W listopadzie Crime+Investigation Polsat zaprezentuje nowy sezon programu “Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni”. Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny prowadzący programu „Magazyn kryminalny 997” spotyka się w nim z czołowymi polskimi pisarzami kryminalnymi: Igorem Brejdygantem, Wojciechem Chmielarzem, Maxem Czornyjem, Martą Guzowską, Małgorzatą i Michałem Kużmińskim, Joanną Opiat-Bojarską i Katarzyną Puzyńską, którzy wystąpili w najnowszym sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni” i porozmawia z nimi o niezwykłych sprawach, jakimi zajęli się w programie i kulisach pracy nad historiami, które wydarzyły się naprawdę. Od 13 listopada zapraszamy na program “Dzieci, które widzą więcej”, niezwykłą kontynuację serii “Dzieci nie z tej ziemi”, która powstała dziesięć lat temu i ukazywała życie grupy dzieci o paranormalnych zdolnościach. Dla nich i ich rodzin było to przełomowe wydarzenie. Dzisiaj chcą pomóc kolejnemu pokoleniu dzieci, które nie radzą sobie ze swoimi nadnaturalnymi mocami.
FAJBUSIEWICZ: ROZMOWY O ZBRODNI
Piątki o 22:30 od 8 listopada
Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny prowadzący „Magazyn kryminalny 997” powraca w nowy sezonie programu publicystycznego telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce: Igorem Brejdygantem, Wojciechem Chmielarzem, Maxem Czornyjem, Martą Guzowską, Małgorzatą i Michałem Kużmińskim, Joanną Opiat-Bojarską i Katarzyną Puzyńską, którzy wystąpili w najnowszym sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni”.
Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o zbrodniach – tych popełnianych w rzeczywistości, którymi od lat zajmuje się Fajbusiewicz, jak również tych, które rozgrywają się wyłącznie w głowach pisarzy i na łamach kryminałów przez nich pisanych. Wśród spraw poruszanych przez pisarzy znalazły się między innymi historia wampira ze Stefanowic, który mordował starsze kobiety, sprawa rytualnego mordu w bunkrze w Halembie oraz historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach, od momentu gdy wyruszył w samotny rejs. Michał Fajbusiewicz z wrodzoną sobie dociekliwością pyta, jak twórcy fikcyjnych zbrodni przeżyli zetknięcie z prawdziwymi sprawami i rozmowy ze świadkami oraz bliskimi ofiar opisywanych przez siebie zbrodni.
DZIECI, KTÓRE WIDZĄ WIĘCEJ
Psychic kids: The Next Generation
Środy o 22:00 od 13 listopada
Dziesięć lat temu powstał niezwykły serial “Dzieci nie z tej ziemi” dokumentujący grupy dzieci o paranormalnych zdolnościach. Dla nich i ich rodzin było to przełomowe wydarzenie. Po raz pierwszy mieli szansę zerwać z poczuciem wyalienowania i stać się członkami nietypowej mikrospołeczności. Dzisiaj są młodymi ludźmi i chcą pomóc kolejnemu pokoleniu dzieci, które nie radzą sobie ze swoimi nadnaturalnymi mocami. Wśród nich spotkamy 24-letnią Peri Zarellę, która uważa, że “Dzieci nie z tej ziemi” odmienili jej życie. Peri ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Columbia, nadal doskonali swoje zdolności i pomaga jasnowidzącym dzieciom zapanować nad ich darem.
Dwudziestoletnia Amy Wise jest studentką trzeciego roku neurobiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Po udziale w serialu wiele lat poświęciła na naukową analizę swoich zdolności. Dziś, pod okiem doświadczonej trenerki i terapeutki Susan Grau, ci już dorośli jasnowidze zostaną skojarzeni z dziećmi o podobnym darze. Susan specjalizuje się w pracy z ludźmi o paranormalnych zdolnościach pomagając zarówno im jak i ich bliskim zrozumieć je i nauczyć się z nimi żyć.
Motyw zatrutego jabłka podanego niewinnej królewnie przez złą macochę odnaleźć można nie tylko w bajkach dla dzieci. Trucizna jest orężem stosowanym od wieków. Czasem w rozpaczliwym akcie obrony, częściej jednak by dać upust złym emocjom. Nieszczęśnicy gnębieni uczuciami zazdrości, chciwości czy pragnieniem zemsty nierzadko stosują właśnie tę metodę. Szczególnie upodobały ją sobie kobiety, choć nie brak mężczyzn traktujących truciznę jako skuteczne narzędzie pozbywania się wrogów.
„Toksyczne związki” opowiedzą o historycznych i naukowych aspektach trucizny jako narzędzia zbrodni we współczesnych sprawach kryminalnych, w których pozbawieni skrupułów bohaterowie pałają żądzą mordu.