Prasa - Ksiązka

Newsweek Magazyn Kryminalny – nowy tytuł w sprzedaży od poniedziałku

8 lipca w podwójnej formule sprzedażowej ukaże się Newsweek Magazyn Kryminalny. Nowy tytuł będzie można kupić wraz z poniedziałkowym wydaniem tygodnika Newsweek oraz w osobnej sprzedaży. Newsweek Magazyn Kryminalny porusza w dużej mierze tematykę skupioną wokół spraw kryminalnych w Polsce, nie zapominając jednak o głośnych i mniej znanych historiach ze świata. Tematem przewodnim pierwszego numeru są zaginięcia oraz sprawa Iwony Wieczorek. Drugi numer magazynu ukaże się 2 października br.

 

W premierowym wydaniu znalazły się także m.in.: rozmowa z Izabelą Jezierską-Świergiel, prezes Fundacji Itaka o tym, jak się szuka zaginionych, dlaczego ludzie giną, o pomocy dla rodzin i o tym, czym zajmuje się Fundacja Itaka. W wydaniu czytelnicy znajdą także opis sprawy zaginięcia Krzysztofa Dymińskiego i Sebastiana Sierpińskiego oraz relację dziennikarza Michała Fajbusiewicza z jego poszukiwań Barbary Chrzczonowicz.

W środku numeru czytelnicy znajdą także plakaty z zaginionymi przygotowane przez Itakę, które będzie można wyciąć i rozwiesić w okolicy.

W magazynie będą publikowane nie tylko reportaże dziennikarzy śledczych i kryminalnych z wieloletnim doświadczeniem, ale też treści edukacyjne, które pozwolą czytelnikom i czytelniczkom zwiększyć własne bezpieczeństwo, m.in. w kwestii przestępstw w sieci.

Pierwszy numer kwartalnika drukowanego można nabyć w salonach prasowych oraz na Literia.pl w sprzedaży indywidualnej przez 90 dni (https://literia.pl/czasopismo-newsweek-magazyn-kryminalny-1-24) w cenie w 24,99 zł lub od 8 do 21 lipca jako drugi grzbiet do tygodnika Newsweek (https://literia.pl/czasopismo-newsweek-polska-28-24-magazyn-kryminalny) w cenie 34,99 zł (w tym 8% VAT). Treści z magazynu będą także dostępne w subskrypcji cyfrowej Onet Premium (https://www.newsweek.pl/nwkrym_202401_20240708).

Redaktorką merytoryczną Newsweek Magazyn Kryminalny jest Justyna Mazur-Kudelska – podcasterka kryminalna, autorka jednego z najpopularniejszych w Polsce podcastu true crime „Piąte: nie zabijaj”. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, prowadząca programu telewizyjnego „Jedno z nas zabije” i laureatka nagród Best Stream Awards i Best Audio. Jej podcast znalazł się na liście 100 najpopularniejszych podcastów na świecie. Dla Newsweeka stworzyła listę tematów i autorów, z którymi chce opowiedzieć o ważnych kryminalnych tematach z najwyższą starannością, rzeczowością i w zgodzie z prawdą.

Newsweek Magazyn Kryminalny dostępny od 8 lipca w salonach prasowych oraz na Literia.pl, a także w pakiecie Onet Premium.

foto,źródło. Ringier Axel Springer Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *