Internet & Gry - Reklama

Nagrody money.pl trafiły do najlepszych

Zakończyła się szósta gala rozdania nagród money.pl na konferencji Impact’24 w Poznaniu. Nagrody przyznano w 5 kategoriach, w tym Nagrodę Specjalną Redakcji money.pl. Po raz kolejny uhonorowano najlepszych przedsiębiorców oraz firmy, które w ostatnim roku wyróżniły się innowacyjnością i dbałością o odpowiedzialność społeczną.

 

Tegorocznych zwycięzców w 4 kategoriach wyłoniła kapituła, w skład której weszli: Henryka Bochniarz (Lewiatan), Mariusz Dziurdzia (PwC), Kamil Karnowski (Wirtualna Polska), Łukasz Kijek (Money.pl), Bożena Leśniewska (Orange Polska), Marta Liberska (Impact), Grzegorz Mazurek (Akademia Leona Koźmińskiego), Joanna Pawlak (Wirtualna Polska Media), Anna Rulkiewicz (LuxMed), Aleksandra Sroka-Krzyżak (Allegro), Jacek Świderski (Wirtualna Polska Holding) oraz Marta Życińska (Mastercard Europe). W kategorii specjalnej – „Nagroda Specjalna Redakcji money.pl” – znaleźli się kandydaci nominowani przez redaktorów i redaktorki, którzy następnie wybrali zwycięzcę w głosowaniu.

– W DNA money.pl jest docenianie innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie firm. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy to zrobić już po raz szósty. Wszyscy laureaci udowadniają, że Polacy potrafią tworzyć przełomowe technologie oraz być pionierami i liderami w swoich branżach zmieniając gospodarkę – mówi Łukasz Kijek, szef obszaru Biznes i Finanse WP.

W kategorii Przedsiębiorca Roku zwyciężył Paweł Jarski – założyciel i CEO Grupy Elemental zajmującej się odzyskiwaniem metali w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma prowadzi obecnie strategiczną inwestycję (wartą miliard złotych), którą jest stworzenie pierwszego, w tej części Europy, zakładu do przetwarzania baterii litowo-jonowych m.in. z samochodów elektrycznych. Grupa Elemental działa w 35 krajach na całym świecie i jest globalnym liderem branży.

W kategorii Startup Roku zwyciężyła firma EcoBean, która opracowała metodę pełnego przetwarzania odpadów (fusów) kawowych na surowce o niskim śladzie węglowym. Jego misją jest zmniejszenie wpływu środowiskowego branży kawowej. Startup współpracuje z Politechniką Warszawską. Spółka szacuje, iż możliwe jest osiągnięcie zysku rzędu 8000 euro na każdą tonę fusów. Obecnie prowadzi budowę pierwszego na świecie obiektu przeznaczonego do przetwarzania na chemikalia  do 1000 ton fusów kawowych rocznie.

W kategorii Technologia Roku zwyciężyła firma QNA – jeden z pionierów produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, czyli innowacyjny półprzewodnik wykorzystywany m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji. Spółka zakończyła proces budowy pierwszej wersji, eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy kropek kwantowych. W grudniu zadebiutowała na NewConnect. Rynek produktów tego typu ma być wart ok. 150 mld dolarów, a wrocławska spółka już sprzedała pierwsze rozwiązania do działów B+R producentów sprzętu.

W kategorii Wkład w edukację finansową zwyciężył Marcin Iwuć – niegdyś manager w branży finansowej, obecnie jedna z najpopularniejszych w Polsce osób zajmujących się edukacją finansową. Prowadzi stronę „Finanse Bardzo Osobiste” oraz kanały w mediach społecznościowych o tej samej nazwie, gdzie pokazuje, jak oszczędzać, inwestować i powiększać majątek. Autor dwóch książek: “Jak zadbać o swoje finanse?” oraz “Finansowa Forteca”. Drugą pozycję wydał samodzielnie i stała się ona bestsellerem – sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy.

W kategorii specjalnej – Nagroda Specjalna Redakcji money.pl zwyciężyła Martyna Wojciechowska za projekt „Młode Głowy” realizowany przez jej fundację Unaweza. „Młode Głowy” to ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu fundacji i wielu osób, projekt znacząco nagłośnił problem kryzysu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Nagroda money.pl przyznawana jest od 2019 roku. Wśród jej laureatów są m.in. Zbigniew Jagiełło, Władysław Grochowski, Michał Sołowow, a także firmy i projekty – Żabka Nano, Giganci Programowania, CD Projekt, eObuwie, Booksy, Perowskity. Saule Technologies.

Każdego dnia money.pl dociera do niemal 1,5 mln Polek i Polaków. W kwietniu serwis był liderem w kategorii biznes i finanse, według badania Mediapanel miał ponad 9 mln użytkowników. Przybliża i wyjaśnia najważniejsze zjawiska w gospodarce i biznesie, ułatwia poruszanie się po świecie finansów i prawa, informuje o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata, a także dostarcza notowania giełdowe, kursów walut i wskaźniki gospodarcze

foto, źródło. Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *