MediaTVPZapowiedzi TV

Mistrz Mowy Polskiej dla TVP Polonia

Rada Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej przyznała TVP Polonia, kierowanej przez Magdalenę Tadeusiak-Mikołajczak, specjalne wyróżnienie za krzewienie języka polskiego w kraju i poza jego granicami, za pielęgnowanie i dbałość o dobre wzorce nie tylko językowe.

“Mistrz Mowy Polskiej” to bezprecedensowy, ogólnopolski program promocyjny o charakterze społecznym i edukacyjnym, którego celem jest propagowanie najlepszych wzorów językowych, poprzez mobilizację instytucji, osób i środowisk opiniotwórczych.

Jednym z najważniejszych zadań TVP Polonia jest podtrzymywanie polskiej tożsamości – w tym upowszechnianie języka ojczystego. Antena od lat angażuje kolejne pokolenia Polaków – w kraju i za granicą – w dbałość o wspólne dobro narodowe, jakim jest język polski poprzez takie produkcje własne jak m.in.: „Słownik polsko@polski – talk-show prof. Jana Miodka”, „Polska z Miodkiem”, czy audycje dla dzieci – „Baw się słowami”.

Uroczystość wręczenia Honorowego Dyplomu w dowód najwyższego uznania odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Imprezę poprowadzi Paweł Sztompke.

Gala Finałowa XVII edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej odbędzie się w poniedziałek, 25 września o godz. 18.00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *