PolecaneTVP

Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z nowymi możliwościami odbioru dźwięku

Na tę imprezę czeka cały piłkarski świat – już w piątek, 14 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska, jedyny oficjalny nadawca EURO 2024, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2 z dźwiękiem w najnowszej technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.

 

Widzowie będą mieli możliwość wyboru w telewizorach dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie – bez dźwięku komentatora, komentarza TVP lub oryginalnego komentarza w jęz. angielskim Euro 2024. Dodatkowo będzie możliwa regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu.

Możliwości te będą dostępne w telewizorach, obsługujących kodowanie dźwięku AC-4, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 8 grudnia 2020 r.

Od 13 czerwca nastąpi zmiana standardu nadawania dźwięku 5.1 w TVP1 i TVP2 w cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2. Zamiast kodowania E-AC3 będzie stosowane kodowanie AC-4. Nadawanie dźwięku podstawowego w stereo pozostanie bez zmian.

Udostępnienie widzom kodowania AC-4 przez operatorów kablowych i satelitarnych będzie uzależnione od ich uwarunkowań technicznych.

foto, źródło. TVP

Jeden komentarz do “Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z nowymi możliwościami odbioru dźwięku

  • w wielu telewizorach jest problem z tym nowym dźwiękiem. wróćcie do dawnego standardu. następnym razem rozeznajcie się w sytuacji PRZED wprowadzeniem zmian.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *