Sport w TV

Motowizja patronem Driftingowych Mistrzostw Polski

Driftingowe Mistrzostwa Polski zostały objęte patronatem medialnym Motowizji. Na mocy porozumienia z promotorem mistrzostw, widzowie będą mogli śledzić na antenie stacji relacje ze wszystkich sześciu rund tegorocznego sezonu DMP.

 

Driftingowe Mistrzostwa Polski po raz pierwszy pojawiły się na antenie Motowizji w sezonie 2015. Będzie to czwarty rok, w którym widzowie kanału będą mogli oglądać relacje z krajowych mistrzostw w jednej  z najpopularniejszych form sportu motorowego.

Drift zawsze miał swoje miejsce na antenie Motowizji. Driftingowe Mistrzostwa Polski to nasz wieloletni partner i sprawia nam ogromną radość, że zawody driftingowe na najwyższym krajowym poziomie ponownie zagoszczą na naszej antenie. Szybkie samochody i kierowcy o niezwykłych umiejętnościach – nic dziwnego, że z roku na rok drift staje się coraz bardziej popularny nie tylko w Polsce, ale i na świeciepowiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Tytułu mistrza Polski w klasie PRO bronić będzie Jakub Przygoński, który startuje również w Pucharze Świata FIA w Rajdach Terenowych. (Te zawody również można śledzić można na antenie Motowizji w magazynie Baja Raport). Jego rywalami będą między innymi najlepsi kierowcy minionego sezonu w klasie PRO2 – Kamil Lorenc, Krystian Morawietz i Łukasz Laskowski. Cała trójka otrzymała pod koniec zeszłego roku licencje pozwalające na starty w topowej grupie. W stawce ujrzymy również przedstawicieli STW Center Drift Team – Marka Wartałowicza i Mateusza Fijała w PRO oraz Aleksandrę Fijał w PRO2

KALENDARZ

I runda: 18-19 maja, Autodrom Słomczyn

II runda: 14-15 czerwca, Tor Kielce

III runda: 13-14 lipca, Autodrom Bemowo

IV runda: 19-21 lipca, Autodrom Sosnova (Czechy)

V runda: 17-18 sierpnia, Autodrom Pomorze

VI runda: 28-29 września, Autodrom Słomczyn

Podsumowanie otwierającej sezon 2019 rundy na Autodromie Słomczyn w piątek, 24 maja o godzinie 20:00. Relacje z DMP będzie można oglądać także w serwisie Player.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *