Sport w TVTVP

Mecze Rakowa i Legii w europejskich pucharach w TVP Sport

Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji wszystkich spotkań Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa rozgrywanych w fazach grupowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. To wielki sukces TVP! W poprzednich latach udawało się nabyć prawa tylko do meczów domowych polskich klubów w europejskich pucharach – w tym sezonie, po raz pierwszy od lat widzowie TVP będą mogli obejrzeć także spotkania wyjazdowe.

 

Transmisje z meczów Rakowa i Legii kibice będą mogli śledzić w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport. Dodatkowo Telewizja Polska ma możliwość pokazania trzech powtórek z każdego meczu, umowa zawiera też prawa do wykorzystania fragmentów spotkań w mediach społecznościowych.

Po raz pierwszy od sezonu 2015/16, kiedy to Legia Warszawa i Lech Poznań występowały w Lidze Europy – dwie polskie drużyny awansowały do fazy grupowej europejskich pucharów w piłce nożnej. Raków Częstochowa i Legia Warszawa to obecnie najlepsze polskie kluby (mistrz i wicemistrz Polski z sezonu 2022/2023). Wcześniejsze mecze obu drużyn, rozgrywane w eliminacjach do Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy również były transmitowane przez TVP i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Decydujący o awansie do fazy grupowej mecz Legii Warszawa (31 sierpnia z FC Midtjylland) obejrzało aż 1 mln 35 tys. widzów (średnia; udziały 11,5 proc.), a w szczytowym momencie oglądalności (peak) – aż 1 mln 360 tys. Jeśli chodzi o Raków Częstochowa – największą widownię miało spotkanie II rundy eliminacji Ligi Mistrzów (26 lipca z Karabachem Agdam): 868 tys. (prawie 8 proc.) a peak – aż 1 mln 84 tys.

Średnia oglądalność meczów eliminacyjnych Legii Warszawa (6 spotkań) oraz Rakowa Częstochowa (8 spotkań) wyniosła ok 700 tys. widzów (przy blisko 7% udziale w rynku).

Mecze Rakowa Częstochowa w Lidze Europy:

21 września o godz. 21:00 – Atalanta Bergamo – Raków Częstochowa

5 października o godz. 18:45 – Raków Częstochowa – Sturm Graz

26 października o godz. 18:45 – Raków Częstochowa – Sporting Lizbona

9 listopada o godz. 21:00 – Sporting Lizbona – Raków Częstochowa

30 listopada o godz. 18:45 – Sturm Graz – Raków Częstochowa

14 grudnia o godz. 21:00 – Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo

Mecze Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy

21 września o godz. 18:45 – Legia Warszawa – Aston Villa

5 października o godz. 21:00 – AZ Alkmaar – Legia Warszawa

26 października o godz. 21:00 – HSK Zrinjski – Legia Warszawa

9 listopada o godz. 18:45 – Legia Warszawa – HSK Zrinjski

30 listopada o godz. 21:00 – Aston Villa – Legia Warszawa

14 grudnia o godz. 18:45 – Legia Warszawa – AZ Alkmaar

FOTO. TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *