Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSport w TV

Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski dołączają do Canal+ Sport

Dziennikarze sportowi Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski dołączają do redakcji sportowej CANAL+. Od sierpnia 2021 roku będą komentować spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz lig zagranicznych.

 

Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski to jedni z najbardziej popularnych dziennikarzy sportowych w Polsce. Bardzo cieszymy się, że dołączają do naszej redakcji. Szczególnie liczymy na ich kreatywność, którą niejednokrotnie już pokazywali. Jestem przekonany, że obaj będą mocnymi punktami naszej redakcji i pozwolą nam trafić do nowych, młodszych widzów.powiedział Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+.

Łukasz Wiśniowski był w przeszłości dziennikarzem w telewizji Orange Sport. Dużą popularność zapewniła mu współpraca z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, gdzie na kanale Łączy nas Piłka przybliżał kibicom reprezentacji kulisy związane z meczami kadry. Od 2018 roku związany był z telewizją Eleven Sports, w której komentował spotkania LaLiga Santander.

Pamiętam, że jako nastolatek wymykałem się z domu by razem z wujkiem, oglądać mecze Ekstraklasy i lig zagranicznych w CANAL+. Po cichu liczyłem, że stanę się kiedyś częścią tego świata. Dziś, po ponad 12 latach pracy w wymarzonym zawodzie dołączam do redakcji CANAL+ i nie ukrywam, że to spora satysfakcja. „Jeszcze młodzi, a już całkiem doświadczeni” – brzmi jak idealny wpis do CV, ale właśnie w takim momencie swojego zawodowego życia jesteśmy. Cieszę się, że będziemy je mogli kontynuować wspólnie z redakcją CANAL+. stwierdził Łukasz Wiśniowski.

Dla Jakuba Polkowskiego transfer do CANAL+ jest powrotem do redakcji po ponad siedmiu latach. Dziennikarz publikował swoje treści również w Futbol News, Weszło oraz Kopalni. Od 2013 roku, tak jak Łukasz Wiśniowski, związany był z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, w którym opiekował się medialnie młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Współpracował również z telewizją Polsat oraz portalem newonce.sport.

Dla mnie powrót do redakcji CANAL+ jest powrotem do domu. Czuję się jak wychowanek klubu, który po kilku wypożyczeniach i zdobyciu niezbędnego doświadczenia, wraca do miejsca, w którym to wszystko się zaczęło. Przez ten czas miałem okazję poznać polską piłkę od podszewki, z różnych perspektyw, co na pewno rozwinęło mnie przede wszystkim w zakresie samego rozumienia gry. W tandemie z Łukaszem, chcemy wnieść do redakcji nową energię, dużą porcję kreatywności i podnieść jeszcze poziom dyskusji o piłce. Dla nas to ekscytujące wyzwanie i jesteśmy przekonani, że trafiliśmy w najlepsze miejsce do tego, aby dalej rozwijać się dziennikarsko i realizować nasze pomysły.dodał Jakub Polkowski

W każdy poniedziałek o 19:00, Łukasz Wiśniowski wraz z Tomaszem Ćwiąkałą będzie gospodarzem programu „Hola LaLiga”. Jakub Polkowski zadebiutuje jako komentator już w piątek, 20 sierpnia o 19:55 przy okazji meczu Real Valladolid – Real Zaragoza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *