Sport w TVViaplay

Mistrz F1® jedzie po kolejny rekord! Grand Prix™ USA już w ten weekend na Viaplay

Czas na kolejną odsłonę FIA Formula One World Championship 2023! Najbliższa runda najszybszej serii wyścigowej świata odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. W klasyfikacji kierowców zdecydowanie prowadzi Max Verstappen, który przed dwoma tygodniami w Katarze zapewnił sobie trzeci z rzędu mistrzowski tytuł. Dzięki znakomitej formie Holendra i dobrym wynikom jego partnera z zespołu, Meksykanina Sergio Pereza, ekipa Red Bulla już odniosła triumf w klasyfikacji konstruktorów.

 

Do końca tegorocznej kampanii F1 pozostało pięć wyścigów, a kibice zastanawiają się czy Verstappenowi uda się pobić rekord piętnastu wygranych w jednym sezonie? Holender triumfował już czternaście razy i jest na jak najlepszej drodze aby poprawić swój własny, rekordowy wynik sprzed roku. Czy wyrówna go w ten weekend na torze Circuit of the Americas?

Za komentarz podczas sprintu (niedziela, godz. 00:00) oraz wyścigu o Grand Prix™ USA (niedziela, godz. 21:00) odpowiadać będą Michał Gąsiorowski i Bartosz Budnik. O najnowszych doniesieniach z Teksasu informować będzie Mikołaj Sokół. Wszystkie wyścigi Formuły 1 w sezonie 2023 do obejrzenia tylko na Viaplay!

Za plecami mistrza

Grand Prix Stanów Zjednoczonych odbędzie się na torze Circuit of the Americas, położonym w Austin w Teksasie. To stosunkowo nowy obiekt, oddany do użytku w 2012 roku. Na przestrzeni dekady najszybsi kierowcy świata rywalizowali na nim dziewięciokrotnie, aż pięć razy ze zwycięstwa cieszył się Lewis Hamilton. Po raz ostatni Formuła 1 zawitała do Austin w roku 2021, a z końcowego triumfu cieszył się wtedy nie kto inny, jak Verstappen.

Holender chce powtórzyć ten sukces już w niedzielę i z pewnością ma na to duże szanse. Tuż za plecami mistrza toczy się zacięta walka o drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców. W przekroju całego sezonu lidera starali się gonić wspomniany Sergio Perez oraz dwaj byli mistrzowie i legendy F1 – Fernando Alonso (Aston Martin) i Lewis Hamilton (Mercedes). To najprawdopodobniej właśnie ta trójka rozstrzygnie między sobą kwestię tego, kto ostatecznie zakończy sezon poza podium. Czy będą w stanie zagrozić Verstappenowi w Teksasie? Odpowiedź już w ten weekend tylko na Viaplay.

Dominacja Czerwonych Byków

Przewaga Red Bulla nad resztą stawki nie podlega nawet najmniejszym dyskusjom. Zespół z Milton Keynes, obecnie z 657 punktami na koncie, już w pierwszej połowie sezonu zdeklasował rywali. Drugi w zestawieniu Mercedes uzbierał bowiem ponad dwukrotnie mniej oczek, bo „tylko” 326, trzecie Ferrari ma ich 298, czwarty Aston Martin 230, a piąty McLaren 219.

W klasyfikacji kierowców F1® przewaga Maxa Verstappena powiększa się z każdym kolejnym triumfem mistrza. Holender zgromadził jak dotąd 433 punkty, drugi Perez ma ich 224. Trzeci w stawce Lewis Hamilton uzbierał 194 oczka, a czwarty Fernando Alonso 183.

Zespół F1® Viaplay Polska zaprasza!

Użytkownicy Viaplay w Polsce mają dostęp do niezwykle obszernych i przygotowanych z najwyższą starannością relacji z wyścigów F1® – z najnowocześniejszą produkcją studyjną, reportażami z torów, analizami oraz komentarzami najlepszych specjalistów od tematyki Formuły 1 i sportów motorowych. Ponadto podczas wyścigów subskrybenci platformy mają do wyboru również cztery inne, dodatkowe streamy: track positioning, onboard, timing oraz pitlane.

Za komentarz podczas sobotniego sprintu oraz niedzielnego wyścigu o Grand Prix™ USA odpowiadać będą Michał Gąsiorowski i Bartosz Budnik. O najnowszych doniesieniach z toru w Austin informować będzie Mikołaj Sokół.

Studio poprowadzi Aldona Marciniak, a jej gośćmi będą najlepsi dziennikarze i eksperci sportów motorowych w Polsce: m.in. Maciej Jermakow, Bartosz Pokrzywiński, Jan Olejniczak oraz Marcin Budkowski – były dyrektor wykonawczy zespołu Alpine F1 i Patryk Sokołowski – były inżynier aerodynamiki w zespołach F1® (m.in. McLaren Racing i Scuderia Ferrari).

Magazyn F1 i międzynarodowa ekipa Viaplay

O najbardziej emocjonujących pojedynkach, kontrowersjach, oczarowaniach, rozczarowaniach i technicznych innowacjach nasi eksperci oraz zaproszeni goście dyskutować będą w Magazynie F1, podsumowującym wydarzenia każdego Grand Prix™. Na najnowsze wydanie magazynu zapraszamy w poniedziałek, 23 października, o godz. 17:30. Wydarzenia oraz wyniki Grand Prix™ USA analizować będą: Michał Gąsiorowski, Maciej Jermakow, Jan Olejniczak i Robert Smoczyński.

Zespół dziennikarski F1® w Viaplay to nie tylko redakcja w Polsce, ale również znakomici dziennikarze i eksperci z innych krajów, w których platforma udostępnia zmagania najlepszych kierowców na świecie. W tym gronie znajdują się m.in. legendarni kierowcy F1®: Brytyjczyk David Coulthard, Finowie Mika Häkkinen i Heikki Kovalainen oraz Duńczyk Tom Kristensen. Treści tworzone przez reporterów i ekspertów Viaplay z innych krajów, w tym ich analizy eksperckie i wywiady z kierowcami Formula 1®, również są dostępne dla widzów platformy w Polsce.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM TRANSMISJI SPORTOWYCH NA VIAPLAY DOSTĘPNY JEST TUTAJ

foto. materiał prasowy Viaplay Sport Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *