Technologia - Promocje

W najbliższą sobotę Noc Muzeów. Pokażemy, jak zamienić smartfona Galaxy S8 w mikroskop

Warszawiacy w ramach Nocy Muzeów mogą zwiedzać ponad 230 miejsc. Dla oczekujących na wejście do Centrum Nauki Kopernik Samsung przygotował specjalne atrakcje i zadbał, by było to jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla miłośników smartfonów.
 
Najbliższa sobota to święto kultury, sztuki i rozrywki. W całej Polsce swoje drzwi dla zwiedzających otwierają, te bardziej i mniej znane, muzea i galerie. To jedyna taka okazja w roku, by podczas jednej nocy móc bezpłatnie zwiedzić tyle miejsc, dlatego zainteresowanie wydarzeniem jest duże. Szczególnie, gdy można zobaczyć i eksplorować jedną z najbardziej popularnych w kraju ekspozycji dotyczącej nauki, jaką oferuje Centrum Nauki Kopernik. Z myślą o tych, którzy będą musieli chwilę poczekać na wejście w kolejce lub po prostu chcieliby zobaczyć, jak można wykorzystać nowe technologie w odkrywaniu świata, Samsung zaplanował atrakcje przed budynkiem.
Nie trzeba nawet wchodzić do Kopernika, by wziąć udział w szybkim kursie mikrofotografii. Przed budynkiem czekać będą animatorzy ze smartfonami Samsung Galaxy S8. Będzie można się przekonać, jak łatwo zmienić je w mikroskop, który powiększy obraz o 40 razy. Preparatami będą rozwielitki oraz inne, wodne organizmy.
W środku za to warto zobaczyć edukacyjną strefę „Samsung i kropka”, która w ciekawy sposób tłumaczy, jak działają telewizory. Można z bliska przyjrzeć się fiolkom wypełnionym zawiesinami kropek kwantowych sprowadzonych z laboratoriów Samsung w Korei Południowej  i sprawdzić co się stanie, gdy zostaną oświetlone ultrafioletem. Można także zajrzeć do wnętrza jednego z najnowocześniejszych telewizorów z serii Samsung SUHD i dowiedzieć się, w jaki sposób działa to urządzenie.
Samsung wspólnie z innogy Polska zadbają też o komfort zwiedzających, by nie zabrakło im energii… w smartfonach. Zarówno w budynku jak i przed nim dostępne będą energetyczne ławeczki, dzięki którym będzie można naładować bezprzewodowo baterie telefonu. Docenią to na pewno osoby, które swoimi wrażeniami z wizyty w CNK będą chciały podzielić się z innymi wysyłając zdjęcia, filmy, czy robiąc life streaming.
Centrum Nauki Kopernik i planetarium Niebo Kopernika będą czynne w godz. 20.00 – 2.00 (ostatnie wejście o 1.00).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *