Prasa - Ksiązka

Maria Peszek laureatką nagrody “słoWO” tygodnika “Wysokie Obcasy”

W najbliższą sobotę, 11 listopada br. po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda tygodnika “Wysokie Obcasy” “słoWO”. Redakcja zdecydowała się wyróżniać ludzi świata muzyki (autorów tekstów), którzy tworzą piosenki mądre, zaangażowane, poruszające i zapadające w pamięć, i nagradzać za “słowa, które w nas grają”

 

W 2017 roku laureatką nagrody „słoWO” zostanie Maria Peszek- wokalistka i aktorka, jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny alternatywnej.

Nagroda zostanie wręczona podczas debaty „Wysokich Obcasów” na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24 w Pałacu Kultury i Nauki. Gośćmi dyskusji  o wartości słów w muzyce i sile ich przekazu będą :  Natalia Przybysz (muzyk), Maria Peszek (muzyk, aktorka) i Mirosław Pęczak (kulturoznawca, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny nauk humanistycznych, dziennikarz). Dyskusję poprowadzi dziennikarka „Wysokich Obcasów” Anna Dudek.

Tematy, które będą poruszone podczas dyskusji:

– Co było pierwsze słowo czy muzyka?,

– „Muzyka zaczyna się tam, gdzie kończą się słowa”? – ile prawdy jest w słowach francuskiego kompozytora Claude’a Debussy’ego?,

– Fenomen literackiej Nagroda Nobla dla Boba Dylana, czyli formy poetyckiej ekspresji w muzyce. Porozmawiamy o mistrzach, wirtuozach, zaklinaczach  słów – Wojciech Młynarski, Jacek Kaczmarski. – – Tworzyć a odtwarzać – czy artysta powinien sam pisać teksty do swoich utworów?,

– Maria Peszek, Natalia Przybysz autorski przepis na mądrą i dobrą piosenkę – czyli jak tworzą zaproszone  artystki?

Debata „Wysokich Obcasów” odbędzie się w sobotę, 11 listopada o godz. 17:15 w Pałacu Kultury i Nauki. Wstęp jest wolny. Szczegóły na: targicojestgrane.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *