Prasa - Ksiązka

"Ale miłość. 18 słynnych par" – specjalne wydanie tygodnika "Ale Historia"

Już jutro – we wtorek, 29 sierpnia na rynku pojawi się specjalne wydanie tygodnika “Ale Historia”, w którym czytelnicy znajdą historie miłosne 18 najsłynniejszych par w historii świata.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Ich miłość przekraczała granice, wpływała na bieg dziejów, idee polityczne czy religijne, wywoływała wojny –  w wydaniu redakcja przedstawia miłosne perypetie m.in. Marysieńki i Sobieskiego, Roksolany i Sulejemana Wspaniałego, Maryli Wereszczkówny i Adama Mickiewicza, Lenina i Nadieżdy Krupskiej.

– Bohaterami naszych historii są pary, które tworzyli ludzie znani – władcy i władczynie, wodzowie i arystokratki, wybitni artyści, poetki, pisarze i filozofowie. W tej mozaice uczuć, postaw i namiętności, tak różnych, można jednak odnaleźć wspólny mianownik, rzecz dla związku dwojga ludzi najważniejszą – nasi bohaterowie niewątpliwie chcieli ze sobą być. Choć nie zawsze było to łatwe – mówi Mirosław Maciorowski, redaktor naczelny „Ale Historii”.
Wydanie ukaże się w cenie 11,99 zł, w objętości 124 stron. Będzie je wspierać autopromocja przygotowana przez Dział marketingu „Gazety Wyborczej”.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *