MediaZapowiedzi TV

Luty na kanale Nat Geo Wild należy do kotów

W lutym na kanale Nat Geo Wild królować będą lwy, tygrysy, lamparty i pumy. W trakcie „Miesiąca z wielkimi kotami” zadomowią się u nas na dobre. Pokażą nie tylko swoje kły i pazury, ale całą złożoną naturę. Może się okazać, że niektóre zwyczaje dzikich kotów nie tylko nas zadziwią, ale wprawią w zachwyt i podziw. Za sprawą zafascynowanego lwami badacza i biologa – Alexa Braczkowskiego – będziemy podglądać z bardzo bliska stado lwów, które większość czasu spędza na drzewach. Zobaczymy też, jakie zwyczaje i umiejętności mają tygrysy, lamparty oraz pumy.

MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI

Premiery w każdą niedzielę od 3 lutego od godz. 22:00

Wspaniali łowcy, bezwzględni zabójcy – nie ma na naszej planecie skuteczniejszych drapieżników niż wielkie koty. Lwy, tygrysy, gepardy, jaguary i inne dzikie koty, opanowały niegdyś cały świat. Dziś te majestatyczne stworzenia są jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków. Podczas „Miesiąca z wielkimi kotami” kanał Nat Geo Wild przedstawi je z bliska i pokaże, jak ważne są dla naszego współczesnego świata.

TYDZIEŃ LWA

Przez cały tydzień od niedzieli 3 lutego do soboty 9 lutego

Lew to prawdziwy król wśród dzikich kotów. Jego dostojny wygląd i okazała postura sieją postrach na afrykańskich równinach. Jako jedyni przedstawiciele dzikich kotów, lwy łączą się w stada o hierarchicznej strukturze. Przez cały tydzień na kanale Nat Geo Wild będziemy mogli poznawać zwyczaje i upodobania tych fascynujących zwierząt.

NARODZINY LWIEGO STADA

Birth Of A Pride

Premiera w niedzielę 3 lutego o godz. 22:00

(1×60 min)

Polowania na lwy w Botswanie doprowadziły niemalże do wyginięcia tego gatunku zwierząt. Niech o skali problemu świadczy fakt, że jedynymi ocalałymi z rąk ludzi były dwie lwice – matka i córka. Gatunek nie miałby szans na przetrwanie, gdyby wkrótce do Botswany nie przybyli dwaj samce z Namibii. Ich spotkanie stało się zalążkiem nowego stada, a dzięki podjętym działaniom ochronnym udało się zwiększyć populację lwów w północnej części Botswany z dwóch do blisko stu. Dokument „Narodziny lwiego stada” pokaże niezwykłą historię o ocaleniu gatunku. Będziemy podążać za młodymi lwiątkami, poznającymi świat, uczącymi się polowań, nawiązywania więzi i przetrwania w tym nieprzyjaznym, dzikim środowisku.

LWY W KORONACH DRZEW

Tree Climbing Lions

Premiera w niedzielę 3 lutego o godz. 23:00

(1×60 min)

Życiową i zawodową pasją Alexandra Braczkowskiego, biologa polskiego pochodzenia, jest obserwacja i badanie dzikich afrykańskich kotów. Zadanie, które otrzymał do wykonania w Ugandzie miało polegać na policzeniu zamieszkujących tu lwów i obserwacji ich niecodziennych zachowań. Przez pół roku przyglądał się z bliska i filmował stado lwów, mieszkających na drzewach. Podczas swojej podróży przyglądał się samicom wychowującym młode w ich pierwszych miesiącach życia i obserwował zagrożenia, jakie stanowią dla tych zwierząt ludzie. Ekspedycja okazała się dla niego bardzo trudnym osobistym przeżyciem, ponieważ stado stało się celem zamieszkujących ten region ludzi. To doświadczenie skierowało działania Alexa Braczkowskiego na nowe tory. Badacz już nie tylko obserwuje i uwiecznia na filmach i fotografiach zagrożone wyginięciem gatunki, ale również aktywnie angażuje się w ich ochronę.

TYDZIEŃ LAMPARTA

Przez cały tydzień od niedzieli 10 lutego do soboty 16 lutego

Choć nie są najszybsze spośród afrykańskich zwierząt, ich sprawność jest imponująca. Potrafią skoczyć 6 metrów w dal i 3 metry wzwyż. O kim mowa? To lamparty. Poznajcie ich niezwykłe umiejętności podczas „Tygodnia lamparta” przygotowanego przez kanał Nat Geo Wild.

KRÓLESTWO LAMPARTÓW

Leopard Kingdom

Premiera w niedzielę 10 lutego o godz. 22:00

(1×60 min)

Lamparcica Karula przez ponad dziesięć lat panowała nad południowoafrykańskim Sabi Sand. W tym czasie musiała zmierzyć się z suszą, głodem i atakami na swoje terytorium. Doczekała się sześciorga dzieci i pięciorga wnucząt. Teraz będziemy świadkami walki o władzę nad tym terytorium, którą prowadzić będą trzy jej najstarsze córki Thandi, Shadow i Xongile. Zwyciężczyni zostanie królową. Ten zdawać by się mogło prosty plan wkrótce zaburza pojawienie się intruza, który postanawia wkroczyć do gry o władzę. Czy w obliczu zewnętrznego gracza siostry zjednoczą siły w walce z nim?

ZEMSTA LAMPARTA

Leopards Huntress

Premiera w niedzielę 3 lutego o godz. 23:00

(1×60 min)

Lamparcica Malika dostała okrutną lekcję życia. Podczas walki z samcem zginęło jej młode. Teraz po tej dotkliwej stracie stara się wrócić do swojego dotychczasowego życia. By przetrwać, będzie musiała stawić czoła wielu niebezpiecznym wrogom. Jej życie uzależnione będzie od krwawych polowań i brutalnych starć z innymi zwierzętami. Wyjście cało z opresji będzie wymagało od niej nie lada sprytu. Czy po śmierci potomka uda się jej odzyskać dawną formę?

TYDZIEŃ TYGRYSA

Przez cały tydzień od niedzieli 17 lutego do soboty 23 lutego

Choć wydawać by się mogło, że przedstawiciele tego gatunku wyglądają tak samo, nie ma dwóch tygrysów o takim samym umaszczeniu. Czego jeszcze nie wiecie o tych zwierzętach? Przekonajcie się podczas „Tygodnia tygrysa” na kanale Nat Geo Wild.

TYGRYSIA MATKA

Clash Of Tigers

Premiera w niedzielę 17 lutego o godz. 22:00

(1×60 min)

Tygrysia matka” to fascynująca historia walki o władzę. Jest niezwykła z kilku powodów – będzie toczyć się między zwierzętami z tej samej „rodziny”, a bój prowadzić będą przedstawicielki rodu. W szranki staną matka oraz dwie córki – żądne krwi tygrysice bengalskie. Postawiły przed sobą konkretne wyzwanie – pokonać matkę, a następnie zgładzić siostrę.   O tym, że walka będzie zacięta, świadczyć może pochodzenie kocic. Są one potomkiniami Machli, znanej jako Królowa Ranthambore i najsłynniejsza tygrysica świata. Jej charakterystyczne umaszczenie na policzku uczyniło ją łatwo rozpoznawalną. Była tak sławna, że jej wizerunek wymalowany został na ścianach stacji kolejowej w Indiach. Żyła dłużej niż większość tygrysów, potrafiła upolować krokodyla 2 razy większego od siebie i obronić swoje terytorium przed samcami. Która z samic odziedziczy jej terytorium?

TYDZIEŃ PUMY

Od niedzieli 23 lutego do czwartku 28 lutego

Jest piątym pod względem wielkości zwierzęciem kotowatym. Samce tego gatunku mogą ważyć nawet 100 kilogramów, a samice najwyżej pięćdziesiąt. Choć w systematyce biologicznej są przedstawicielami małych kotów, potrafią pokazać pazury. Poznajcie z nami fascynujące pumy.

CZŁOWIEK KONTRA PUMA

Man Vs Puma

Premiera w niedzielę 24 lutego o godz. 22:00

(1×60 min)

Zajmujący się badaniem dzikich kotów Boone Smith przeniesie nas w świat pum, zamieszkujących Patagonię. To niezwykły teren, na którym ludzie mogą obserwować te zwierzęta z bardzo bliska. Pumy dzielą teren Patagonii między innymi z pingwinami. I choć wydawać by się mogło, że nieloty nie są dla kotów interesującym łupem, rzeczywistość może nas zaskoczyć. Pumy na polowaniu sieją postrach nie tylko wśród zwierząt – kiedy Boone Smith stanie z nimi twarzą w twarz, zrobi się naprawdę niebezpiecznie.

NIEZWYKŁE MATKI WIELKICH KOTÓW

Regime Of The Queen

Premiera w niedzielę 24 lutego o godz. 23:00

(1×60 min)

Choć to lwa tytułuje się „królem zwierząt”, w stadzie rządzą lwice. Ważące 135 kilogramów przedstawicielki tego gatunku dbają o swoich najbliższych, bezwzględnie walczą o pożywienie i terytorium. Lwice nie dopuszczą, by cokolwiek zagroziło „domowemu” porządkowi. By dopiąć swego, tworzą sojusze i bezwzględnie eliminują wrogów. Poznajcie z bliska, jak wygląda rodzinne życie wielkich kotów.

ZABÓJCZE KRÓLESTWO AFRYKI

Africa’s Deadly Kingdom

Premiery w soboty od 2 lutego o godz. 21:00

(3×60 min)

Afryka jest dla zwierząt wrogim i bezlitosnym miejscem do życia. Muszą tu ciągle stawiać czoła ogromnym wyzwaniom, takim jak na przykład susza czy głód. Seria „Zabójcze królestwo Afryki” pokaże z bliska skomplikowane życie najbardziej niezwykłych gatunków afrykańskich zwierząt i ich niekończące się walki o przetrwanie.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *