Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Motowizja tygodnia od 1 do 8 sierpnia

Końcówkę lipca na antenie Motowizji spędzimy przede wszystkim na Spa Francorchamps, gdzie pokażemy na żywo rywalizację w europejskiej Formuły Regionalnej, a także jeden z najważniejszych wyścigów świata – 24h Spa. Do tego kolejna runda NASCAR Cup Series na pętli drogowej Indianapolis Motor Speedway, a taże podsumowania rund ERC, WSMP czy Mistrzostw Polski Rallycross.

 

Poniedziałek, 25.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Argentyny 2015 (PREMIERA)

Argentyńskie odcinki specjalne okazały się niezwykle trudne w 2015 roku. Zaledwie pięć załóg w autach WRC uniknęło problemów technicznych, a liczne problemy zawodników Volkswagena i Hyundaia perfekcyjnie wykorzystali kierowców Citroenów DS3 WRC.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

21:55 WRC z Kajetanem Kajetanowiczem: Rajd Estonii (PREMIERA)

Najlepszy polski kierowca rajdowy po wyprawie na Rajd Safari wrócił na kolejną rundę rajdowych mistrzostw świata WRC2 do Europy. Na estońskich szutrach przyszło mu rywalizować z głównymi konkurentami do walki o tytuł w tym z urzędującym mistrzem świata Andreasem Mikkelsenem.

Wtorek, 26.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Portugalii 2015 (PREMIERA)

Po czternastu latach Rajd Portugalii ponownie odbywał się na północy kraju, dzięki czemu załogi wróciły na jedne z najbardziej lubianych tras w historii. Rywalizacja toczyła się pod dyktando fabrycznych Volkswagenów.

20:20 FIA ERC: Rajd Rzymu (PREMIERA)

Rajd Rzymu to jedna z młodszych eliminacji w kalendarzu ERC. Asfaltowy rajd regularnie przyciąga krajową włoską czołówkę, która chce pokazać rywalom ze “starego kontynentu” kto jest najlepszy na tych trasach.

22:00 NASCAR Cup Series – podsumowanie wyścigu M&M’s Fan Appreciation 400 (PREMIERA)

Pocono Raceway to jeden z najbardziej wyjątkowych owali w Stanach Zjednoczonych. Obiekt o długości dwóch i pół mili to trójkątny owal z tylko trzema zakrętami.

Środa, 27.07

18:00 WRC Archiwum: Rajd Włoch 2015 (PREMIERA)

Kolejna szutrowa eliminacja sezonu 2015 dała odrobinę nadziei dla rywali urzędujących mistrzów świata. Koniec końców jednak górą ponownie byli Sebastien Ogier z Julienem Ingrassia.

21:55 Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski/Work Stuff Super S Cup: podsumowanie rundy V i VI (PREMIERA)

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski pozostały na Torze Poznań. Najsłynniejszy tor wyścigowy w naszym kraju był gospodarzem piątej i szóstej rundy WSMP oraz trzeciej Mistrzostw Polski Endurance.

Czwartek, 28.07

18:00 FastZone (PREMIERA)

Magazyn Fast Zone to cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z zagranicznych serii wyścigowych. W FastZone obecne zarówno są te czołowe mistrzostwa i puchary, jak i te mniej znane, przez co to świetna okazja do “poszerzenia horyzontów” ze świata wyścigów samochodowych.

18:55 Isle of Man TT 2022: odcinek 8 (PREMIERA)

Po trzech latach przerwy, ulice wyspy Man po raz sto pierwszy zmieniły się w jeden z najniebezpieczniejszych torów wyścigowych świata. Najszybsi spośród najodważniejszych motocyklistów świata rywalizowali o zwycięstwa w kolejnej edycji Isle of Man TT.

21:30 The Inside Line – Najszybsi z najszybszych (PREMIERA)

Stały punkt ramówki Motowizji – cotygodniowe doniesienia ze świata królowej sportu motorowego. Newsy, podsumowania i doniesienia z mediów społecznościowych. Najszybsza “pigułka” tego, co najważniejsze!

22:00 Motoślad (PREMIERA)

Kultowy już program Aleksandra “Ostrego” Ostrowskiego. Od lat opowiada on ze swoją ekipą o miłości do motocykli pokazując zarówno nowsze, jak i starsze modele, odwiedzając ciekawych ludzi i pasjonujące miejsca.

22:30 NASCAR The Pace Lap (PREMIERA)

Cotygodniowy magazyn o NASCAR powraca na antenę Motowizji! Podsumowania minionego weekendu, zapowiedź nadchodzących wyścigów i wywiady z najważniejszymi osobami z padoku.

Piątek, 29.07

13:40 FIA Formula Regional European Championship: pierwszy wyścig na Spa Francorchamps (NA ŻYWO)

Roman Biliński i Piotr Wiśnicki ponownie przystępują do rywalizacji z najlepszymi juniorami Europy. Tym razem Polaków zobaczymy na belgijskim Spa Francorchamps. Transmisja pierwszego wyścigu weekendu.

21:30 Valvoline Garage (PREMIERA)

Nowość w Motowizji. Wyjątkowy program o motoryzacji, jej historii i rozwoju. Kiedy samochody zaczęły coraz częściej pojawiać się w naszych życiach, to coraz mocniej rosła potrzeba sprawdzenia kto jest lepszy, kto jest szybszy, kto więcej wytrzyma. Opowieści o tym i nie tylko w programie Valvoline Garage.

Sobota, 30.07

10:35 Na osi (PREMIERA)

Magazyn dla tych, którzy lubią pojazdy “wagi ciężkiej”. Ciekawostki, informacje i porady dla wszystkich miłośników i osób związanych z ciężarówkami.

11:15 Jeżdżę na prąd (PREMIERA)

Czasem w życiu trzeba płynąć z prądem – w Motowizji jest też miejsce dla tych, którzy interesują się elektromobilnością. Cotygodniowy magazyn o nowościach z branży i dostępnych na rynku samochodach elektrycznych.

11:35 FIA Formula Regional European Championship: drugi wyścig na Spa Francorchamps (NA ŻYWO)

Roman Biliński i Piotr Wiśnicki ponownie przystępują do rywalizacji z najlepszymi juniorami Europy. Tym razem Polaków zobaczymy na belgijskim Spa Francorchamps. Transmisja drugiego wyścigu weekendu.

12:35 Motowizjoner (PREMIERA)

Program pełen motowizjonerów! Enrico Buscema i jego ekipa pokażą piękno dwóch kółek, a także odwiedzą mnóstwo wyjątkowych miejsc i przedstawią niezwykłych, spotkanych po drodze, moto-entuzjastów. Nie zabraknie też testów motocykli oraz porad dla wszystkich wybierających się w podróż jednośladem.

15:40 Moto Archiwum Wojtka Majewskiego (PREMIERA)

Wojciech Majewski zabiera widzów w podróż w czasie. To okazja by powspominać “stare, dobre czasy” motorsportu, a znany dziennikarz podzieli się swoimi opowieściami i anegdotami z lat pracy w branży.

16:00/21:00 GT World Challenge Europe – TotalEnergies 24 Hours of Spa (NA ŻYWO)

Najważniejszy wyścig dla samochodów GT3 na świecie. Blisko 70 załóg powalczy na dystansie jednej doby na mitycznym Spa Francorchamps. Dwa pierwsze wejścia na żywo z transmisji.

19:00 Mistrzostwa Polski Rallycross: podsumowanie rundy na Torze Poznań (II) (PREMIERA)

Po rundzie w Czechach, Mistrzostwa Polski Rallycross powróciły do kraju. Tym razem zawodnicy rywalizowali na rallycrossowej pętli Toru Poznań w deszczowej oraz upalnej aurze.

Niedziela, 31.07

09:30/15:00 GT World Challenge Europe – TotalEnergies 24 Hours of Spa (NA ŻYWO)

Najważniejszy wyścig dla samochodów GT3 na świecie. Blisko 70 załóg powalczy na dystansie jednej doby na mitycznym Spa Francorchamps. Dwa niedzielne wejścia na żywo z transmisji.

12:00 Motojazda (PREMIERA)

Marek Wieruszewski zaprasza do “garażu Motowizji”. W niebanalny, ale informatywny sposób sprawdza na rynku dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz opiniami na temat samochodu, które testuje.

12:30 Autoportret Ostrego (PREMIERA)

Aleksander “Ostry” Ostrowski oprócz pasji do dwóch kółek, ma także słabość do czterech. W Autoportrecie opowiada o tej części swojej miłości do motoryzacji.

20:30 NASCAR Cup Series – Verizon 200 at the Brickyard (NA ŻYWO)

Ubiegłoroczny wyścig na pętli drogowej Indianapolis Motor Speedway okazał się być sukcesem, stąd też podjęto decyzję by pozostać na tej konfiguracji także i w tym roku. Ostatnią edycję wygrał AJ Allmendinger.

Poniedziałek, 01.08

18:00 WRC Archiwum: Rajd Argentyny 2015 (PREMIERA)

Dziesiątki tysięcy polskich kibiców zjechały na Mazury by dopingować Roberta Kubicę w siedemdziesiątej drugiej edycji Rajdu Polski. Na szutrach w krainie tysiąca jezior dominowali jednak jego rywale.

19:05 Onboard (PREMIERA)

Kompilacja najciekawszych materiałów z kamer pokładowych wysłanych przez zawodników i zebranych przez Motowizję, dzięki którym każdy poczuje się jak kierowca rajdowy czy wyścigowy.

20:55 Ferrari Challenge Europe: podsumowanie rundy na Hockenheimringu (PREMIERA)

Hockenheimring ostatni raz w kalendarzu europejskiego Ferrari Challenge był w 2016 roku. Pucharowe Ferrari 488 Challenge Evo powróciły na niemiecki tor, gdzie odbyła się czwarta runda tegorocznego cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *