MediaZapowiedzi TV

Mistrzowie zbrodni – cykl filmowy w marcu na AMC

W marcu kanał AMC zaprasza do intrygującego świata przestępstw, gdzie niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a katastrofa wisi na włosku. W cyklu „Mistrzowie zbrodni” pojawią się następujące produkcje: film sensacyjny „Jak to się robi w Chicago” – historia szeryfa małego miasteczka, który dołącza do mafii, by pomścić syna swojego przyjaciela; „Czerwona gorączka”, czyli pościg duetu policjantów za rosyjskim gangsterem; dramat „Margines życia” – opowieść o dilerze narkotykowym, w którego życiu następuje przełom, gdy spotyka swoją dawną miłość; „Punkt zapalny” – produkcja przedstawiająca losy agenta specjalnego planującego zemstę na mordercy swojego wspólnika, oraz „Czerwony smok” – obraz byłego policjanta wykorzystującego swoje nieszablonowe psychologiczne umiejętności do tropienia psychopatów. Pierwszy film z cyklu „Mistrzowie zbrodni” pojawi się na kanale AMC już 2 marca o 22:00.

 

JAK TO SIĘ ROBI W CHICAGO (1986)
sobota, 2 marca o 22:00

Zwolniony niedawno z FBI Mark Kaminsky kontaktuje się ze swoim dawnym szefem, Harrym Shannonem, którego syn padł ofiarą morderstwa. Zdeterminowany by znaleźć sprawcę, Shannon prosi o pomoc Kaminsky’ego i oferuje mu ponowne zatrudnienie, jeśli ten znajdzie mordercę. Mark przyjmuje nową tożsamość i przenosi się do Chicago, gdzie próbuje wkraść się w łaski lokalnego podziemia. Aby odnieść sukces, musi zostać zaakceptowany przez gangsterów…

Tytuł: Jak to się robi w Chicago (Raw Deal)
Reżyseria: John Irvin
Występują: Arnold Schwarzenegger, Kathryn Harrold, Sam Wanamaker

CZERWONA GORĄCZKA (1988)
sobota, 9 marca o 22:00

Handlarz narkotyków Viktor Rostavili zabija przyjaciela kapitana Ivana Danko, a następnie ucieka z Moskwy do Stanów Zjednoczonych. Tam rozpoczyna nowe operacje przemytnicze i podczas policyjnej obławy zabija partnera sierżanta Arta Ridzika. Kapitan Danko zostaje wysłany do Chicago, aby aresztować Viktora i sprowadzić go z powrotem do Związku Radzieckiego. W tym celu musi współpracować z Ridzikiem. Mężczyźni mają różne metody działania – Ridzik jest wesoły i przebiegły, a Danko zimny, bezwzględny i pełen agresji. Mimo dzielących ich różnic obaj policjanci tworzą zgrany duet i mają osobiste powody, by wyeliminować radzieckiego gangstera. Rozpoczynają niestrudzony pościg za Rostavilim, który postanowił zamienić Chicago w pole bitwy.

Tytuł: Czerwona gorączka (Red Heat)
Reżyseria: Walter Hill
Występują: Arnold Schwarzenegger, Jim Belushi, Peter Boyle

MARGINES ŻYCIA (1992)
sobota, 16 marca o 22:00

John LeTour jest 40-letnim samotnikiem spędzającym swój czas w Nowym Jorku. Nie chce żadnych zobowiązań, a na życie zarabia handlując narkotykami. Ale jego czas wydaje się dobiegać końca. Policja bacznie obserwuje mężczyznę, jego klienci stają się coraz bardziej zdesperowani, a kultura narkotykowa odchodzi w zapomnienie. Nadszedł czas, aby zmienił swoje życie. John LeTour wkracza na trudną ścieżkę, na której czeka go przeznaczenie, niebezpieczeństwo, a może nawet śmierć.

Tytuł: Margines życia (Light Sleeper)
Reżyseria: Paul Schrader
Występują: Willem Dafoe, Susan Sarandon, Dana Delany

PUNKT ZAPALNY (1993)
sobota, 23 marca o 22:00

Zarabianie pieniędzy polega na ich drukowaniu, dlatego każdy chce się przyłączyć do tego procederu. Wykańczając swoich rywali, „biznesmeni” zwracają na siebie uwagę glin. Osaczeni w hotelu przestępcy muszą wybrać między zlikwidowaniem największego rywala, a ocaleniem własnej skóry.

Tytuł: Punkt zapalny (Boiling Point)
Reżyseria: James B. Harris
Występują: Lolita Davidovich, Wesley Snipes, Dennis Hopper i Viggo Mortensen

CZERWONY SMOK (1986)
sobota, 30 marca o 22:00

Trzy lata po odejściu z policji, Will Graham zostaje poproszony przez dawnego kolegę o pomoc w wytropieniu mordercy popełniającego swe zbrodnie podczas pełni księżyca. Przestępca zamordował już dwie rodziny. Obdarzony szóstym zmysłem Graham nigdy nie korzysta z konwencjonalnych sposobów na tropienie psychopatów. Zamiast tego opracował metodę pozwalającą mu na zdobycie zaufania obłąkanych umysłów i skonstruowanie ścieżki, która doprowadza go do mordercy… Jednak jego sposób ma jedną wielką wadę – jest niebezpieczny dla zdrowia psychicznego Willa.

Tytuł: Czerwony smok (Manhunter)
Reżyseria: Michael Mann
Występują: Brian Cox, William Petersen, Kim Greist

foto. AMC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *