniczej odwiedzają 15 różnych miejsc na świecie, by znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić równowagę w przyrodzie i na nowo zdefiniować w niej miejsce człowieka. Zauważają, że musimy zmienić nasz stosunek do natury i zacząć działać, nim będzie za późno.

W programie wypowiedzi ekologów i działaczy na rzecz przyrody, materiały archiwalne oraz niesamowite zdjęcia z najpiękniejszych zakątków świata.

Persja: historia Iranu
Od poniedziałku 16 listopada, godz. 23:00
Sezon 1 (3 odcinki)

Fascynująca historia Persji, pierwszego imperium na Bliskim Wschodzie. Wyjątkowo bogate historyczne i kulturowe dziedzictwo obecnego Iranu wciąż mało jest znane mieszkańcom zachodniego świata. Niewiele wiemy na temat Szahname, perskiego eposu narodowego i jednego z najważniejszych dzieł literackich. Poemat, często wykorzystywany przez polityków w celach propagandowych, stanowi łącznik współczesnych Irańczyków z tradycjami sprzed tysięcy lat.

Udamy się także do najstarszej na świecie świątyni ognia, miejsca kultu zaratusztiran. Uznaje się, że tamtejszy ogień płonie od ponad 1500 lat. Historia Iranu to fascynująca opowieść o władcach i podbojach, słynnych poetach oraz wyjątkowych artystach.

Cała prawda o zabiegach kosmetycznych
Od czwartku 26 listopada, godz. 23:00
Sezon 1 (2 odcinki)

Nigdy wcześniej zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie wydawali więcej na zabiegi kosmetyczne. Nauka rozwinęła się do tego stopnia, że doskonalenie urody bez użycia skalpela dostępne jest obecnie za ułamek kosztów tradycyjnej operacji plastycznej. Od ekspresowych zabiegów mających na celu wyprostowanie nosa po zamrażanie tkanki tłuszczowej – jakie niebezpieczeństwa kryją się za obietnicami gabinetów kosmetycznych?

W dobie powszechnie dostępnych zabiegów estetycznych twórcy dokumentu zadają pytanie
o genezę kultu pięknego ciała oraz ciągłego
dążenia do doskonałości.

Planety
Maraton w środę 11 listopada, godz. 15:55
Sezon 1 (5 odcinków)

W środę 11 września na antenie BBC Earth wyjątkowy maraton. Wyemitowane zostaną wszystkie odcinki zrealizowanej z kinowym rozmachem superprodukcji „Planety”. Profesor Brian Cox, brytyjski fizyk cząstek elementarnych i znany popularyzator nauki, przy pomocy niesamowitych efektów wizualnych przedstawia historię naszego Układu Słonecznego.

W pierwszym odcinku odkryta zostaje tajemnica powstania czterech skalistych planet znajdujących się najbliżej Słońca: Merkurego, Wenus, Ziemi i Marsa. To pełna kosmicznego dramatyzmu opowieść o sile zniszczenia i tworzenia. Planety powstawały w tym samym czasie, a każda z nich miała potencjał rozwinięcia form życia. Dlaczego zaistniało tylko na jednej z nich?
Powierzchnia Merkurego to dziś jałowa pustynia wypełniona kraterami. Na najgorętszej w Układzie Słonecznym Wenus panuje ekstremalny efekt cieplarniany. Z kolei Mars to zamarznięta pustynia. Tylko na bogatej w wodę Ziemi może przetrwać życie.

 

 

Trump w Białym Domu
(Trump: The White House Years)
Od środy 4 listopada, godz. 22:30
Sezon 1 (3 odcinki)

Donald Trump jest najbardziej znaną osobą na całym świecie. Czy zmienił amerykańską politykę w istne reality show? Jak doszło do tego, że objął urząd prezydenta? Program dokumentalny stanowi analizę największych zmian we współczesnej historii politycznej USA.

Dotychczas nie było prezydenta takiego jak Donald Trump. Wkroczył do Białego Domu pewnym krokiem, a jego zuchwały instynkt biznesmena i doświadczenia z reality TV mocno wpłynęły na sposób rządzenia państwem, wywracając dotychczasowe koncepcje prezydentury do góry nogami. W programie wypowiedzi politologów, osób z otoczenia Trumpa – jego kolegów i oponentów, którzy analizują, jak kontrowersyjny prezydent zmienił objęty przez siebie urząd oraz – jak prezydentura zmieniła jego.

Graham Norton Show
(The Graham Norton Show)
Od piątku 6 listopada, godz. 23:30
Sezon 28 (24 odcinki)

Wielokrotny laureat nagrody BAFTA powraca z 28. serią swojego słynnego talk show. Na jego kanapie po raz kolejny zasiądą wielkie gwiazdy, a rozmowy dotyczyć będą aktualnych trendów i wydarzeń kulturalnych.

Komediowy talent Grahama przyciąga odbiorców z całego świata. Goście w studio oraz widzowie przed telewizorami mogą liczyć na dużą dawkę śmiechu i inteligentnego humoru. Każdy odcinek wieńczy występ na żywo jednego z popularnych obecnie wykonawców.

Who Wants to Be a Millionaire z Jeremym Clarksonem
(Who Wants To Be A Millionaire? With Jeremy Clarkson)
Od piątku 27 listopada, godz. 22:30
Sezon 3, część 2 (7 odcinków)

Jeremy Clarkson, były prowadzący „Top Gear”, przedstawia odświeżoną wersję kultowego teleturnieju, w którym poprawne odpowiedzi na 12 pytań gwarantują uczestnikowi wygraną w wysokości miliona funtów. Podczas gry może on skorzystać z trzech kół ratunkowych: telefonu do przyjaciela (30 sekund na konsultację ze znajomym), pytania do publiczności (sondaż wśród widowni zgromadzonej w studio) oraz pół na pół (eliminacja dwóch odpowiedzi).

W formule programu także dwie nowości: czwarte koło ratunkowe, czyli pytanie do prowadzącego (ta opcja nie zawsze prowadzi do wygranej, jednak zazwyczaj wywołuje salwy śmiechu) oraz możliwość samodzielnego wyznaczenia sumy gwarantowanej, która dotychczas wynosiła 32 000 funtów. Śmiałkowie chętni spróbowania swoich sił w teleturnieju muszą jednak najpierw wziąć udział w rundzie eliminacyjnej, podczas której należy w jak najszybszym tempie uszeregować odpowiedzi.

Putin: historia rosyjskiego szpiega
(Putin – A Russian Spy Story)
Od środy 25 listopada, godz. 22:30
Sezon 1 (3 odcinki)

Program dokumentalny poświęcony życiu oraz działalności jednego z najpotężniejszych polityków świata. Przebiegły i nieprzewidywalny Władimir Putin już od 20 lat rządzi w Rosji żelazną ręką. Kim tak naprawdę jest? Jak koleje losu ukształtowały osobowość tego byłego szpiega, którego wpływy obserwujemy dzisiaj na całym świecie, od Waszyngtonu po Salisbury?

W programie wypowiedzi ludzi z bliskiego kręgu Putina, a także jego przeciwników i ofiar. Zobaczymy też archiwalne materiały filmowe z wielu lat jego rządów. Ten wstrząsający dokument to podróż do wnętrza umysłu samotnego i budzącego postrach rosyjskiego przywódcy.

 

 

Niezwykłe hotele bez tajemnic
(Amazing Hotels: Life Beyond the Lobby)
Od wtorku 24 listopada, godz. 19:55
Sezon 3 (6 odcinków)

Brytyjscy dziennikarze Monica Galetti i Giles Coren prezentują najbardziej wyjątkowe hotele z całego świata. Chcą je poznać od podszewki, więc dołączają do obsługi. Tym razem udają się m.in do superhotelu w Makao, specjalnym regionie administracyjnym na terenie Chin. Pracuje tu ponad 6000 osób, a strefa VIP jest tak ekskluzywna, że wstępu do niej nie zagwarantują nawet największe pieniądze.

Podziwiają także luksusowy hotel w szkockim regionie Highlands – dawny pałacyk myśliwski położony w malowniczym otoczeniu gór oraz jezior.

Wielkie brytyjskie wypieki
(The Great British Bake Off)
Od środy 4 listopada, godz. 20:55
Sezon 9 (10 odcinków)

Kolejny sezon popularnego show nagrodzonego BAFTA, w którym 12 cukierników-amatorów rywalizuje o tytuł najlepszego. Każdego tygodnia realizują zadania, podczas wykonywania których muszą zaimponować jurorom swoim talentem oraz umiejętnościami kulinarnymi. A sędziowie, czyli popularny piekarz Paul Hollywood oraz restauratorka Prue Leith, są bardzo wymagający.

Podczas rywalizacji w wyzwaniach technicznych oraz przygotowywaniu popisowych wypieków uczestnicy ścigają się z czasem. Nie każdy z nich potrafi znieść tę presję. Najsłabsi muszą pożegnać się z programem. Dobrym słowem zawsze jednak służą prowadzący Noel Fielding oraz Sandi Toksvig.

Wielkie projekty
(Grand Designs)
Od czwartku 19 listopada, godz. 19:55
Sezon 15 (9 odcinków)

Projektant i znawca architektury Kevin McCloud odwiedza kolejnych śmiałków, którzy zdecydowali się zbudować domy według własnych, często kontrowersyjnych, projektów. Wybiera się m.in. do hrabstwa Worcestershire, gdzie Jon, były pilot RAF, oraz doktor Gill Flewers wznoszą oryginalny dom na wzgórzach Malvern Hills. Kevin po raz kolejny przekonuje się, że proces budowy domu to prawdziwa jazda bez trzymanki i próba dla związku.

Z kolei młody architekt Micah Jones z pasją przebudowuje zrujnowany budynek gospodarczy
w ogromną posiadłość z czterema sypialniami. Planuje zamieszkać w niej z żoną Elane i dwoma synami. Kevin przygląda się kolejnym etapom tej ambitnej przebudowy.

Ponownie odwiedza także Eda i Rowenę Waghornów, którzy kilka lat wcześniej rozpoczęli budowę wielkiego domu z drewna i gliny. Czy cztery lata później zobaczy ukończone dzieło?

 

 

Tomek i przyjaciele
(Thomas & Friends)
Od niedzieli 1 listopada, godz. 09:00
Sezon 11 (26 odcinków)

W listopadzie Tomek oraz jego przyjaciele będą
w CBeebies prawdziwymi gwiazdami. Na antenie kanału planowana jest premiera 11. serii przygód przyjaciół z wyspy Sodor, a w dni świąteczne 1, 2 oraz 11 listopada emitowane będą odcinki specjalne. To prawdziwa gratka dla fanów.

W odcinkach m.in.: Tomek wpada na przyjęcie oblepiony klejącym toffi, Gabryś i Henio chcą się przekonać, który z nich jest silniejszy, a Pan Handel martwi się, gdy coś w nim zaczyna gruchotać.
Gdyby tego było mało, od 2 listopada w dni powszednie o godzinie 16:00 emitowane będą odcinki 11. serii przygód mieszkańców Sodor. A w nich m.in.: Gabryś przewozi niewłaściwego pasażera; Tomek zabiera łódkę burmistrza na przyjęcie; ciężarówka Madzia przewozi Damiana, gdyż śnieg zasypał tory, a Tomek spotyka Strasznego Hektora.

Zagadkoboty
(Spot Bots)
Od wtorku 3 listopada, godz. 18:15
Sezon 1 (26 odcinków)

Zabawny i pełen ciekawostek program prowadzony przez przyjazne roboty, które przygotowały dla dzieci wiele gier oraz zagadek. Dzięki tym aktywnościom przedszkolaki ćwiczą uwagę, koncentrację, spostrzegawczość oraz rozwijają umiejętności poznawcze.

Każdy z odcinków rozpoczyna się rozgrzewką, a dzieci mają za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące obejrzanego wcześniej filmu. Każdy może wziąć udział w zabawie.

Andy i zwierzęta świata
(Andy’s Wild Adventures)
Od soboty 7 listopada, godz. 13:40
Sezon 1 (40 odcinków)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak miło jest wypić sobie popołudniową herbatkę z pawianem lub zjechać na brzuchu z pingwinem? Andy Day zabiera dzieci w podróż do świata przyrody, by mogły same się o tym przekonać. A przy okazji poznać zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Andy, pracujący w parku zoologicznym jako opiekun zwierząt, oraz towarzysząca mu Kicia wybierają się na zwariowane wyprawy do egzotycznych zakątków świata – od dżungli Borneo po australijskie bezdroża.

Program powstał dzięki połączeniu fragmentów programów przyrodniczych BBC oraz animacji komputerowej.

Tosia i Tymek
(Topsy and Tim)
Od wtorku 3 listopada, godz. 08:45
Sezon 1 (60 odcinków)

Serial bazuje na serii książek dla dzieci autorstwa Jean i Garetha Adamsonów. Bohaterami są pięcioletnie bliźnięta, Tosia i Tymek, przeżywające typowe blaski i cienie codziennego życia rodzinnego.

W pierwszej serii bliźniaki pomagają tacie myć samochód, opiekują się świnką morską przyjaciela, bawią się w chowanego i wycinają z kartonu swoje podobizny naturalnej wielkości. Pani Fishwick prosi ich, żeby zaopiekowali się pewnym pudełkiem — ale czy dzieci będą w stanie powstrzymać się przed zajrzeniem do środka? Ta urocza i bardzo współczesna seria, która na pewno spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym, ma także walory edukacyjne.

W każdym odcinku zobaczymy historyjkę z życia rodzinnego i wydarzenia niosące duży ładunek emocjonalny, takie jak przeprowadzka czy rozpoczęcie nauki w nowej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *